Curatare smoala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    @gionik: Pai am dat direct cu WD 40 pe caroserie si am sters cu o carpa uscata si curata. E mai simplu sa dai direct pe caroserie decat sa pui pe carpa si dupa aceea sa stergi si incepi sa cureti pe suprafete nu foarte mari.
    Dupa ce am curat un loc cu WD 40 am spalat cu apa rece si carpa locul sa nu ramana urme cum s-a curatat. Acesta a fost tot procesul de curatare si sunt foarte multumit.Dupa cum se vede si in poza s-a curatat foarte bine
    Va doresc o zi buna.

    Comment


    • #32
      CIF - rezolva tot, supar usor, nici nu trebuie sa fraci prea mult
      am patit si eu, serios am folosit CIF, a mers de minune, si nu dati banii pe tot felul de solutii... De 2 lei vechi... Zicea cineva pe forum ca a folosit detergent, il cred si eu spun ca e un om inteligent.... Deci folositi CIF sau ARIEL

      Comment


      • #33
        Salut.. Vezi ca la spalatorii au o sulutie speciala ....SIGUR SE CURATA !!! Cu alti solventi (benzina ..Etc) distrugi vopseaua ...Eu am avut si le-am scos la spalatorie in jur de 30 ron iti ia .. BAFTA










        nu mai posta mirc
        Last edited by Guest; 8 September 2008, 21:28.

        Comment


        • #34
          Salut tuturor. Multumesc frumos pentru posturi.Am reusit sa scot petele cu WD 40

          Comment


          • #35
            Cu motorina . Nu ataca vopseaua si se curata imediat

            Comment


            • #36
              O intrebare de 100 de beri pt cine ma ajuta mi-a gazat cineva masina cu vopsea rosie toata partea dr, inclusiv geamurile cum pot sa indepartez vopseaua??
              Maisine verde cameleon- gazata cu vopsea rosie.

              Comment


              • #37
                Cateva poze ar fi de folos.
                sigpic

                Comment


                • #38
                  Sebi cred ca ce ai pe vopseaua masini poti curata cu polish , iar ce ai pe geamuri .... Cu diluant si pe urma dai cu solutie de sters geamuri
                  , sunt cu ochii pe voi !
                  :thumbsup:

                  Comment


                  • #39
                    Pe masina cu polish abraziv si geamuri cu diluant.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #40
                      Sebi te compatimesc. Eu as face infarct pe loc la cat de grijuliu sunt cu zambilica mea . Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat. Cum a zis si Andrei incearca cu polish abraziv. Sa auzim numai de bine
                      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                      Comment


                      • #41
                        Unde gasesc si eu WD-40,ca am niste smoala pe caroserie
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          O sa fac niste poze si le postez maine, mersi fain de sfaturi.

                          Comment


                          • #43
                            Uite si pozele, primele 2 usa spate si poza 3 e geamu spate.
                            Deci ce sfaturi imi dati?????
                            Attached Files

                            Comment


                            • #44
                              Eu am nimerit pe drum in timpul asfaltarii vara asta. am avut parbrizul, capota si bara fata plina de stopi de smoala.
                              Exista spray special pentru curatat smoala/asfalt de pe masina. Cauta in hypermarket-uri. Am folosit si sunt multumit. Curata excelent, dar dupa curatare trebuie spalata masina (locul respectiv) cu multa apa.
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • #45
                                pentru curatat smoala

                                Faci o solutie de 50% motorina + 50% benzina si gata. Freci usor, nu ca un disperat, normal.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google