Curea Distributie Rupta ATENTIE LA PIESELE DE ORIGINE !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate or fi repere folosite ca piese de prim montaj la fabrica Renault din Turcia.
    http://www.guamotor.com/defaulten.asp?x=21

    Iar cele pe care le luam din reprezentanta, sa fie produse in alta parte in Europa, pentru reteaua Renault, ca piese de schimb de origine, folosite in service.

    Comment


    • te contrazic,filtru de ulei original trebuie sa fie in cutie originala si sa aive actipildul cu codul de reper si scris pieces de origine,deci gua motor este un fabricant turcesc care pune produsul lor in cutie de origine,din cate vezi sunt foarte asemanatoare actipildele dar si cutiile,normal turcismele nu pot fi identice cu cele originale....
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...ci-t46928.html

      Comment


      • "SA AIBA " neneeeee,si "abţibild"--"sa aiba abitibildul"--totusi nu e forum de analfabeti

        Comment


        • Originally posted by Catalin01 View Post
          Atentie mare si la useri de pe loganclub,pentru ca nici ei nu au piese atat de originale pe cat se lauda,mare mare grija aveti!!! nu vreau sa dau nume sau sa intervin cu ceva dar cand citesc preturile cu care se vand si cat este pretul real uneori ma amuza cat de usor pot fi pacaliti oameni,aveti mare grija de unde cumparat si de la cineva!! oricui se poate intampla

          am postat 2 poze una cu filtru ulei original 100% alta cu filtru ulei care comercializeaza unul dintre colegi nostri,se vede diferenta clar

          Mare grija si pe loganclub.ro nu sunt piese originale!!!!
          in ambele paoze par a fi filtre contrafacute

          Comment


          • nu este adevarat intr-o poza este o piesa originala in cealalta este una contrafacuta
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...ci-t46928.html

            Comment


            • nici cureaua mea care a intrat in 8 ani si 70k,nu arata asa..practic masina are 80 de mi de km dar 10k am folosit o curea pe care am dat 300 de lei si care arata mai prost decat cea de fabrica..noroc ca mi sa strambat o supapa din cauza benzinei si am verificat si distributia..
              in schimb nu am avut aceasi noroc cu si cu fordul care dupa multi km facuti de cureaua de distributie mi sa rupt la relanti si a facut ravagi..am mers pe incredere prietenului de familie de la care am luat-o ca a schimbato el la 145km masina avand 179 km cand sa rupt iar cureaua dupa cum arata cred ca era cea originala a masini(reparatia masinii ma costat 21 de mil,incusiv chiuloasa cu tot cu pistoane,garnitura chiuloasa antigel,copletare ulei,prezoane,suruburi,plus alte garnituri..manopera fiind 5 mil din toti bani astia)..
              legat de distributia pentru logan acuma am cumparat de la userul cosmin_uau si mi sa parut destul de tapana si cu scrisul galben pe ea..acuma sa vad cand o voi schimba..si o sa revin cu pareri,sau sa daca mai este cineva care a cumparat distributie de la userul respectiv sa isi dea cu parerea..
              Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
              Cine este interesat ma poate contacta pe privat
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Catalin01 View Post
                nu este adevarat intr-o poza este o piesa originala in cealalta este una contrafacuta
                Poza din dreapta unde zici tu ca e de origine ar trebui sa fie scrisul acela fosforescent pe cutie.

                Comment


                • cutiile nu se pot schimba?
                  eu nu-mi amintesc sa fie sigilata cutia cand am cumparat filtru de ulei sau de motorina...
                  Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                  Comment


                  • ce parere aveti este originala cureaua asta?
                    Attached Files
                    Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                    Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                    sigpic

                    Comment


                    • astazi mi s-a rupt si mie cureaua de distributie luata de la afolie auto o puteti vedea in postul#58 din acest topic...deviz de reparatie 42 milioane!! masina rula cu 100 km/h ,

                      asadar aveti grija ,stie careva un motor de vanzare dci mai ieftin..pana in 30 mil!!

                      Comment


                      • Ps. de ce nu ai schimbat-o daca ai stiut si auzit cate curele s-au rupt,cumparate de la el.
                        Cati km a tinut?
                        http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                        Comment


                        • 20.000km am cerut schimbarea...dar nu a depins de mine. acum s-a rupt asta este ,caut motor ca devizul de reparatie este SFsi masina se afla la 400 km de bucuresti intr-un service din roman jud NT..prea mult cer astia in service am gasit motor cu 450 euro fara anexe

                          Comment


                          • Parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa cumparam piesele de la dacia mai ales cand e vorba de distributie sau in cel mai rau caz de la un magazin mare de piese auto care iti da certificat de conformitate si garantie pe curea de 60 K sau 4 ani

                            Comment


                            • asa e valii si eu mi-am luat-o cu o curea de distributie luata dintr-un magazi

                              Comment


                              • Si nu le-ai dat cu ea in cap dupa aia?

                                slim_daddy40, stiu ca e tardiv dar keanu iti cam spusese sa o schimbi pentru ca e facatura.
                                Last edited by Cromatic; 23 March 2013, 19:22.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google