Curea Si Rola Distributie - La Cat Timp Schimbati?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    5 ani si 10 luni/~62.000 Km.

    Comment


    • #17
      1.4 Laureate 2007, schimbat distribuția in 2014 la 97.000 km. O birjareste un prieten
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #18
        7 ani si 10 luni
        27 000 Km
        distributie originala

        Comment


        • #19
          tin distributia 90 , maxim 100.000 km . o schimb inainte de a face 4 ani impreuna cu pompa de apa , kit accesorii , antigel, etc
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • #20
            logan 2005, 1.4 benzina 77000 km.
            a doua distributie face la primavara 6 ani si 40000 km
            o schimb peste cateva luni
            o zi buna

            Comment


            • #21
              Logan ABSplus 1.4MPI 07-2007
              70.000 km cu distributia originala
              in primavara urmeaza sa fie schimbata.
              http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

              Comment


              • #22
                Logan 2010, 1,6, 8v, 69.000 km la bord cu distributie originala urmeaza sa fac schimbul in primavara cand probabil va avea 80.000 km.

                Comment


                • #23
                  buna ziua eu am 52000 km si 5 ani si 6 luni, dar dupa ce vad aici nu o sa mai schimb distributia pana la anu in vara pe la 65 000 70 000 km

                  Comment


                  • #24
                    Logan 1,4 Laureate din 2005- Schimbat chitul de distributie si cureaua de accesorii, fara pompa de apa, la 60.000 km si sase ani vechime. Acum, dupa alti cinci ani, am la bord aprox. 100.000 km si pompa plus galetii de la accesorii neschimbati la primul termen merg inca "brici". Urmeaza sa schimb preventiv, in vara asta tot, pentru linistea mea.

                    Comment


                    • #25
                      Logan Laureate Plus 1.4 2006 121.000 km
                      Schimbat distributia complet ( kit distributie) , pompa apa ( era cea originala , prezenta scurgeri ) , kit accesorii , antigel.
                      Schimbat anterior 04.2012 60603 km, doar kit distributie si curea accesorii.
                      Rolele prezentau uzura.

                      Comment


                      • #26
                        1.4 mp3 ...80.000 km la 2 ani
                        Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                        Comment


                        • #27
                          Vreau sa imi fac i eu distributia la maina personal si vreau sa schimb cu ce e mai bun. Ce marci recomandai pentru kit si pompa de apa? Benzinar 1.6mpi 8v

                          Trimis de pe al meu ASUS_X00BD folosind Tapatalk

                          Comment


                          • #28
                            OEM din surse de încredere.

                            Comment


                            • #29
                              S-a tot discutat: piesele de origine sunt cele mai bune, cel putin pentru kiturile de distributie si accesorii dar si pompa de apa.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • #30
                                95.700 km,9 ani,sunt la al doilea schimb de distributie si accesorii.Prima data la 5 ani(km nu-i mai stiu),distributie +rola,iar la accesorii doar cureaua.La al doilea termen am schimbat curelele si toate rolele posibile.Cu trei zile inainte sa ma hotarasc sa schimb distributia,rola intinzatoare de la accesorii a inceput sa "vajaie" urat,asa ca n-am avut incotro.Pompa de apa se prezenta impecabil.Cost total la dealer Dacia,752 lei(am beneficiat de reducere de 20%),piese doar de origine si verificare intindere curea cu diapaz-ul.
                                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google