Curiozitate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Curiozitate

    pe 1.5 dci pot pune gume 205/60/15?la registru am discutat si din punctul lor de vedere,este ok.imi vor face omologare individuala si sunt in regula,legal.intrebarea este daca este ok pentru masina.

    un meserias care poate face o remapare in timisoara?pentru 1,5 dci.dar unul adevarat si care sa lucreze si pe acte.multumesc.
    Last edited by 2fast4u; 6 May 2007, 11:31.

  • #2
    Eu zic ca e ok profilul de cauciuc care il spui tu mai sus...dimensiunea la janta ramane aceeasi...talonul pe 60 e putin mai mic ca acela original...iar 205 latime..e ok pentru stabilitate.Daca se poate rezolva la R.A.R e ok...
    Cunosc eu pe cineva in timisoara care se ocupa cu asa ceva...!
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      In locul tau as pune 205/55/16" e mai bine cu talonul pe 55 la dimensiunea aia de 205

      Comment


      • #4
        pai atunci tre sa isi ia alte jante daca pune pe 16" )
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #5
          Si poate sa-l opreasca oricand Politia daca isi ia jante pe 16".:p
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            si le trece in talon ca si modificare dimensiuni

            Comment


            • #7
              Nu iti omologheaza jante pe 16" ...tre sa duci dovada de la dealer sau de la dacia ca in anul in care o fost facuta masina ta se faceau masinii cu jante pe 16" ...si din cate stiu eu cei de la dacia zic ca iti pierzi garantia daca iti pui jante pe 16"

              Comment


              • #8
                si eu sunt de parere..ca daca vrei...aspect si stabilitate...sa-ti pui pe 16' ;)

                Comment


                • #9
                  eu am 185/65/15 kormoran cu jante tabla pentru iarna.
                  pentru vara good year 205/60/16 si jante aluminiu de pe un renault scenic. capacul de la prezoane e ditamai emblema reanult.
                  cu toate astea nu m-a intrebat nici un politai de roti. poate's norocos io
                  nici nu stiam ca trebuiesc omologate , crap
                  si legat de pierderea garantiei pentru ca am pus roti de 16", doar am cele de iarna si merg la revizie cu ele . chiar si vara. efort de 30 minute schimbarea inainte si dupa revizie
                  n-am fost nevoit sa le schimb niciodata, am prins revizia de 10.000 iarna. cea de la 20.000 o sa o prind prin septembrie-octobrie. probabil voi avea din nou gumele de iarna
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • #10
                    Am si eu o intrebare! Eu vreau sa cobor garda la sol la un 1.4 mpi. Cam cat credeti voi ca ar trebui s-o cobor de la 30 cm cat are acum pt a avea mai multa stabilitate dar nici sa fie prea joasa sa dau printr-o groapa cu masina si sa o fac praf!
                    Eu am zis sa o cobor cu 10 cm.

                    Comment


                    • #11
                      garda nu cred ca e 30
                      vreo 4,5 max ajunge cu arcurile h&r
                      toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                      Comment


                      • #12
                        vezi cit o cobori daca e prea joasa o sa atinga rotile fata aripile in viraje sau cind dai in gropi.
                        de obicei cind se schimba arcurile se schimba si amortizoarele cu unele mai dure si adaptate la inaltimea arcurilor

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google