Cutie Blocata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nu stiu de ce, da' am o banuiala ca incepe cu M si se termina cu N, numele service-ului cu pricina.

    Comment


    • #32
      De la meridian ?
      @bogdycuy : asta inseamna mecanicul de reprezentata, o abureala maxima.
      Eu am schimbat discurile, etrierii si portetrierii apoi m-am dus la simpotrans sa-mi schimbe lichidul de frana si sa-mi faca aerisirea; nu intelegeau de ce am aer in instalatie, 5 minute m-am chinuit sa le explic ca eu schimbasem etrierii cu totul, nu doar discurile, intr-un final mi-au spus ca daca stiau asta, nu imi mai schimbau lichidul de frana.
      Cam astia sunt mecanicii din reprezentantele Dacia.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #33
        E jale prin reprezentante. Oameni angajati pe pile atat mecanici cat si in conducere.

        Comment


        • #34
          Pai asta recunosc si ei.

          Originally posted by bogdycuy View Post
          Am plecat de la service. Mi s-a spus ca mecanicul care este azi nu este asa priceput si ca maine dimineata, la 8:30, vine un alt mecanic si ca desface cutia pentru ca, ei presupun ca este o furca sarita.
          Last edited by vitriol; 18 March 2015, 16:18.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #35
            Originally posted by alessandro View Post
            E jale prin reprezentante. Oameni angajati pe pile atat mecanici cat si in conducere.
            Din păcate aşa este în toate domeniile...

            Comment


            • #36
              Din fericire nu e jale peste tot,ma refer la reprezentante(si chiar in general). Totusi cred ca putine reprezentante se joaca cu focul .
              Sunt mecanici foarte buni si in reprezentante.
              Personal eu fac reviziile(chiar si o reparatie pe rca de vopsitorie)la Dacoserv si sunt multumit.N-au umblat cu prostii.Nu sunt perfecti 100% dar te intelegi cu ei si pana in prezent au fost corecti.Te lasa sa te bagi si sub masina cu ei ,chiar si la vopsitorie puteam sa asist( ca alta treaba n-aveam).
              Restul nu stiu ca m-au enervat ca nu ma lasau langa masina.(mai demult prin 2008 la cobalcescu,acum nu mai stiu cum procedeaza)
              Asteptam totusi un raspuns concret Bogdycuy in legatura cu situatia ta.

              Comment


              • #37
                dacoserv militari sunt chiar buni, dar nu mi-i permit.
                toate interventiile facute la ei au iesit foarte bine.

                Comment


                • #38
                  Dacoserv Militari ???

                  Monteaza distributii care crapa dupa 15.000 si imi spun ca nu e acoperit de garantie din cauza exploatarii necorespunzatoare...sa fim seriosi...sunt niste jigodii penale...scarbe de oameni !

                  Ulterior mi au spus ca scartaitul este din fulia de la vibrochen (s-a dus cauciucul)...surpriza ratonilor...am fulie de diesel fara cauciuc.

                  Asta despre Dacoserv Militari....

                  Comment


                  • #39
                    oi fi avut tu ghinion. n-am mai auzit pe nimeni ca i-a crapat distributia.
                    eu o am din 2013 si merge fara probleme. si am alergat-o ceva.

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by bogdycuy View Post
                      Dupa ce-mi voi rezolva masina si voi termina toate socotelile cu ei, voi face publica denumirea service-ului.
                      E gata ?

                      Comment


                      • #41
                        Astazi am dus-o iar deoarece cutia sta in 2 suruburi din 4 si o gaura este data cu pistolul, stramb. proiectoarele mai ca stau sa cada.

                        Maine voi publica denumirea service-ului.

                        Comment


                        • #42
                          Astia ti-au stricat masina mai rau decat era cand ai mers la ei prima oara...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #43
                            Nord Auto Express este numele service-ului. Feriti-va de el !
                            Prima impresie a fost buna, deoarece directorul, un om foarte educat si cu vorbele la el, m-a convins sa las masina la ei. Mi-au dat masina la schimb 4 zile din 60. Problema mea este ca dupa ce am scos-o din service, am mai fost de cel putin 3 ori la ei cu probleme, cea mai grava fiind cand au ridicat-o cu rampa.

                            Am avut de ales intre Dab Auto ( service foarte mare) si acest service. Cei de la Dab mi-au spus ca va dura o luna de zile, iar cei de aici 2 saptamani. Am pus botul si a durat de 4 ori mai mult decat mi s-a spus initial.

                            Comment


                            • #44
                              Mașina este funcționala acum ? Cat despre service înseamnă ca sunt geambaşi de la mic la mare.Așa se întâmplă când angajezi oamenii fără experiență și pe bani putini, nu știu cum de mai vin masini la ei în service

                              Comment


                              • #45

                                ai primit promotia?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google