CV JH3 si JR5

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CV JH3 si JR5

    Vad ca in momentul de fata vine cu , cutie de viteze JR5 doar dci-ul de 85 CP , care imi poate spune care este diferentza dintre JH3 si JR5 ? pe google n-am gasit nimic.
    http://mitzah.labrute.fr/
    http://c0nstanta.myminicity.com/tra http://c0nstanta.myminicity.com/sec

  • #2
    Din ce stiu eu JH3-052 - este pe mot 1.6/90hp - euro4
    JH3 - 053 - este pe mot 1.5 dci/65hp - euro 3
    JH3 - 060 - este pe mot 1.6/105 hp - euro 4
    Si cred ca JR5 - este pe mot. euro 4 fabricate dupa Feb. 2007 . Parca asta'i cutia aia care se schimba vitezele prin cablu, nu? Si mai cred ca are si alte rapoarte, nu stiu sigur.
    "Andrei", fa putina lumina te rog pe aici ca nu ne descurcam.
    , sunt cu ochii pe voi !
    :thumbsup:

    Comment


    • #3
      Pai JH3-ul e cu comanda pe tija, iar JR5 cu comanda pe cabluri. Si se va renunta in timp la JH3, umbla niste zvonuri.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Pai atunci eu pe Ambition-ul meu din Martie 2007, ce cutie am , ca si la mine'i cu comanda prin cabluri. M-am uitat prin hartoagele de la masina, si nu'i trecuta decat seria cutiei+anul fabricatiei , nu si tipul ei.
        Cu stima !
        , sunt cu ochii pe voi !
        :thumbsup:

        Comment


        • #5
          tu cred ca ai jr5 asa au toate disele parca?
          dar cum e domne cu cabluri? e mai precisa sau cum?

          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by sonykel
            tu cred ca ai jr5 asa au toate disele parca?
            dar cum e domne cu cabluri? e mai precisa sau cum?
            da e mai precisa si intra mult mai usor in viteza fata de la cele 1.4 sau 1.6 MPI

            Comment


            • #7
              pfuu ca pe mcv-u meu

              sigpic

              Comment


              • #8
                Originally posted by FLORYN
                Pai atunci eu pe Ambition-ul meu din Martie 2007, ce cutie am , ca si la mine'i cu comanda prin cabluri.
                La motorul de 70 CP normal se pune cutie JH3 cu comanda pe cabluri. JR5 se mai monteaza pe sedanurile dci de 70 CP cand sunt refuzate unele de la export.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  hai ma andrei tocmai tu vi cu faza asta cu refuzate la export... ce naiba ma...

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Pai exact asa e, o parte din Loganurile sedan 1,5 dci 70 CP pentru export au cutii JR5, si cand se mai refuza cate una ajunge la noi la un dealer. Cine e norocos sa o prinda pe aia e bine, cine nu, are JH3 ca toata lumea.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      si de ce le refuza?

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Din diferite motive care nu tin strict de fabricarea masinii. Sa nu te gandesti ca le refuza ca au defecte sau alte probleme ascunse. Le refuza pentru ca ori clientul reziliaza comanda, ori vrea sa schimbe ceva in comanda, si atunci n-au ce face cu masina si o duc la un dealer din Romania.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          da interesant oricum crdeam ca incepi si u cum era pe vremea lu nea nicu... a domne avea o cuta la tapiterie si au refuzato la export si etc...

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Go

                            sa va zic eu faza reala vine coreanu pe timpuri la dacia sa faca contract cu romanu de daciiii ptr export...si au ajuns in uzina.... acolo astia aveau o masina super aranjata ...coreanu sa uita la ea sta pe ganduri cateva minute si ii spune unui mecanic de acolo .. sa dea aripa stanga jos.... asta se conformeaza da arima jos ....si coreanu ii spune sa o inlocuiasca cu alta .. la fel se conformeaza..dupa montaj surpriza ....aripa nu mai cadea pe linia masini ..si asa sau dus dracu investiori...
                            acum cu DACIA By RENo nustiu cum stau lucrurile poate uni dintre voi care ati schimbat o usa sau o aripa aveti idee..)...

                            Comment


                            • #15
                              am intrebat si eu la delar ..cu ce cutie imi vine motorul de 1,5DCI 85cai si a spus ca JR5 ....din cate am vazut se scrie numai de bine despre ea si sper ca asa sa si fie ...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google