DACIA DUSTER - Noul Concept De La Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DACIA DUSTER - Noul Concept De La Dacia

    Duster, primul concept car al marcii Dacia, este un crossover ingenios. Vazut din partea soferului, Duster este un coupé sportiv. Vazut din partea pasagerului, Duster este un MPV (Multi Purpose Vehicle) având doua usi cu deschidere in sensuri contrare.

    Cu silueta sa inalta (1,49 m), ampatamentul generos (2,80 m) si dimensiunile compacte (4,25 m lungime, 1,64 m latime), Duster se prezinta ca un crossover robust si sportiv. Lungimea consolelor este redusa (65 cm in fata si 80 cm in spate),

    Din fata, se remarca impresia de putere degajata de bara de protectie mare, strapunsa de doua prize de aer orizontale. De cele doua parti ale calandrului, tipic Dacia, blocurile optice se prelungesc pe aripile fata intr-o linie luminoasa care se subtiaza pâna la portiere. (continuare la Sursa )

  • #2
    o sa faca dacia modelul asta cand voi avea eu 300 cp si 500 nm

    Comment


    • #3
      Am vazut si eu stirea. Mi se pare un concept dragut, care poate sa mai de un pic de clasa marci Dacia si sa i mai potoleasca pe astia cu seconduri.

      Comment


      • #4
        Concept Dacia Duster

        http://www.***********/hobby-concept...a-2009-4011555
        sigpic

        Comment


        • #6
          frate se mai deschid cred sute de topicuri cu teme de astea )))
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • #7
            mai e un topic deschis despre duster, va rog sa va limitati la acesta. celalat l-am unit cu asta pt ca era deschis mai tarziu si primul venit=primul servit
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #8
              Da arata super conceptul. Sper ca intr-o zi sa devina si realitate. Oricum masina nu'i terminata, nu are buson pentru rezervor.
              , sunt cu ochii pe voi !
              :thumbsup:

              Comment


              • #9
                Nu prea are legatura cu realitatea, pare mai degraba "de jucarie", nu cred ca este macar gandit de vreun designer de la Dacia... Daca GT by Citroen este exagerat de futurist, atunci asta este din anul 3000... este urat, chiar si pentru jocuri video...
                parerea mea: o facatura !
                :inlove:

                Comment


                • #10
                  Daca o sa scoata modelul de 133 cp o sa ma hotarasc cu cat mai mare o sa fie diferenta intre acest concept si modelul care, aberand, presupunem ca o sa iasa si conceptul de MCV si realitatea...
                  Oricum nu ma impresioneaza. E mare si... cam atat. Are in sfarsit niste linii ceva mai fluide.
                  Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                  Comment


                  • #11
                    Originally posted by Maxx G-Unit View Post
                    .... nu cred ca este macar gandit de vreun designer de la Dacia......

                    Este o colaborare foarte a stransa a inginerilor si designerilor nostri si a celor din Franta.
                    Sa dam credibilitate si la ai nostri....Cat despre concept, imi incanta ochiul dar, exista un dar , sa avem rabdare sa vedem ce va iesi pe strazi.
                    9! 9! 9!
                    sigpic

                    Comment


                    • #12
                      Cred ca in stilul asta va fi viitorul SUV....da, e un concept dar ne putem face o idee despre viitor
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #13
                        mie unul imi place cum arata .felicitari celor ce au realizat .speram sa arate si in realitate asa
                        sigpic

                        Comment


                        • #14
                          Parerea mea e ca s-a cam exagerat putin.
                          O fi asta conceptul,dar masina reala nici nu va semana macar cu conceptul.
                          Sa fim seriosi.

                          Comment


                          • #15
                            e splendid. spatele e mai putin reusit.(cred ca e gandit de francezi).
                            designerii romani sunt printre cei mai buni din lume. nu uitati ca pentru alfa romeo lucreaza cativa designeri romani. deci avand in vedere ca nu o sa mai inghitim ce ne dau francezii, cred ca vor iesi masini mult mai frumoase.
                            fara

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google