Dacia Logan 1.6 16v VS.Proton Persona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia Logan 1.6 16v VS.Proton Persona

    Lunar cumpar 2,3 reviste auto,iar in ultima, este un test cu Proton Persona 1.6 16 v iar redactorul respectiv face ce face si o compara cu loganul.Pretul cip este de 8888 euro la care se adauga toate taxele inclusiv cele vamale.Tot acel redactor sustine ca trenul de rulare este setat de Lotus,Proton fiind detinatorii firmei in momentul de fata.Personal,singurul placut la aceasta masina fata de logan este designul exterior.

  • #2
    Stii bancul: "Detergentul obisnuit. Atat de bun ca toata lumea se compara cu el"
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #3
      In orice caz Proton e din Malaezia, din cate am inteles,performantele sunt asemanatoare dar nu dau loganul pe proton in nici un caz.

      Comment


      • #4
        proton.....numele asta l-am auzit pe la liceu la ora de chimie ...sigur e aceeasi pocnitoare ca si jellyu

        Comment


        • #5
          arata interesant ce sa zic. nu mi as lua niciodata asa ceva oricum mai ales ca e facut in malaesia. am o repulsie fata de tot ce este facut in partea aia a lumii

          Comment


          • #6
            Probabil ca masinile sunt comparabile (adica cam la acelasi nivel), cu cateva mici plusuri si minusuri pt fiecare. Asadar nu vad motivul pt care sa imi iau o masina asa rara.....nici nu vreau sa ma gandesc ce greu e sa gasesti piese, consumabile, cate o usa, o aripa pt modelul asta de nu a auzit nici naiba de el .
            Daca stateam in malaiezia avea vreun rost sa ne fi luat logan?!
            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

            Comment


            • #7
              Era bun de pus la "Ghiceste masina"...
              Cateva poze.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #8
                imi plac ceasurile din bord. are ace indicatoare la temperatura si benzina. a cui o fi fost frate ideea sa bage la logan liniutele alea tampite, sa faci infarct cand vezi ca se duce cate una. asa la ac indicator era mult mai lin, nu ralizai cand se duce benzina din rezervor.
                si inca un plus: soferul are comenzi normale pentru geamuri. nu mai trebuie sa faci cursuri de gimnastica si echilibristica pt a deschide un geam.
                ca orice ata masina ce se respecta este facuta de niste oameni care gandesc inainte sa o faca. e mare lucru. nu ca la logan: se gandesc ca era mai bine sa nu faca asa, sa faca altfel.

                Comment


                • #9
                  la interior arata mai bine ca loganul.bine tot plastice sunt dar sunt asezate cat de cat cu bun gust ,iar comenzile sunt asezate normal ca la orice masina normala cum zicea si marx.un mare minus este reteaua de service care cred ca e foarte restransa iar piesele de schimb in cazul unei defectiuni sunt greu de adus.mai e si faza legata de fiabilitate.chiar si prin restul europei au auzit prea putin de aceasta masina.in rest pare o masina corecta.fata de chinezarii e oleaca mai ingrijit.proton face masini de ceva timp.nu se compara cu ce fac chinezii cre de ieri au inceput sa copieze tot ce e pe patru roti.
                  Last edited by margelatu; 1 March 2010, 17:23.
                  Welcome to the Club, We Have Jackets !

                  Comment


                  • #10
                    e uratica,nu imi place

                    Comment


                    • #11
                      O masina frumoasa. Pacat ca nu se produce si pentru noi. Mie imi place.

                      Comment


                      • #12
                        e una (cel putin) prin Buc care o vad des. e un taxi....dar e posibil sa fie mai multe la firma aia de taxi.
                        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                        Comment


                        • #13
                          Alea trei cercuri fac toti banii daca mai adaugam o matura si o oala de tabla e om de zapada...si butoanele alea de pe volan nu sunt cam departe amlasate?Adica ajungi la ele?Aaaa...da...daca ai degete de pianist.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Estetic "da mai bine la c.v." ca Logan-ul.Din punct de vedere tehnic nu mai stiu.Vad ca are doar motor de 1.6
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #15
                              In malaezia protoanele aveau cam aceeasi frecventa pe strada ca si loganele la noi.Asta ma face sa cred ca sunt masini ieftine si daca s-ar fi produs undeva pe aproape poate ar fi fost o alternativa la logan.Dar asa ganditi-va la preturile de service si perioada de asteptare a unor piese.Arata bine la exterior,la interior nu am vazut decat de afara si nu l-am putut atinge.Plus ca unele erau tunarite(in special modelul mai mic de seamana cu matizul) si aratau chiar bine
                              Last edited by gxg; 1 March 2010, 20:08.
                              MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google