Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aici
    In ziar scria langa poza si:
    Foto: loganclub.ro
    Last edited by Cristi_Xp; 6 May 2008, 19:18.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • Mi se pare, sau seamna din spate "putin" a Opel Vectra.
      S-o vedem official pana la urma.

      Comment


      • Seamana cu Opel doar din spate...
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • E din cauza ornamentului cromat care este pe portbagaj...
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • Originally posted by nr4 View Post
            1. Ce nu inteleg eu daca toata caroseria va avea aceeasi culoare, adica daca nu mai exista acele bari de protectie negre ca la loganul actual(care doar la varianta prestige sunt vopsite in culoarea caroseriei).
            2. S-au adus ceva imbunatatiri la siguranta pasagerilor prin modificarea fetei si a spatelui?(ma refer la acele stelute euroncap, daca mai castiga ceva teren)
            La siguranta, din cate am citit, lipseau la vechiul model (pt cele 4*) centurile pretensionate cu limitator de greutate(asta pentru punctajul la impact frontal), iar bara fata ,capota si aripile nu ofereau protectie deloc la impactul cu pietonii....ceea ce ma face sa cred ca modificarile "estetice" sunt (si) pt a primi ceva puncte in plus, si de ce nu sa ajunga la 4*

            Comment


            • Aceste modificari nu au nicio treaba cu testele euroncap.Atat timp cat schimba doar un far o bara si alte chestii minore nu are cum sa creasca nr de stele.Eu stiam ca loganul n-a primit 4 stele deoarece ii lipseau pe vremea aceea airbagurile laterale.Sa auzim numai de bine
              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

              Comment


              • Fetele de usi,astea noi(negre),se potrivesc si la loganul normal?Stiti cumva cam cat costa?Arata mult mai bine pe negru.

                Comment


                • 4 mil fata de usa ) ....16 mil in total...
                  Cred ca o sa se potriveasca cam tot de pe una pe alta,eventual o sa difere ceva prinderi,sau poate o sa fie exact.
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Piesele sunt injectate cu aceleasi matrite, difera doar culoarea.

                    Comment


                    • Rezumat: mai multe subansamble se vor potrivi de pe logan2 pe logan 1.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Originally posted by shiftyasd View Post
                        Fetele de usi,astea noi(negre),se potrivesc si la loganul normal?
                        Se potrivesc. Dar inca nu au aparut de vanzare...
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                          4 mil fata de usa ) ....16 mil in total...
                          Cred ca o sa se potriveasca cam tot de pe una pe alta,eventual o sa difere ceva prinderi,sau poate o sa fie exact.
                          multumesc pt raspuns tuturor.Dar sunt cam scumpe

                          Comment


                          • Tuningul costa mai ales ala facut de super dacia...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Originally posted by Christnacht View Post
                              Aceste modificari nu au nicio treaba cu testele euroncap.Atat timp cat schimba doar un far o bara si alte chestii minore nu are cum sa creasca nr de stele.Eu stiam ca loganul n-a primit 4 stele deoarece ii lipseau pe vremea aceea airbagurile laterale.Sa auzim numai de bine
                              Inainte trebuia sa citesti si apoi sa te pronunti in legatura cu asa ceva....noul model zafira este tot facelift si ca sa vezi de la 3 stele a ajuns la 5 si mai sunt si alte marci care au facut acelasi lucru....... iar in caz ca nu stiai capota, bara, farul, aripa pot rani si la majoritatea masinilor din ziua de azi pana si stergatoarele sunt facute sa se rupa in caz de impact cu capul unui pieton, ceea ce inseamna ca tot se puncteaza inclusiv semnalul sonor de centura.
                              PS: Intra pe: http://www.euroncap.com/home.aspx ....si mai citeste.

                              Comment


                              • Da ai dreptate Seba piesele de tuning puse la dispozitie de Dacia au preturi exagerate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google