Dacia Sandero A Fost Lansata

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by cristi View Post
    Fratilor va spun direct , nu imi place nici numele si nici cum arata noua Dacia Sandero http://www.automarket.ro/stiri/premi...logo-9942.html ... noul logo parca mai merge ... e nice . Cel putin cand ma uit la ultima poza de jos (de la linkul de mai sus) parca ar avea bot de rata , ia , voi ce pareri aveti?
    Noua sigla parca e cheie de desfacut sticlele de bere dar e misto :Winkglasses: Parca din pozele astea ara mult mai bine....incepe sa-mi placa

    Comment


    • #17
      Fetele de usi nu se potrivesc pe berlina cumva cam seamana cel putin fata... eu zic ca merg 95%

      Comment


      • #18
        Tot nu au pus claxonul pe volan...god damn it

        Comment


        • #19
          Fetele de usi arata foarte bine.Abia astept sa vad masina live in showroom sa le compar!
          Consola de la schimbatorul de viteze pare sa se potriveasca
          Last edited by b45gao; 4 March 2008, 21:58. Reason: Adaugare text
          EX : + =

          Comment


          • #20
            Totul arata destul de bine. Ma incanta faptul ca plasticele parca nu mai sunt de tot kkt-ul. E frumoasa. Imi place!

            E clar ca e peste CLIO!!! (parea mea, normal)

            Comment


            • #21
              Are ceva tendintze spre sora ei (clio 3),imi place cum a iesit ,e frumoasa.Acum sper ca si pretzul sa fie bun si sa nu ia modelul de la surioara (care mi se pare destul de scumputza)
              Ambition 1,5 DCI Sedan

              Comment


              • #22
                Preturi intre 6400 si 9600 TVA inclus din cate am inteles de la stiri la tv
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Mai mult imi place loganu , ce imi place la sandero ii volanu , plansa de bord mi se pare super naspa , mai ales aia care schimbi aeru , din habitalcu sau de afara tot loganu ramane sefu gamei
                  Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                  Comment


                  • #24
                    Hai bah, lucianitos, c-o dai de gard...interiorul e peste logan, in schimb exteriorul nu-mi place. de fapt, nu-mi plac hatch-urile... as prefera un logan berlina cu interior de sandero
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #25
                      Era misto daca baga 16v pe el
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        O sa introduca si motorul 1,6 16v pe Sandero, dar intr-o etapa urmatoare, adica la anul probabil.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #27
                          II super interiorul oricum tot dacie ii sa vedem cum va fi prima productie.
                          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                          Enter the Matrix

                          Comment


                          • #28
                            Sandero nu e nici urata nici frumoasa. Tocmai din acest motiv imi place. Insa ramane de vazut in showroom, sa vedem cum va arata, etc. . Bordul este destul de dragut, iar pentru raspunsul cu link-ul de mai sus, cu tipa care sta picior peste picior : Pentru astfel de poze se scoate un scaun din fatza, sau ambele dupa caz si normal ca poate sa stea picior peste picior, deci da, ai dreptate : Este vorba de marketing. Dar la ce nu e vorba de marketing la produsele din ziua de azi ?

                            Succes va avea, in mod sigur, ceea ce vreau sa vad este cat succes va avea in comparatie cu loganul.

                            Despre design-ul masinii pot sa zic ca e destul de funky, in interior arata bine. Pentru raza de pret la care va fi oferita clar ramane o optiune foarte buna in comparatie cu multe alte masini care sunt pana in 17-18 mii euro.
                            Logan Prestige 1.6 16v 105cp stock - 23000km
                            Honda 2.0 Accord Executive M/T - 21000KM

                            Comment


                            • #29
                              Mie mi se pare ca arata a ford fiesta.... da volanu si sigla noua sunt BESTIALEEEEEEEEEE
                              sigpic
                              NEVER FORGOTTEN

                              Comment


                              • #30
                                Noul Sandero si noul logo de la Dacia

                                [!] http://www.*************.com/articol...acia/index.htm

                                Dacia a lansat la Salonul Auto de la Geneva noul model Sandero precum si noul logo al constructorului autohton preluat de catre Renault.

                                Precum spuneau si stirile aparute cu cateva saptamani in urma, noul Sandero a primit o schimbare a farurilor si a stopurilor precum si spoilarele care modifica in totalitate aspectul masinii. La interior au fost folosite mici modificari, volanul suferind in mare parte cele mai mari modificari precum si partea interioara a portierelor care contin elemente cromate.

                                Motorizarile vor ramane la fel precum la Logan si anume benzina 14.l de 75CP si 1.6l de 90CP, motorina 1.5 DCi o varianta ce dezvolta o putere de 70CP si alta de 85CP.

                                Noul Sandero foloseste actuala platforma tehnica de pe Logan, garda la sol aceasi ca si la Logan adica de 155mm, la fel de generoase sunt si dimensiunile care oferta o lungime a masinii de 4.020 mm, 1750 mm in latime si un ampatament de 2590 mm. Pasagerii din spate au o inaltime de 878 mm si un spatiu pentru genunchi de 145mm. Volumul portbagajului este de 320 litri in conditii normala, iar dupa rabatarea banchetelor volumul ajunge la 1200 litri.

                                In premiera Dacia ofera pe Sandero EBA adica un sistem de franare de urgenta si EBD si ABS. Din vara acestui an noul model Sandero se pregateste sa intre si pe piata Europeana, turca si nord africana.

                                Cei de la Dacia au mai pregatit o surpriza de proportii si anume sigla producatorului roman a fost restilizata grafic astfel pe Sandero dar si pe viitoarele modele nu se va mai folosi scutul DACIA ci acest nou logo.


                                [img]http://www.*************.com/articole-2008/dacia-sandero-cu-noua-sigla-dacia/images/dacia-sandero_noul-logo-dacia-p1.jpg[/img]

                                [img]http://www.*************.com/articole-2008/dacia-sandero-cu-noua-sigla-dacia/images/dacia-sandero_noul-logo-dacia-p4.jpg[/img]

                                [!] http://www.*************.com/articol...ia/index-2.htm

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google