De Unde Alimentati Cu GPL?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Incerca de la un Lukoil un plin si vezi cum se comporta masina , si cati km faci urban/extra-urban.
    Si indicat ar fi sa eviti sa mai bagi de la acea statie
    sigpic

    Comment


    • #17
      @Rey

      Eu stau pe la Republica si am incercat tot ce e prin zona. Crezi ce vrei dar eu nu iau taximetristii ca etalon. Cand imi intra cu 2 litri in plus fata de alta pompe e clar ca ma furi si nu ma mai prinzi pe la tine.
      Lukoil-ul de pe Fundeni mi s-a parut cat de cat acceptabil. Mai erau unii vis a vis de aia pe care i-ai recomandat tu dar s-au porcait si aia de la o vreme. Mol-ul de pe fundeni are gaz buinicel dar cam scump.

      Comment


      • #18
        Pe unde este MOL-ul de pe Fundeni de care spui tu ? cat este L acolo ?
        sigpic

        Comment


        • #19
          Originally posted by Rey91 View Post
          Incerca de la un Lukoil un plin si vezi cum se comporta masina , si cati km faci urban/extra-urban.
          Si indicat ar fi sa eviti sa mai bagi de la acea statie
          Chiar am o statie Lukoil langa mine.Mai merg cu gazul care-l am si dupa,merg la Lukoil.
          Pompa de la Petrom era de pe timpul lui Ceasca...Din aia cu cifre din metal,sau cum s-o numi...
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #20
            Originally posted by sergiu2010 View Post
            Eu alimentez doar de la Agip si dupa 10 000 de km filtrul stare lichhida era curat comparativ cu al unei cunostinte care alimenta numai de la Lukoil si dupa 3000 de km era plin de pilitura.
            Mizeria din filtru poate fi din butelie, daca e prima revizie inseamna ca a fost mizerie in butelie si s-a adunat in filtru. Daca e o statie cu rulaj mare nu cred ca au gaz prost, eu bag tot de la Lukoil si nu am treaba.
            Originally posted by D-FENS View Post
            Deocamdata de la Petrom.Am ceva dubii,dupa vreo 30 de litrii bagati am parcurs doar 140 de km si aproape ca se aprinde led-ul rosu....
            Mie cand mi se aprinde rosu mai merg mai bine de 150 km. Vezi cat mai faci pana incepe sa piuie si atunci ai consumat tot. Faci plinul atunci si vezi cati km faci pana piuie din nou, adica pana consumi gazul si sare pe benzina. O mai poti comuta manual inapoi daca crezi ca au mai ramas ceva vapori prin butelie cu care sa poata functiona....
            In strainatate te lasa sa iti alimentezi singur masina daca ai gpl. Am bagat cel mai mult 38 de litri dar de pe la 37 si umpic a inceput sa caraie multivalva dar am mai fortat pana la 38. mai mult de atat nu mi-a intrat niciodata, am butelie de 47L... Ar fi fost super o butelie mai mare, dar nu au avut mai mare.

            Comment


            • #21
              OK,am sa circul pana va incepe sa piuie.
              Multumesc.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #22
                @Rey
                Cum vii dinspre Colentina pe partea drepta chiar cum urci primul deal. Vis a vis de spitalul fundeni. In general este cam cu 10 bani pe litru mai scump ca la Lukoil.

                Comment


                • #23
                  Si cum ti se pare gazul de acolo de la MOL Fundeni ?
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    e la fel de bun ca la lukoil dar mult prea scump....
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • #25
                      Nu e mare diferenta intre el si cel de la Lukoil dar parca totusi e ceva mai bun ala de la MOL. Daca diferenta e mai mare de 5 bani pe litru eu nu mai pun de la MOL
                      Last edited by Bodanel; 8 May 2013, 11:45.

                      Comment


                      • #26
                        ultima data era vreo 3.12 fata de 2.97 la lukoil, nu e mai bun de la MOL
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • #27
                          Intentionez sa fac o vizita pana la Balcik in weekend. Cum autonomia mea e cam de 350 km (probabil pe autostrada la 140 constant imi va lua cam 10%), ma simt nevoit sa alimentez pe undeva. Stiti vreo statie de gaz in drumul pana la VV pe autostrada, sau pe undeva prin Bulgaria pe langa Balcik?

                          Multumesc
                          Saab 9-5 Aero

                          Comment


                          • #28
                            Bulrom a incercat cineva ?
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Chiar azi am vazut o mini cisterna ce alimenta lukoilul de pe jiului. Avea logoul bulrom....
                              Pretul era 2.95 ron

                              Sent from my GT-S6802
                              Last edited by CataFOF; 24 May 2013, 16:33. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #30
                                Am alimentat de la lukoil astazi si cel care mi-a alimentat mi-a zis ca cei de la bulrom cumpara GPL de la lukoil si il mai modifica putin si il vand mai scump,daca m-a mintit el va mint si eu acuma nu stiu ce sa zic!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google