De Unde Va Luati Piesele Pt Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Recomand Daciashop.

    Comment


    • #17
      Masina mea are nevoie de o distributie, am sunat la cei de la @piesenet.ro si mi-au spus ca lucreaza cu Fabrica, ca au piese originale Renaultsi bineinteles au niste preturi nesimtit de mici

      Acum daca e sa luam aftermarket piesa cu piesa (contitech, gates, ina etc) pretul sare cu mult pentru 800 de lei pentru tot kitul de distributie.

      Si aici ma refer la tot :

      Kit Distributie Dacia Logan 1.4, 1.6 MPI producator ( rola + curea distributie ) Dacia - Renault
      Pompa Apa Dacia Logan 1.4, 1.6 MPI producator Dacia - Renault
      Kit Accesorii 1.4, 1.6 MPI Cu A.C. si cu Servo-Directie [ rola intinzatoare + rola ghidare + curea accesorii (curea transmisie) ], producator Dacia-Renault.

      La ei pretul este de 600 de lei cu tot cu TVA, oare se merita sa luam de aici ?

      Ma refer in special la cei care au luat de acolo, am vazut mai sus, dar nu este deajuns sa isi dea cu parerea doar unu sau doi din atatia utilizatori.

      Comment


      • #18
        poti incerca si pe hanora.ro
        Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
        Cine este interesat ma poate contacta pe privat
        sigpic

        Comment


        • #19
          Originally posted by TazMan View Post
          Masina mea are nevoie de o distributie, am sunat la cei de la @piesenet.ro si mi-au spus ca lucreaza cu Fabrica, ca au piese originale Renaultsi bineinteles au niste preturi nesimtit de mici

          Acum daca e sa luam aftermarket piesa cu piesa (contitech, gates, ina etc) pretul sare cu mult pentru 800 de lei pentru tot kitul de distributie.

          Si aici ma refer la tot :

          Kit Distributie Dacia Logan 1.4, 1.6 MPI producator ( rola + curea distributie ) Dacia - Renault
          Pompa Apa Dacia Logan 1.4, 1.6 MPI producator Dacia - Renault
          Kit Accesorii 1.4, 1.6 MPI Cu A.C. si cu Servo-Directie [ rola intinzatoare + rola ghidare + curea accesorii (curea transmisie) ], producator Dacia-Renault.

          La ei pretul este de 600 de lei cu tot cu TVA, oare se merita sa luam de aici ?

          Ma refer in special la cei care au luat de acolo, am vazut mai sus, dar nu este deajuns sa isi dea cu parerea doar unu sau doi din atatia utilizatori.
          Observ ca esti din Bucuresti, deci poti sa te duci personal sa vezi piesele, direct la sediu lor. Asa am fost si eu, le-am vazut apoi le-am cumparat.
          sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

          Comment


          • #20
            Si eu tot de la piesenet iau. Au preturi foarte bune si au piese si aftermarket si originale. Inainte am avut stop stanga aftermarket (achizitionat din alta parte) si in 2 luni s-a ingalbenit sticla alba de la semnalizare. Am luat de la ei stopul original (aveau si aftermarket) si inca nu s-a ingalbenit nimic. Pachetul de revizite tot de la ei am cumparat + ca mi-au facut si reducere
            sigpic

            Comment


            • #21
              Eu mai cumpar si de la astia, acum 1 luna am cumparat bujii denso k20TT si sunt foarte in regula, vad ca si preturi la discuri de frana sunt extrem de bune, unde la altii un brembo costa 155 lei, la aia acelasi cod este 114 lei ... la placute de frana nu mai vorbesc, totul e sa cauti ca piese bune se gasesc si la preturi mici
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • #22
                Originally posted by florin.fanatik View Post
                Observ ca esti din Bucuresti, deci poti sa te duci personal sa vezi piesele, direct la sediu lor. Asa am fost si eu, le-am vazut apoi le-am cumparat.

                Pana la urma asta o sa fac, o sa dau o fuga pana la ei si probabil o sa iau kitul ala, la banii aia 595 de lei si piese originale chiar e smecherie

                Comment


                • #23
                  Eu recomand tot piesenet . Cumpar de mult timp si nu am avut niciodata probleme.

                  Comment


                  • #24
                    @zek83

                    ai luat de la ei si piesele de distributie?
                    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                    Comment


                    • #25
                      am luat de la cosmin_uau distributia si merge brici.

                      Comment


                      • #26
                        Eu recomand pe userul evali_daniel . Pana acum am colaborat cu el, si voi mai colabora din pricina ca are produse bune, originale dar si fabricate de alti producatori, gen Lemforder sau TRW. Preturi acceptabile, spun eu, preturi bune!

                        Comment


                        • #27
                          Daca nu ma insel , piese.net zicea nea dsign pe dachiaclub' ca este site-ul lor , replica dupa daciashop , iar un alt coleg spunea ca piesele sunt "facaturi" 1:1 cum s-ar zice .
                          Ca si preturi si mie mi se par suspecte de mici , dar mai bine dau un leu in plus si dorm linistit.

                          Comment


                          • #28
                            @ Nimeni, daca tu nu ai cumparat piese de la respectivul magazin, de ce vorbesti aiurea ca sunt facaturi?

                            Fugi si da un leu in plus in alta parte, ca sigur asta iti certifica faptul ca e original.

                            Si uite asa discreditezi tu mai multe persoane, vorbind in necunostinta de cauza, atat pe dsign si daciashop afirmand ca este site-ul lor cu replici, cat si site-ul piesenet.
                            sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                            Comment


                            • #29
                              Sa ma repet ca nu am vorbit limba romana , sau am vorbit romana pentru mine.
                              DSIGN a spus pe dachiaclub ca siteul celor de la piese.net este replica dupa daciashop(la momentul aparitiei 2011-2012) , nu am spus ca daciashop are facaturi....
                              PE dachiaclub' erau useri care s-au plans ca piesele de pe piesenet sunt facaturi .
                              Mai departe fiecare trage concluziile lui si face ce vrea....
                              Eu am luat de la Daciashop piesele pana acum si nu am intampinat nici o problema si voi continua sa le iau de la ei ......
                              Acum m-am facut inteles?

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Nimeni View Post
                                ... piese.net zicea nea dsign pe dachiaclub' ca este site-ul lor ...
                                Tu acuma te certi si contrazici singur. Se pare ca nici tu nu iti cunosti propria limba.
                                sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google