De Unde Va Luati Piesele Pt Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am uitat sa va zic si de el, da l-am primit cu tot cu certificatul de autenticitate.

    Comment


    • #47
      OK, dar ca sa fie valabil ce e scris acolo trebuie sa faci montajul in service autorizat, tu unde ai facut montajul?

      PS
      Si pe mine ma bate gandul sa iau tot de acolo.
      Montaj la mecanic de reprezentanta 100lei(aici ma mai gandesc daca o sa procedez in acest mod).
      Last edited by Cromatic; 14 September 2013, 18:42.

      Comment


      • #48
        In service autorizat

        Inainte se dadea garantie daca te duceai la reprezentanta, acum poti sa te duci la un service autorizat R.A.R, nu neaparat doar reprezentanta.

        Au schimbat putin politica firmei, practic te lasa pe tine sa alegi, nu mai aleg ei in locul tau.

        Comment


        • #49
          OK, e-nregula atunci.

          Politica cu service-ul autorizat a fost modificata prin lege.

          Comment


          • #50
            Originally posted by TazMan View Post
            Hai ca am reusit pana la urma sa fac schimbul, masina functioneaza fara probleme.

            Aveti aici poze cu piesele vechi vs piesele noi.

            Desi al doilea schimb a fost teoretic programat pentru 120000 eu am schimbat la 104000, pompa de apa nu a fost schimbata la 60000. Spun asta pentru ca nu am gasit garnitura cand am dat jos pompa, in fine, nu asta este cel mai important aici ci autenticitatea produselor.

            [ATTACH]458738[/ATTACH] [ATTACH]458739[/ATTACH]

            [ATTACH]458740[/ATTACH] [ATTACH]458741[/ATTACH]

            [ATTACH]458742[/ATTACH] [ATTACH]458743[/ATTACH]

            [ATTACH]458744[/ATTACH] [ATTACH]458745[/ATTACH]

            [ATTACH]458746[/ATTACH] [ATTACH]458747[/ATTACH]

            [ATTACH]458748[/ATTACH]

            Foarte multumit de autenticitatea pieselor, desi eram sceptic la inceput cand am vazut diferite pareri pro si contra asupra veridicitatii acestor produse originale, mi-am luat inima in dinti si am achizitionat un kit de distributie complet.

            Recomand tuturor piesenet.ro
            Bravo . La ce service ai schimbat si cam cat te-a costat? Am observat ca esti din Bucuresti . Mersi

            Comment


            • #51
              A mai cumparat cineva de la piesenet.ro ?
              Trebuie sa schimb mai multe piese si preturi mai mici ca la ei nu am mai gasit ( piese OE).

              Comment


              • #52
                Acesta este un raspuns primit de la piesenet.ro dupa ce am intrebat de provenienta pieselor OE.

                "Buna ziua!

                Toate piesele O.E. comercializate de catre firma noastra sunt insotite de certificate de garantie in regim special emise de catre DACIA S.A. ca atare probablitatea ca piesele sa fie contrafacute este 0 !!! "

                Ceva pareri?

                Comment


                • #53
                  Ptr. siguranta sa intrebam si la Dacia S.A. daca au relatii contractuale si furnizeaza piese auto catre aceasta firma.
                  Mi se pare mult mai relevant decat eventualele hartii (mai mult ca sigur copii xerox cu sau fara stampila oficiala a dacia s.a - cu valoare legala indoielnica) pe care le prezinta probabil respectivul magazin.

                  @emmet18, fa-le un mail celor de la dacia cu intrebarea si vezi ce raspuns primesti...daca primesti vreunul

                  Comment


                  • #54
                    @Kojak, acest raspuns al tau e valabil pentru orice magazin,mai ales cele online, nu doar piesenet. Se intampla si la magazine de cartier care se lauda ca ei sunt mari si tari ca aduc pe original, sa iei cu brio o piesa contrafacuta si deci la pret ceva mai mare. Deci mare atentie !
                    ​​​​​​

                    Comment


                    • #55
                      Am trimis un mail la vocea clientului dar cine stie pe cand un raspuns.....Daca nu e nici o noutate pana pe Marti, comand de la Daciashop.

                      Comment


                      • #56
                        Poze cu piesele comandate de la piesenet.ro
                        Nu imi pot da seama daca sunt originale sau nu, toate fiind marcate cu renault, made in france, sigla, etc.
                        Doar la cureaua de distributie am observat ca daca trag cu ungia peste acel scris galben se curata...tot pe aici pe forum am citit de treaba asta.
                        In rest nu mi se pare nimic suspect...nici nu ma prea pricep .
                        Sambata merg la montaj si vreau sa vad mecanicul ce zice.

                        Toate cele de mai jos au costat 785 lei + transport gratuit.







                        Comment


                        • #57
                          Par ok la prima vedere...oricum tine-ne la curent cu ce-ti spune si meseriasu' la montaj.
                          Ai primit si toate hartiile? Garantie, certificate de conformitate, bon, factura?

                          Comment


                          • #58
                            Da, am primit 3 hartii de garantie: pentru pompa de apa, kit accesorii si kit distributie. Plus factura, chitanta si carte de vizita.
                            Am tot incercat sa le gasesc "nod in papura" dar nu corespund nici unei descrieri de piese falsificate de pe forumuri.
                            Pana acum sunt foarte multumit, mai ales ca am economisit cam 350 de lei.

                            Comment


                            • #59
                              Monteaza-le cu incredere, piesele chiar sunt originale, eu am de un an montata distributia pe masina, fara nici o problema, iar un prieten cu megane II tot 1.5dci o are de 2 ani si 30.000km, fara nici o problema, ambele kituri cumparate de la piesenet.
                              Drumuri bune, numai bine!
                              sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                              Comment


                              • #60
                                Da' aveti idee, astia vand si de la fata locului, adica direct la adresa de pe sait? Sau e musai sa faci in prealabil comanda pe sait?
                                Ca m-ar interesa si pe mine cate ceva si stau in apropiere de locatia lor, as da o tura.
                                Last edited by Kojak; 1 October 2013, 20:04.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google