De verificat la livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Eu a remarcat la doua saptamani dupa ce am ridicat-o c nu are lampa la numar(toata lampa nu geamul sau becul).Sunt 100% convins ca nu a avut niciodata.Asta a fost ultimul lucru la care m-as fi gandit sa verific.Am vorbit la dealer si mi-au zis ca daca pot demonstra ca lampa a lipsit de la inceput imi monteaza alta ceea ce nu s-a intamplat.Asa ca aveti grija!
    GILL 3*

    Comment


    • #62
      da...un fel de mai treceti pe la noi. nu poti sa sti daca in alea 2 saptamani nu avea cum sa iti dispare, avand in vedere ca iese foarte usor. si atata paguba sa tot ai, sincer, decat sa iti lipseasca altceva mai important, sau sa fi avut ceva defect din fabrica si sa umbli cu ea de noua prin service. deci poti sa fi fericit si eu am o pata de culoare pe mijlocul capotei, unde nu este destula vopsea, si luceste la soare
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #63
        Originally posted by alindrgn View Post
        da...un fel de mai treceti pe la noi. nu poti sa sti daca in alea 2 saptamani nu avea cum sa iti dispare, avand in vedere ca iese foarte usor. si atata paguba sa tot ai, sincer, decat sa iti lipseasca altceva mai important, sau sa fi avut ceva defect din fabrica si sa umbli cu ea de noua prin service. deci poti sa fi fericit si eu am o pata de culoare pe mijlocul capotei, unde nu este destula vopsea, si luceste la soare
        da,vorba ta ,noi sa fim sanatosi. apoi asta sa fie cea mai mare durere de cap a mea legata de masina.
        GILL 3*

        Comment


        • #64
          Daca a fost semnat procesul-verbal de predare-primire nu se mai poate face nimic.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #65
            La Ambiance se dau presuri si triunghi reflectorizant?Ca pe la sfarsitul lunii trebuie sa merg sa ridic masina,si sa stiu,daca nu imi da sa il iau pe dealer de guler



            EDIT:si alea cat mai costa la dealer sau prin magazine?Ce varianta ar fi mai buna?
            Last edited by Catalin_bz; 13 May 2009, 16:39.

            Comment


            • #66
              se platesc. si ti le baga pe gat oricum. 38 euro parca te costa triunghi+trusa+extintor si parca si vesta
              presurile se platesc separat, si asta doar daca vrei tu sa iti iei.
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #67
                Trusa medicala, 2 triunghiuri si stingator costa 38 euro, inclusiv TVA si sunt obligatorii. Covorasele nu se dau gratis decat daca vrea dealerul, sa ti le dea cadou.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #68
                  Maine merg sa ridic masina, Sandero, si am vazut ca in bord masina are 14 Km, e normal sa aiba atat (stiam ca vin cu 3-4 Km la bord), avand in vedere ca nu are numere rosii, deci nu a putut fi scoasa pe poarta dealerului ?

                  Multumesc.

                  Comment


                  • #69
                    in general, din cate stiu eu , toate masinile noi au km la bord cat ptr o tura de pista de incercari . Eu am luat-o cu 8 km la bord !
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • #70
                      Maine merg si eu sa imi ridic golanasul si chiar sunt curios cati km o sa aiba.Am fost azi l-am vazut era janghinos tare cred ca de la ploaie

                      Comment


                      • #71
                        o sa ti-l spele inainte de livrare.

                        masinile se ruleaza pe banda in fabrica dupa ce ies de pe linia de productie, pentru a se 'testa'. a mea avea 6 km in bord cand am luat-o, si la fel inca 2 prieteni. unul o luase cu un an in urma, iar altul cu 2 saptamani inaintea mea, de la acelasi dealer. din cate stiam, poti cere ca masina sa iti vina cu un anumit numar de kilometrii. dar nu stiu daca acum mai merge asa..
                        Last edited by B 83 RMJ; 3 June 2009, 19:37.
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #72
                          Aline pe asta de unde ai mai scos-o ma?

                          Comment


                          • #73
                            inainte sa imi iau masina mi-a zis cineva ca pot sa o cer cu rodajul facut. adica sa aibe in bord 1000 km.
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • #74
                              Si esti convins de asta?
                              Nicio masina din Dacia nu ruleaza 1000 km si apoi sa plece la client ca masina noua...

                              Comment


                              • #75
                                Salut , am si eu o intrebare pt varianta Ambiance de ex se pierde garantia , daca ii pun eu un sistem audio ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google