Defectiune Senzor Viteza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    la 1.4 si 1.6 Ph1 e acelasi senzor?
    sigpic

    Comment


    • #32
      Originally posted by Cristi_Xp View Post
      ti-a scris cineva mai sus )
      300 ron ? am vazut pe okazii la 100 ...
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • #33
        pai si unde-i legatura ? omul zicea ca a cumparat de la reprezentanta nu din boscheti .
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #34
          Tudor vezi ca am vazut pe net si cu 50 ROn producator autospeed.

          Nu stie nimeni daca sunt identice?
          sigpic

          Comment


          • #35
            Sunt.
            Gasesti "de origine" si cu 200.
            [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

            Comment


            • #36
              yrman, cred ca-s la fel...uite, am pus poze cu el mai sus, de pe masina mea 1,4
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • #37
                Nu intreb pt mine, intrebam pentru un amic care are aceeasi problema ca si tine. Pica acul. O sa il demontez sa vedem ce si cum. Stiu ca erau baieti care aveau acces la programul de piese/repere (imi scapa numele acum) si ma gandeam ca ne pot ajuta.

                ps: parca dyalogis ii zicea
                Last edited by yrman; 22 August 2011, 23:20.
                sigpic

                Comment


                • #38
                  pai vad ca ai si tu 1,6...uita-te la poze, si-apoi la al tau si vezi :P
                  " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                  Comment


                  • #39
                    Va salut. O problema asemanatoare am si eu ,numai ca mie numi pica acum de tot de la viteza, ci imi flucteaza putin amandoua ace si cel de turatie si vitezometrul. Am facut 4 drumuri Bucuresti Constanta si pe autostrada la 100-110 km/h mi-au fluctuat acele..adica cade de la 110 la 100 o fractiune de secunda si apoi isi revine, deci eu nu inteleg poate ma lamuriti voi. Multumesc

                    Comment


                    • #40
                      aceeasi chestie am observat-o si eu! dar la mine se intampla la turometru si scade 500 rpm dar isi revine rapid! e posibil sa fie semn de oboseala?!

                      Comment


                      • #41
                        la turometru poate e ambreiajul de vina......
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • #42
                          N-are nicio treaba. Am mai patit-o si eu.

                          Comment


                          • #43
                            Senzor viteza defect

                            AJUTATI-MA SI PE MINE SA SCOT SENZORUL DE VITEZA SI SA REMEDIEZ EROAREA DIN COMPUTER CU engin check CARE A APARUT DUPA CE A CAZUT INDICATORUL DE VITEZA

                            Comment


                            • #44
                              Fara suparare, dar daca citesti cu atentie primele doua pagini, afli unde se afla, cum arata, cum se scoate senzorul din cutie; de sters eroarea se sterge cu un banal tester OBD.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by flory View Post
                                AJUTATI-MA SI PE MINE SA SCOT SENZORUL DE VITEZA SI SA REMEDIEZ EROAREA DIN COMPUTER CU engin check CARE A APARUT DUPA CE A CAZUT INDICATORUL DE VITEZA
                                sau daca nu stergi eroarea, ti se va stinge singura dupa ce mergi cateva sute de km cu kilometrajul in stare de functionare
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google