Demontare consola centrala (Cum scot plasticul argintiu din fata)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Demontare consola centrala (Cum scot plasticul argintiu din fata)

    Este vorba de plasticu care incercuieste butoanele de caldura si casetofonul etc.Am luat un neon albastru si vreau sa bag firu pe dupa el sa iasa jos la bricheta. ms

  • #2
    Tragi de el usor incepand cu partea de jos. Mare grija la cleme sa nu le rupi
    zoom-zoom

    Comment


    • #3
      Ai aici o schema cum poti sa o scoti.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Va readuc aminte nu e nevoie sa scoti cd-player-ul ca sa scoti fata de la consula centrala... in caz ca ai jos buzunarul acela din plastic trebuie scos si acela... dai un search pe CS-05-HHO si ai sa vezi cum mi-am facut eu interiorul la masina

        Comment


        • #5
          Am reusit scos buzunaru de jos dupaia consola am tras dea ea de ziceam ca se rupe. merci

          Comment


          • #6
            Sa fii sanatos...

            Comment


            • #7
              Se numeste prelungire consola ... si plasticu gri e consola centrala :P
              sigpicMy ride

              Comment


              • #8
                Se numeste fatada consola centrala, consola e toata bucata aia de bord, plus plasticele de pe mijlocul maisnii, de la frana de mana.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by blaze2k View Post
                  Am reusit scos buzunaru de jos dupaia consola am tras dea ea de ziceam ca se rupe. Merci
                  cum se scoate buzunarul de jos (sau prelungirea - cum io fi zicand ;-) ) ?

                  Comment


                  • #10
                    Bagi mana in laterale(pe interior) in partea de jos si o sa simti urechile in care sta prinsa, le impingi inspre exterior fara frica, nu se rup asa usor.

                    Consola am scos-o tot prin partea de jos, era loc destul de mare cat sa-mi intre varfurile degetelor si sa trag. Trebuie tras insa destul de tare.
                    Last edited by lau_swat; 10 November 2008, 17:16.
                    No, apoi blana
                    Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                    ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google