Demontare pompa benzina 1.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Fix ala? Sunt curios daca scoti regulatorul ala standard, se poate pune in loc furtun de retur?
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • #32
      unu de ala de care vrei sa-mi vinzi tu am ) , eu voiam unu pentru in tank nu pentru rampa .
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #33
        Am vrut azi sa schimb sorbul la pompa de benzina si nu se potriveste ce am cumparat din magazin. Probabil e pentru supernova. Se gasesc de cumparat site sorb pentru pompa de pe logan ?
        Attached Files

        Comment


        • #34
          scoti te rog regulatoru si sa imi faci o poza cu ce scrie pe el si de cati bar este ? merci .
          la cat sunt de penibili nu cred ca se vinde sorbul fara tot ansamblul
          Last edited by Cristi_Xp; 8 September 2011, 00:41.
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #35
            Si eu vreau sa stiu daca in locul in care se prinde regulatorul, s-ar putea pune furtun de retur)).
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • #36
              mai simplu iti iei rampa cu retur
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #37
                Am rampa cu retur de MPI. Problema e unde infig furtunul de retur in pompa de benzina?

                Regulatorul va fi pe rampa cu retur.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • #38
                  vezi la felix , el are facut asa
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #39
                    revin eu cu niste poze .
                    Se poate monta si regulator pentru rampa externa . Eu am scos ala meu de la clio si scrie 3.5 bar pe el .Ala ce il am eu e de 3 bar , eu am cumparat deja alt ansamblu cu tot cu pompa .Ala ce il aveam eu se potrivea perfect in pompa doar ca e de 3 bar ,mie imi trebuia de 3.5 .In principiu si la logan tot 3.5 ar trebui sa fie , d-aia l-am rugat pe Urs sa puna o poza cu regulatorul ,dar nu cred ca a vazut postul .
                    Daca va trebuie regulator de 3 bar . Daca va trebuie de 3.5 bar se poate folosi asta http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-...item2314527c52
                    Attached Files
                    Last edited by Cristi_Xp; 19 September 2011, 19:42.
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #40
                      Salut care este scopul la acel regulator???
                      Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                      Comment


                      • #41
                        sa tina presiune constanta ...
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #42
                          se gaseste de cumparat regulstorul de presiune? ca eu vreau sa-l schimb

                          Comment


                          • #43
                            si ce cod are?

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by marius.tt View Post
                              se gaseste de cumparat regulstorul de presiune? ca eu vreau sa-l schimb
                              am eu unul de Clio RS la 100 lei daca te intereseaza si pompa de Clio RS - 200 lei . La mine nu s-a rezolvat problema am schimbat tot ansamblul inclusiv pompa, deci nu era din regulator buba .Eu am cautat codul meu de regulator si am gasit de cumparat pe la 200-250 lei ...

                              Originally posted by cristimar View Post
                              si ce cod are?
                              am doar codul de Clio RS daca te ajuta cu ceva . Pompa de logan nu am desfacut si vad ca cine a desfacut nu a pus poza cu codul .
                              Din cate stiu si ala de logan e tot de 3.5 bar , deci nu e diferenta intre ele , poate doar ca asta e mai cu simt de raspundere .
                              Attached Files
                              Last edited by Cristi_Xp; 1 November 2011, 14:46.
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • #45
                                Cheie pentru pompe

                                Asa arata cea mai buna cheie pentru piulita de la pompa.Siguranta totala la desfacere si stringere,datorita faptului ca prinde de toate aripioarele piulitei.
                                La stringere e recomandat sa se puna niste vaselina pe interiorul piulitei de plastic.
                                Diametrul interior al tevii din care a fost facuta este de 147-148 mm.Inaltimea este de 45 mm,asa ca poate fi folosita si la MCV,care are decalata gura de acces fata de pompa.
                                Asa se face din "rahat" un bici care mai si pocneste
                                Daca are cinevo o solutie mai buna si mai sigura...asteptam.
                                Attached Files
                                Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google