deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Posturile referitor la deschiderea capotei fata cu ajutorul telescopului au fost mutate aici.Continuati acolo va rog.
    Multumesc.
    sigpic

    Comment


    • Auuuuuuuu.Aproape ca imi vine sa ma mut in Bucuresti si sa fac numai deschideri de portbagaj din buton sau de pe telecomanda originala a masinii(de pe cheie).Care aveti drum prin Sibiu,treceti pe aici si se rezolva: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...2&postcount=54
      Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

      Comment


      • salut,are cineva poze cu actuatorul original montat

        Comment


        • Originally posted by faithles View Post
          salut,are cineva poze cu actuatorul original montat
          daca te pot ajuta pozele astea e bn, daca nu ,mai incerci si tu....
          Attached Files

          Comment


          • uite inca o schema..
            Attached Files
            Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
            sigpic

            Comment


            • Se gaseste in comert kitul asta? Cam cat costa/unde?
              Just Hold Onnnnnn....

              Comment


              • Originally posted by Vod00 View Post
                Se gaseste in comert kitul asta? Cam cat costa/unde?
                la magazine de piese auto,maxim 35 ron pretul

                Comment


                • heeeellpp !

                  fratilor mi sa spart butucul de la portbagaj.. adica unde este butonul de ridicare de la portbagaj la mn e gol... sta numai incuiat .. pt ca sa`l deschid trebuie sa demontez banchetele... mai am buna decat tija aia de care blocheaza bortbagajul..credeti ca as putea sa montez deschiderea asta?? se foloseste de butuc..repet la mine potrbagajul sta numai incuiat... am nevoie de ceva doar sa`l deschida ..ce imi recomandati... ca vin sarbatorile si plecin incolo in coace si fara potrbagaj esti mort pls hellpp!!

                  Comment


                  • iti montezi un actuator si un buton si ai acapat. o sa urc nishte poze sa vezi cat de usor se monteaza

                    Comment


                    • cumperi un actuator cu doua fire (15 lei la un magazin de piese auto), apoi il montezi asa cum am facut eu in pozele de mai jos. Legi un fir pe caroserie(masa) iar celalalt il legi la un plus continuu (firul rosu de la casetofon) binenteles intrerupt de un buton cu revenire, si il montezi unde vrei tu pe consola sau pe scaun, sa-ti fie la indemana. Cauta ca mai sunt destule tutoriale si ai de unde sa te inspiri. http://www.e-fisier.com/download.php...75MOV00375.avi
                      Attached Files
                      Last edited by valy99; 12 December 2010, 13:31.

                      Comment


                      • eu zic ca te-ai complicat cu sistemul de ridicare....puteai sa il faci mult mai simplu doar cu un telescop...parerea mea.
                        Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                        sigpic

                        Comment


                        • stiu, dar telescopul asta l-am luat de la un bmw, era singurul telescop functional din tot parcul de dezmembrari si de aceea m-am complicat asa.

                          Comment


                          • oricum un ThumbsUp pentru efort
                            Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                            sigpic

                            Comment


                            • Eu nu as recomanda in nici un caz sa lege cineva actuatorul de la plusul de la casetofon.
                              Nu mi se pare normal, cel mai logic este sa iei curent de dupa siguranta de la inchiderea centralizata.
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • cu arcurile originale, repozitionate in gauri si cu un colier de plastic care mai strange 4 spire, la apasarea butonului de pe telecomanda se ridica incet ca la mercedes
                                nimic schimbat, nimic adaugat, doar repozitionat in gauri si un colier de plastic
                                lipsa text

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google