deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by chelull View Post
    am inteles....asta cred ca e problema...chiar am specificat cand am cumparat...mai am o rugaminte daca nu te deranjez prea mult....mai poti atasa o poza cu circuitul intros pe partea cealalta unde ai facut legaturile?!Multumesc anticipat!
    din nou imi cer scz pt claritate
    Attached Files

    Comment


    • iti multumesc mult...si scuze pt deranj...
      Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by chelull View Post
        iti multumesc mult...si scuze pt deranj...
        nui nici un deranj,,, daca te impotmolesti ... te ajut

        Comment


        • voi ce mufa folositi pentru uch ?

          e ok am pus un bat de chibrit ) made in romania garaj )) pana acum merge actuatorul dar trebuie repozitionat pentru ca nu descuie nimic
          Last edited by user2000; 1 February 2011, 13:33. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Am si eu o nelamurire, daca puteti sa ma ajutati. Voiam si eu inainte sa-mi montez la loganul meu deschiderea din telecomanda (model 2004, deschiderea se face doar cu cheia si e frustrant) dar m-am lasat pagubas din lipsa de cunostinte, dar si timp. Ma intreb pot sa cumpar un butuc nou pt portbagaj, cum au versiunile noi de logan, la care poti deschide fara cheie?

            Comment


            • Din cate stiu poti sa montezi dar trebuie sa pilesti din gaura unde intra butucul si sa cumperi sistemul complet de deschidere...actuator+ butuc ...actuator pe care il legi la deschiderea centralizata a masinii.
              Dar la butucul nou nu se va mai potrivi cheia originala a masinii.
              sigpic

              Comment


              • Deci n-am alternative, tot trebuie sa montez pana la urma deschiderea automata a portbagajului. Cand o sa am timp o sa incerc sa vad ce reusesc. Ms de raspuns

                Comment


                • salutare la toata lumea!

                  Am si eu o alarma viper 350hv la care am si o iesire auxiliara pt deschidere portbagaj.

                  Ce nu stiu este unde trebuie legat motorasul la alarma.nu am gasit pe niciunde o schema a alarmei si nu stiu nici daca in afara de asta mai trebuie ceva in plus(ex releu).






                  nu dati cu pietre nu sunt electrician auto.

                  Comment


                  • nush unde am citit si spunea cineva sa luam pentru portbagaj piston hidraulic de la sandero. am fost in targ am cerut, mi-a aratat ca merge, am plecat si pe drum cand m-am uitat ce putere are am vazut 450N. nu stiu cum l-a impins domnul acela dar eu ma urc cu toata greutatea penstru a-l clinti. sa il pun la portbagaj sau risc sa imi indoaie tabla?
                    Last edited by o8MeLC; 27 February 2011, 14:37.

                    Comment


                    • Originally posted by ionutz8772 View Post
                      Am si eu o alarma viper 350hv la care am si o iesire auxiliara pt deschidere portbagaj.

                      Ce nu stiu este unde trebuie legat motorasul la alarma.nu am gasit pe niciunde o schema a alarmei si nu stiu nici daca in afara de asta mai trebuie ceva in plus(ex releu).






                      nu dati cu pietre nu sunt electrician auto.
                      Releu sigur nu mai trebuie , daca e prevazuta cu iesire pt porbagaj sigur are releu incorporat , daca mai ai schema de montare a alarmei ar trebui sa iti arate iesirea pentru portbagaj , dar daca nu o poti descoperii cu un aparat de masura f usor, pui " - " de la aparat la masa masinii si cu "+" il pui pe rand pe fiecare fir care iti iese din alarma si nu ii legat la nimica in timp ce apesi pe butonul de deschidere portbagaj de la telecomanda si unde iti da 12v , pe ala se leaga motorasul .sper ca m-am facut inteles .bafta
                      Last edited by king; 28 February 2011, 22:45.

                      Comment


                      • inchidere pe cheie.

                        Salut, vreau si eu sa imi pun inchidere centralizata pe cheie (am cheie normala fara butoane pentru blocarea/deblocarea usii), vreau sa stiu in ce consta aceasta schimbare si cam la ce pret ?
                        Multumesc frumos, astept un raspuns!

                        Comment


                        • Originally posted by danidfd View Post
                          Salut, vreau si eu sa imi pun inchidere centralizata pe cheie (am cheie normala fara butoane pentru blocarea/deblocarea usii), vreau sa stiu in ce consta aceasta schimbare si cam la ce pret ?
                          Multumesc frumos, astept un raspuns!
                          Cel mai simplu pentru tine este sa iti cumperi o alarma ....este ce-a mai ieftina varianta.te costa in jur de 100 lei , acuma depinde ce pretentii ai de la acea alarma.
                          Pentru inchidere originala din cheie cred ca trebui sa iti cumperi un uch cu tot cu cheie cu butoane.
                          Last edited by king; 8 March 2011, 15:19.

                          Comment


                          • Poti sa ii pui chei briceag.
                            Costa in jur de 80 de lei kitul (Unitate centrala + 2 chei briceag) si te mai duce in jur de 30 lei montajul!(daca nu o montezi singur).
                            Si dupa parerea mea e mault mai usor sa tii doar cheia dupa tine
                            Viteza Ucide ... Conduceti cu prudenta !!!
                            sigpic

                            Comment


                            • mersi

                              va multumesc frumos.

                              Comment


                              • salut,

                                stie cineva in Bucuresti, unde se gasesc amortizoare pt portbagaj?
                                pana la urma, dimesiunea tb sa fie de aproximativ 46-50 cm si taria/forta de 200-250 N?

                                ms

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google