deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • de lovit in luneta nu loveste ca are tampoanele de cauciuc. dar la mine cand ajunge in tampoane ricoseaza si se mai izbeste odata si am pus si doi bureti care mai atenueaza din impact.
    My ride

    Comment


    • Eu am telescop de Audi si nu ricoseaza.

      Comment


      • m-am gandit si eu la varianta asta dar ca sa nu iau din spatiu incerc sa rezolv problema fara telescoape.
        cate telescoape de audi ai?! doua sau unul?! poti pune si niste poze?!
        My ride

        Comment


        • Poze cu telescopul.
          Attached Files

          Comment


          • Mai oameni buni,,acu pe loc mi-a venit ideea ..de ce nu puneti voi niste benzi elastice in locul telescopului aluia !?!?
            Adica sa pui acolo o coarda/snur elastic si apoi sa o prindeti de urechea aia de unde este prins arcul si apoi de tabla aia de ranforsare sau oriunde altundeva.

            Coarda elastica o prinzi/inozi de tabla de ranforsare la un cap si apoi cand apreciati ca portbagajul se deschide de tot si lin,,o prindeti si la capatul celalat de urechea aia de care este prins arcul original si basta!

            Avantaje fata de telescop:
            --este flexibila ((si nu rigida si fixa ca telescopul )) coarda cand portbagajul este inchis si se muleaza dupa bagaje/biciclete masini si alte cele pt copii.
            --costa infinit mai putin.
            --se prinde mult mai repede (( adica ii faci noduri )) si numai trebuie sa dai gauri in tabla pt suruburi si sa stai sa cauti prin magazine telescop de audi /mercedes sau dacie ca sa se potriveasca.

            Comment


            • Coarda elastica face ca(,) capacul portbagajului sa faca balans...pe cand telescopul nu
              sigpic

              Comment


              • hai ca am venit si cu primele poze. scuze pt calitetea lor sunt facute cu telefonul.
                Attached Files
                My ride

                Comment


                • maine pun si un filmulet sa vedeti cum se deschide fara telescoape. am cautat puferele alea de care vorbeam pe la toate magazinele cu feronerie din piatra si nu am gasit . o sa le comand de pe internet. filmuletul care il voi pune e fara acele miniamortizoare. in schimb am buretii aia care se vad in pozele de mai sus
                  My ride

                  Comment


                  • Am revenit cu poze.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Intrebare,,arcul ala nu merge bagat pe interiorul arcului original?

                      Comment


                      • si filmuletul promis

                        il puteti vedea aici

                        Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                        My ride

                        Comment


                        • Nu m-am gandit. Cred ca se poate. Voi incerca si revin cu impresii.

                          Comment


                          • dupa cum se observa in film la final capacul de la portbagaj ricoseaza o data. problema asta cred ca o voi rezolva cu minitelescoapele alea de la mobila. o sa mai adaug un film dupa ce le montez si pe alea.
                            daca vreti sa trageti firul actuatorului prin profilul de sustinere al capacului va sfatuiesc ori sa desfaceti suruburile care prind capacul portbagajului de suport ori sa va luati niste calmante. eu unu am injurat timp de 1 ora pana am tras firul. in gaura de la capac am pus un dop de la o sticluta de aia mica cu antibiotic ca sa nu se taie firul in buza de metal (poate ajuta pe cineva ideea asta) se vede si in poza. am crestat un pic la baza gatului de la dop pentru a-i face un canal si astfel sa nu sara de acolo. iar la operatiunea de tras fir la actuator am folosit cele doua scule din poza.
                            Attached Files
                            My ride

                            Comment


                            • azi am cumparat telescoapele alea doar ca nu am gasit suportul pentru ele. sa vad ce pot sa improvizez sa le prind si vin si cu niste poze sau un filmulet.
                              My ride

                              Comment


                              • astea sunt telescoapele. tre sa vad cum le prind ca nu am gasit suportii aia pentru ele. daca aveti solutii va rog sa postati. ma gandeam sa le lipesc cu silicon dar nu stiu daca vor rezista.
                                Attached Files
                                My ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google