deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Nicval1970...Butoanele de deschidere a portbagajului sunt de Cielo si le-am comandat la un service autorizat Daewoo...Buton de deschidere portbagaj si rezervor.
    Actuator am gasit si la magazinele de piese auto si la magazinele de electronice(diode,tranzistori,etc) din Galati.Poti incerca si la tine la magazinele de acest gen...De electronice.
    sigpic

    Comment


    • #77
      Actuator cu solenoid am cautat in aproape toate magazinele cu piese auto si nu am gasit; mai caut sau...Pun unul de inchidere centralizata

      Comment


      • #78
        Eu am montat pe masina actuator de inchidere centralizata...Vezi ca era cineva pe forum care vindea actuator pentru portbagaj(cel folosit la portbagajele cu deschidere din buton)parca 50 lei era unul.Cu placere.
        sigpic

        Comment


        • #79
          Salut baieti, va solicit si eu ajutorul..De unde imi cumpar cheder pt capota logan si cu ce material imi izolez fonic pedalierul si partea dinspre habitaclu si de unde il cumpar?Cam multe intrebari:p,nu?Merci..O zi buna si bucurativa de daciute))

          Comment


          • #80
            Dorunicola....Bun venit pe forum...Iti raspund aici cu toate ca nu se incadreaza in subiectul thread-ului...Cheder pentru capota poti folosi cu succes chederul de la portbagajul de Dacie 1300.Izolantul dintre pedalier si compartimentul motor il poti gasi la dezmembrari.
            sigpic

            Comment


            • #81
              Daca nu te superi valeriu, poti sa imi trimiti si mie un pm cu toate piesele necesare pentru deschidere porbagaj din telecomanda( preferabil de la centralizata), ce telescoape ai folosit de ce marca, dimensiunile etc..........Dau si eu o "bere"!!!! Ms mult!!!
              sanatate!!
              MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

              Comment


              • #82
                Salut.
                am facut eu treaba asta cu deschiderea din telecomanda.Nu te speria, nu e kiar asa de greu.Eu la mine am folosit actuatorul de inkidere al butonului, si am anulat butonul, pt k nu mi se mai parea util.Actuatorul il fixezi pe o placa de metal mai groasa exact in gaura aia kre e astupata de kpacul negru de plastic si mai trebuie modificata si tija.Dak esti din mioveni sau pitesti iti pot arata live pe masina mea, si ink o modifikre kre am adus-o portbagajului, am anulat arcurile si i-am pus amortizor, iar in momentul deschiderii portbagajului, capota se ridik pana sus.E marfa.
                Nu e complicat deloc.Se poate face f simplu deschiderea din telecomanda, prin activarea functiei din uch ...
                Daps.Eu mi-am montat amortizoare in loc de arcuri la capota spate.Merita!!
                Last edited by valeriuciprian; 2 November 2008, 21:06.
                http://www.loganclub.ro/forum/masinu...an-t22792.html

                Comment


                • #83
                  Solano...Bun venit pe forum...Am rugamintea sa ti cont de urmatoarele sfaturi...
                  1-nu mai posta consecutiv...Ai 10 minute sa editezi mesajul.
                  si
                  2- nu mai scrie cu limbaj mirc...Nu suntem pe messenger.

                  Referitor la modificarea facuta de tine...
                  Ai inlocuit de tot arcurile de la capota si ai folosit telescoape?
                  Ce fel de telescoape?
                  Pune niste poze te rog.
                  sigpic

                  Comment


                  • #84
                    Ce telescoape ? Pt. Deschiderea portbagajului---haion break

                    Comment


                    • #85
                      modul deschidere geamuri

                      Stie cineva unde se gaseste modulul pentru deschiderea geamurilor electrice la modelul Preference 2007.
                      Va multumesc

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by 99MMH View Post
                        Deschiderea se face in 2 feluri la a 2-a apasare din telecomada cheii - tehnologic vb -
                        1. Prin adaugarea unui montaj realizat cu un Pic care masoara timpul dintre 2 apasari ale butonului de deschidere atat de pe cheia masinii cat si cel din masina, de pe consola.
                        2.Activarea functiei din UCH si monatrea a 2 relee precum si a unui buton de deschidere portbagaj din interior.
                        imi poate traduce si mie 2 termene folosite si pe care nu le pricep??
                        ce e acel Pic....Si acel UCH .?????


                        is cam ''blond''

                        Comment


                        • #87
                          Sal tuturor.O intrebare am si daca s-a dat deja raspunsul scuze dar nu l-am vazut desi am citit toate post-urile.Intrebarea mea este daca la modelele logan laureat plus fabr 2008 s-au gandit si cei de la dacia sa faca capota portbagajului sa se deschida automat sau prin apasarea butonului??Mersi de ajutor
                          :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

                          Comment


                          • #88
                            Capacul porbagajului masinii care te intereseaza se deschide prin apasarea butonului bineinteles masina sa fie descuiata.
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              nu ai pus telescop

                              Originally posted by valeriuciprian View Post
                              Un nou filmulet mai exemplificativ...
                              cum? Ai modificat, astept un raspuns...Multumesc

                              Comment


                              • #90
                                Ce anume te intereseaza?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google