deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Salutare la all . Am si eu o intrebare ,mai mult o rugaminte dar asta este , care membru din moldova este dispus sa ma ajute si pe mine sa imi montez deschiderea porbagajului . Ms mult .

    Comment


    • #92
      De ce nu vorbesti cu ciprishor, e chiar din Iasi.
      Zambeste, maine poate fi mai rau!

      Comment


      • #93
        Salutare.Am o alarma PILOT si are o iesire aux pt deschidere portbagaj.Ceea ce vreau sa stiu e daca iesirea din alarma e un "+ " spre actuator??? Si leg masa pe caroserie? Astept raspuns,eventual PM. Miii de multumiri!!
        am modelul cu buton de portbagaj......

        Comment


        • #94
          Pai eu spun ca da...Poti verifica foarte simplu daca ai plus sau nu.
          sigpic

          Comment


          • #95
            Comanda e pe minus (cel putin la mine, tot alarma Pilot)
            Uite aici exact ce ai nevoie.
            GL-22-TOF

            Comment


            • #96
              Daniel...Nu stiu de ce am retinut ce si tu ai intrebat mai demult acelasi lucru ca si alex_comisaru si ai descoperit ca ai iesire cu plus din alarma...Oricum o fi e bine ca aveti aceasta functie din iesirea alarmei.Restul se face.
              sigpic

              Comment


              • #97
                Multumesc baieti,daca mai da putin caldura si se opreste ploaia ma apuc de treaba.

                Comment


                • #98
                  Originally posted by V@ly 1.4 MPI View Post
                  Sal tuturor.O intrebare am si daca s-a dat deja raspunsul scuze dar nu l-am vazut desi am citit toate post-urile.Intrebarea mea este daca la modelele logan laureat plus fabr 2008 s-au gandit si cei de la dacia sa faca capota portbagajului sa se deschida automat sau prin apasarea butonului??Mersi de ajutor
                  La Loganul meu Laureate ph2 am deschidere centralizata din cheie inclusic la portbagaj, sau din masina din butonul de inchidere/deschidere usi. Bineinteles actioneaza doar incuietoarea, in rest apesi pe buton si ridici de portbagaj . Numai bine!
                  AG-73-BAR garib1973@yahoo.com

                  Comment


                  • #99
                    Mersi dar cred k o sa ma apuc de montat telescoape de dacia break si daca stie cineva care a montat asa ceva:exista posibilitatea de a monta telescoapele fara sa renunt la arcuri si daca da se aduce vreo modificare la arcurile de la portbagaj?Multumesc anticipat de raspuns.
                    :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

                    Comment


                    • Daca montezi telescopul de breack trebuie scos un arc (cal din partea unde ia montat telescopul) iar cel care ramane mai trebuie detensionat(intins)
                      Daca nu vrei sa folosesti metoda cu telescopul poti folosi metoda aplicata de mime in postul 54...Detensionezi ambele arcuri iar apoi le tensionezi progresiv pana ajungi la ridicarea portbagajului ca in filmulet.
                      sigpic

                      Comment


                      • Vreau sa imi fac si eu portbagajul sa se deschida prin activarea functiei din UCH, si as vrea sa stiu daca mai trebuie ceva in afara de actuator? circuite integrate ceva? sau merge doar cu legarea actuatorului la pinul din UCH P1 B1?
                        Si inca ceva, unde gasesc UCHul?

                        Comment


                        • as vrea sa pun si eu la portbagaj un amortizor......am deschiderea din butonu la telecomanda....,si eram curios ce marime tre sa fie amortizoru ?....cati centimentrii???? sau sa cam de le ce masina s ar potrivi ?

                          Comment


                          • amortizor capota

                            Originally posted by andrei View Post
                            La capota e mai greu de pus, daca nu chiar imposibil. Trebuie sa fie un loc sa intre amortizorul, dar lipseste...
                            eu mi_am facut rost de un amortizor de megane 3 de capota fata.o sa incerc sa il adaptez pe logan ul meu si daca am sa reusesc, o sa pun poze sa vedeti.
                            va salut
                            Last edited by Seba; 2 March 2009, 15:55.
                            http://www.loganclub.ro/forum/masinu...an-t22792.html

                            Comment


                            • eu am pus un telescop de cielo pt portbagaj.e perfect.

                              Comment


                              • salutare tuturor.stiti pe cineva din bucuresti care face deschiderea portbagajului din telecomanda masinii? inclusiv cu amortizor? multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google