Despre acumulatori auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bosch sau varta...tot dracu` ala e!
    Keep walking...

    Comment


    • un "top al calitatii la Rombat" ar fi:premier,tornada,cyclon,calciu...asta in functie de curentul de descarcare rapida la rece...

      Comment


      • La aceeasi capacitate? (nu cred).

        Comment


        • uite...am ales capacitatea de 65Ah pentru ca e intalnita la aproape toate tipurile

          premier 65Ah-curent de descarcare rapida 640
          tornada 65Ah-curent de descarcare rapida 570
          cyclon 66Ah-curent de descarcare rapida 540
          calciu 62Ah-curent de descarcare rapida 510

          Comment


          • Si alea de 60Ah tot de la Rombat, ce sunt, Calciu?
            Vb. de echiparea de fabrica.

            Comment


            • Da, calciu e pe echipare de fabrica (60 Ah 600 EN).

              Comment


              • Originally posted by Drogas View Post
                Bai frate voi ganditi putin ce spuneti INAINTE de a scrie ??? , diferenta de greutate e vreo 4 kg intre o baterie de 40 care incape pe logan si una de 70 ah maximul ce se poate pune

                Deci despre ce performante afectate vorbim aici ?

                Sau voi puntei benzina cu seringa ca sa nu cataresca prea mult in rezervor ?
                4 Kg nu e chiar putin, ca sa nu mai spun ca la fiecare persoana in plus in masina mi se pare un comportament diferit al masinii.
                Si de ce I-as cara in mod inutil?

                Comment


                • Originally posted by galeo View Post
                  4 Kg nu e chiar putin
                  4 kile, raportate la o masina???
                  Ce dracu, marja de 4 kile pluis/minus am io la volan, in fct. de cat de des vizitez buda...si pana acum n-am observat sa traga mai greu sau sa consume mai mult.

                  Comment


                  • 4 Kg nu e chiar putin, ca sa nu mai spun ca la fiecare persoana in plus in masina mi se pare un comportament diferit al masinii.
                    Si de ce I-as cara in mod inutil?
                    Ai persoane de 4kg in masina, ca sa faci comparatie cu bateria aia mai grea cu 4kg? Sunt sugari sau ce?
                    Multi care au Logan au tot felul de probleme SF.
                    Daca faci plinul la masina, renunta la obiceiul asta: cari o groaza de benzina in plus, in mod inutil. Alimentezi in fiecare zi, fix cat ai nevoie.
                    Imbraca-te subtire, cu incaltari usoare, preferabil sport. Nu purta la tine chei sau monede. Nu bea apa inainte de a pleca cu masina, mergi la WC, mai bine.
                    Nu pune huse la masina, arunca si casetofonul, fetele la portiera si o faci Ferrari F40.
                    Last edited by mr.K; 24 February 2014, 22:38.

                    Comment



                    • Taci mah, nu-i da idei.

                      Comment


                      • Ar ajuta la ceva daca s.ar pune un condensator in pararel cu bateria sau schimbarea bateriei cu una mai mare cu mai multi amperi? Pentru performanta nu audio , performanta motor

                        Comment


                        • Pentru performanta mai mare la motor se recomanda direct alt motor...

                          Galeo - Iti recomand sa dai jos uleiul din baia de ulei dupa care pui busonul la loc si ai salvat inca 4 kg de carat aiurea in plus, sa vezi senzatie cum trage masina..

                          Recomand introducerea unui chestionar la inscrierea pe forum. nu toata lumea ar trebui sa aiba cont aici

                          Comment


                          • N-am auzit sa creasca performantele motorului odata cu cresterea amperajului bateriei, decat la masinile electrice.

                            Daca pui condensatorul, tre' sa arunci cauciucul de pe pedale, ca sa aduci greutatea masinii la cat era fara condensator.

                            Comment


                            • V-am zis, faci o clisma inainte de-a urca la volan...si gata alea 4 kile.

                              Comment


                              • Baieti, sunteti climinali cu alea kg ) ma faceti sa rad asa de dimineata ... mai urmeaza sa spuna cineva ca foloseste la roti doar 2 prezoane din 4 ... in fine lasati-l pe saracul baiat Galeo in pace, daca el crede ca 4 kg influenteaza considerabil greutatea masinii ... e problema lui, oricum cel mai corect raspuns a fost a lui mr.k si Drogas cu al lui chestionar de initiere...oricum de ce atata tam tam pentru 4 kg ? )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google