Despre Amortizoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Troncanitul e pe spate, acolo am amortiozarele mentionate. Arcuri H&R. Am obs astazi ca si alte amortizoare gaz troncane. Nu stiu ce sa mai zic, ori circul eu prea mult prin zone linistite, ori am auzul prea ascutit... ori sunt paranoic
    sigpic

    Comment


    • yrman, sa sti ca daca i dai prea multa atentie e ca si femeia care te conduce ))))

      Comment


      • Salut

        Amortizoarele Monroe pe gaz si un set de arcuri H&R merg montate inpreuna? In sensul ca, nu va fi exagerat de rigida masina?
        Sunt arcurile H&R mai ok cu Bilstein B4?

        Comment


        • H&R merge bine cu amortizoare stock. cu Monroe GAS va fi si mai bine din punct de vedere al stabilitatii dar pierzi la comfort

          cu astea stock e prea bine. e mai ferma, nu bate nu troncane nu tzopaie nu are nici un efect secundar nedorit. si mai este si comfortabila pe deasupra

          Comment


          • si cu weitek nu merg monroe pe gaz ?

            Comment


            • De mers, merge orice tip de amortizor. Diferentele sunt subiective. Fiecare dintre noi alt alt grad de suportabilitate al "sportivitatii".
              sigpic

              Comment


              • am scos azi amortizoarele pe fata pentru ca uitasem sa le pun aparatorile de praf,apa... le-am montat inapoi si acum trage stanga binisor.trebuie sa tin volanul cam 2 cm stramb ca sa mearga masina drept. trebuie sa-i fac geometria iar ? sau am gresit ceva ?

                Comment


                • Imi poate descrie cineva cum bate un amortizor ?

                  Am un troncanit pe stanga atunci cand roata coboara de pe un speed bumb sau cand cobora intr o groapa.
                  Bate la destinderea amortizorului.

                  Sent from my LG Optimus Net using Forum Runner

                  Comment


                  • Cel mai repede le simti la denivelari foarte mici, insa repetate, una dupa alta.
                    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                    Comment


                    • Alessandro e nou? fata/spate? Ale mele noi, spate "bat" intr-o combinatie din ce ai zis tu si bossake. Pe extindere in special la denivelari mici.
                      sigpic

                      Comment


                      • ale mele au 60.000 km si de vreo 5000 le am dat in cap cu H&R

                        bate pe stanga...doar si doar la extindere. bate si la denivelari scurte si la denivelari mai ample.

                        se aude ca un clonc si pe fundal un harjait. am vazut ca are pe tija niste urme sacadate de ulei.

                        Comment


                        • da-le jos si pune Bilstein B4

                          Comment


                          • Amortizoarele Monroe sau Bilstein se instaleaza direct sau au nevoie de ceva adaptari?

                            Comment


                            • Se potrivesc daca nu pui de alta masina inafara de Logan
                              sigpic
                              "BRABUS" STYLE

                              Comment


                              • Orice amortizor destinat loganului se monteaza direct, fara nici un fel de adaptare. Indiferent daca e bilstein, monroe, mastersport sau alta marca.

                                PS: Nu iti cumpara magnettimarelli, am eu si troncane de noi de iti vine sa le dai foc.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google