Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    e mare...cam cat oglinda, vreau ceva mai discret, compact si usor de manipulat inauntru si in afara masinii.
    plus ca la performante sta mai slab ca aia la care mi-a ramas gandu'.

    Comment


    • #62
      care o fi mai buna intre



      si



      am cautat pe net dar nu am gasit nimic despre senzorul din MioVue.

      Comment


      • #63
        eu as alege oricand o chinezarie "da firma" de la mama ei la 100$
        singurele camere mai profi sunt vico vation cu pret pe masura (aici nu intra marcus 1 care ofera o calitate jenanta pentru pretul ei)
        detalii gasiti aici! daca se considera reclama va rog sa stergeti link-ul
        am spus si mai sus, toate noname-urile de pe piata noastra sunt niste stifturi supra evaluate

        a mea are 1 an, de fapt este a 2-a, prima se bulise dupa cateva luni, fiind in garantie chinezu mi-a trimis alta noua.
        sapt trecuta am comandat sj4000, revin cu impresii cand o primesc

        @kojak cu cat camera e mai performanta (bit rate mai mare) cu atat filmeaza mai putin
        ex a mea gt680w cu 16gb filmez maxim 2.5ore normal sau in bucla(2min=220mb)
        Last edited by lancer_kta; 12 December 2014, 11:31.
        http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

        Comment


        • #64
          Am înțeles, criteriul calității filmării primează, durata trece pe locul 2.
          Ce părere ai de aia pe care mă gândesc s-o iau? E supraevaluata la pret ptr. o chinezărie?
          Performantele ți se par ok?

          Comment


          • #65
            Go pro Sh nu-i bun?
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • #66
              Habar n-am, da - mi un link sa văd cu ce se mănâncă.
              Oricum, nu mă tentează nimic sh.

              Comment


              • #67
                http://www.emag.ro/camera-video-spor.../pd/DMY3JBBBM/ dublezi valoarea loganului cu ea noua, de aia ziceam de un model mai vechi.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • #68
                  gopro model mai vechi nu stie sa filmeze in bucla si nu filmeaza in timp ce se incarca. nu are display decat separat (destu de scump) si nu poti face poze
                  daca-l iei sh tre musai sa cumperi baterie noua.
                  AT11DA este o idee mai mare decat G50 (display 2.4>2.0 inch)
                  ca specificatii sunt aproximativ identice
                  daca vrei cat mai mica eu as alege Mini 0805, dezavantajul ar fi unghiul de 120, pentru ca pe chestia aia mica nu poti monta o lentila mai mare.
                  cipul novatek96650 se misca foarte bine in fullhd(asa am si eu pe gt680w), dar nu se compara cu Ambarella A7 care stie fullhd@60fps sau rezolutii 4k
                  acum totul depinde de implementarea fiecarui producator.
                  in cazul lui mini 0805 vine cu un super cip(procesor imagine) dar cu un plastic zis lentila cu doar 120grade unghi de vizibilitate al senzorului
                  personal as alege at11da pentru ca lentila aia arata mai bine ochiometric, are baterie mai mare (400mh care te ajuta sa faci si cateva poze fara alimentare) si sistemul de prindere clasic pe care-l fixezi cu putina hartie de numai are moarte.
                  sistemul de prindere de la G50 cu alimentare in el este adevarat ca poti scoate camera mai usor din parbriz, dar in timp exista riscul sa se slabeasca, sa joace pini aia de alimentare si sa ai bucuri cu fum


                  ca sa concluzionez, cumpara-o de la chinezi ca e la jumate de pret
                  ps. ala de pe olx poate sa vanda fake-uri ca nimeni nu cumpara de la chinezi cu 250ron (poate 200 daca achizitioneaza cateva sute de bucati) sa plateasca vama si sa le vanda cu 260
                  Last edited by lancer_kta; 12 December 2014, 12:51.
                  http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

                  Comment


                  • #69
                    @Kojak,,eu strang puncte de la OMV pt camera asta... ATC CHAMELEON

                    Pe e-mag vad ca ATC CHAMELEON costa dublu,,la Omv pretul intreg este de 449 lei, dar cu puncte o iei la 225 de lei.

                    Asa ca baga tare benzina de la OMV, pana nu se termina campania

                    Comment


                    • #70
                      @Kojak,,eu strang puncte de la OMV pt camera asta...
                      La aia ai nevoie sa alimentezi o cisterna de carburant ca sa-ti cumperi 3 cafele, tu vrei puncte pentru o camera? Pana aduni tu punctele, camera va fi 200 de lei la emag.

                      Comment


                      • #71
                        La 40 de lei iti da un punct,,,asa ca pana in Februarie le strang eu am deja vreo 6 puncte.
                        Ps,,,uite AICI un film,,,si AICI pagina oficiala a producatorului.
                        Vezi ca pe YouTube gasesti mai multe filme cu aceasta camera ATC.

                        Comment


                        • #72
                          Kojak, daca vi prin codlea, te las sa imi faci plinul la masina, si poti sa acumulezi tu punctele

                          Comment


                          • #73
                            Si ciudat, dar go pro e in lista http://www.digitaltrends.com/cars/best-dash-cams/ desi nu e dedicata; Dar e de calitate.
                            In fine, e scumpa.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by vasile.23 View Post
                              Kojak, daca vi prin codlea, te las sa imi faci plinul la masina, si poti sa acumulezi tu punctele
                              Ai incercat tu s-o dai fara sa te uzi pe adidasi...da' nu prea ti-a iesit.

                              Ok, vin! Deci ca sa ajung la tine la Codlea, trec prin Saliste?


                              Pct. la OMV...si cand ma gandesc ca io numa' de la ei alimentez, da' n-am luat niciodata punctele de la ultima lor promotie.
                              Mi-am aruncat un ochi cand a inceput si am zis ca nu ma intereseaza nimic din list aia...iata cum se suceste omu'.

                              ainstain, m-ai lovit rau cu pretu' la scula aia, performanta intr-adevar, dar.....nici macare sh nu ma intereseaza, e prea mult ptr. nevoile mele.

                              Originally posted by lancer_kta View Post
                              personal as alege at11da pentru ca lentila aia arata mai bine ochiometric, are baterie mai mare (400mh care te ajuta sa faci si cateva poze fara alimentare) si sistemul de prindere clasic pe care-l fixezi cu putina hartie de numai are moarte.
                              Mersi ptr. sugestii, in primul rand.
                              In al 2-lea rand, ce presupune fixarea sistemului de prindere cu putina hartie, ca sincer, habar n-am? Eu vreu sa scot suportul cu totul, noaptea cand o la s in parcare.
                              Last edited by Kojak; 12 December 2014, 15:44. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #75
                                in timp de la bataiala, vibratii, montari repetate, se "largeste" locasul ala de prindere in prabriz. de fapt capata niste vibratii. ca sa nu mai vibreze pui in el o bucata de hartie si dupa montezi ventuza.
                                Attached Files
                                http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google