detectoare de radar..ce folositi? ce recomandati?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • detectoare de radar..ce folositi? ce recomandati?

    Nu am gasit o marca buna ..sau cea mai buna inca..lumea lauda Beltronics..altii Cobra..totusi ar fi interesant sa aflam care dintre noi folosesc aceste dispozitive si cat de bune sunt..A nu se intelege ca doresc sa merg prin sate cu 100kmh..dar nici sa iau amenda ca mergeam cu 61kmh..deci parerile si sugestiile voastre sunt binevenite..
    Multumesc anticipat!

  • #2
    Beltronics sunt mai bune ca Cobra asa din ce am auzit.

    Comment


    • #3
      eu am Cobra si sunt multumit de el...isi face foarte bine treaba...

      Comment


      • #4
        eu am luat de pe net acum un whistler xtr 500..sa vedem ce poate..la prima vedere merge binisor..am avut doar un radar la maracineni-buzau..

        Acum, sper sa nu ma i-a garda forumului ca postez succesiv..dar nu stiu unde-i butonul EDIT..)...
        Am reprobat acum 10 minute detectorul (proba anterioara masina era orientata catre mine pe banda opusa, doar 3-4 linii din 9)..pe faimosul E85 la Maracineni-Buzau. Cine stie la fel de faimosul pod..imediat ce am iesit catre focsani dupa pod K alert 3-4 din 9 maxime...Ma uitam cu ochii cat ceapa ..unde e?!!
        La aprox 800m(+200m)(nu prea le am cu distantele) erau baietii..masina marcata orientata cu spatele catre mine..semnal maxim..si apoi am intors..baietii s-au pus in miscare..iar..semnal pe ei..masina de politie..cred ca aveau detectorul ala..gen telecomanda..sper sa nu ma insel!Mai da Whistlerul alarme false..dar sincer niciodata nu stii de unde sare!Investitia pare buna(474 lei transport inclus).
        Last edited by Cristi_Xp; 30 July 2007, 16:10.

        Comment


        • #5
          e bun pretul,trebuie sa imi iau si eu neaparat unul.

          Comment


          • #6
            vedeti ca baietii stau cu radarul oprit si cind ajungi aproape de ei in raza radarului ili dau drumul si tea luat
            oricum dupa curba nici unul nu vede
            toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

            Comment


            • #7
              da.corect. insa nu e bine sa fii in cazul asta cap de coloana..daca sunt altii in fata ai sanse sa prinzi ceva..

              Comment


              • #8
                si cind esti solo si ii dai in gura sucks
                mai stau si in fata la benzinarii unde crezi cati da alarma usa de la ele
                toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                Comment


                • #9
                  da Sorine..iarasi corect. tot ce poti face e sa fii cu ochii in patru si sa te rogi ca detectorul sa piuie mai ciudat fata de obicei-asta daca nu au instant on! Daca sunt renumitii "veiozari" eu ma opresc si dupa amenda le trag si poza la instalatie..pentru ca ce fac ei este ilegal- nu au omologare si decalibreaza radarul asa.
                  drive safe!

                  Comment


                  • #10
                    Eu momentan folosesc un Cobra ESD 7000. Pana acuma nu m-a dezamagit si mi-am si amortizat investitia facuta.Distanta de detectie variaza de la 1 km (pentru radarele standard de pe masini) pana la 100-200 m (asta in cazul radarelor suspendate de pe DN 7 intre Arad si Nadlac). Nu stiu insa cat de bine se descurca la instant-on-urile facute de "veiozari" deoarece inca nu am intalnit un echipaj cu asa ceva montat pe circuitul radarului. Un minus e faptul ca nu "stie" banda Ku asa ca atunci cand ma duc in Ungaria, de exemplu, e pe bord mai mult pe post de decoratie.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Buna!
                      Lamuriti-ma si pe mine, care-i smecheria cu "veiozarii"!
                      N-am mai auzit expresia asta.


                      Mersi

                      Comment


                      • #12
                        Pai politistii pun pe circuitul de la radar un intrerupator cu care il opresc ca sa nu-ti piuie tie detectorul. Cand te apropii de ei il deschid si iti fac poza.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Dar ce te faci pe DN1, ca acolo sunt doar camere, si acelea nu pot fi detectate.
                          Marca Masina: Dacia
                          Model masina: Logan MCV
                          Motorizare: 1.5 DCI
                          Culoarea / Color: Albastru Mineral

                          Comment


                          • #14
                            Ba pot fi detectate cu un aparat care costa vreo 700 ron...
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by gabriel.dumitru
                              Dar ce te faci pe DN1, ca acolo sunt doar camere, si acelea nu pot fi detectate.
                              sau gps care are in hartile lui si camerele radar
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google