detectoare de radar..ce folositi? ce recomandati?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    si pretul?
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #32
      Originally posted by Cristi_Xp
      si pretul?
      foarte piperat )

      Comment


      • #33
        Mda, e 900 ron, dar parca n-as da atat si dupa 2 zile sa vad ca mi l-au furat.)
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #34
          eu nu imi cumpar pentru ca am prieteni pe care ia prins si unul din ei avea detector de 19milioane cu senzori in bara.
          cunosc pe cineva la rutiera si a zis ca intrerupe detectorul si lasa camera ca sa nu ti sune detectorul si cand te apropi i da drumul si nu mai ai ce face.te ia instantaneu.si cica a dat o gramada de dovezi

          Comment


          • #35
            sa stiti ca am prins si in banda X radar pe un logan alb de bucuresti pe centura ploiesti..apropo de camere radar de pe DN luati un GPS+PDA si o sa le aveti din timp..imi da o groaza de alarme detertorul din semnatura..dar stiu cand e vorba de radar si cand nu e..oricum am dat 450 ron pe el..si spun ca isi merita banii..ma scapat..oricum nu alerg prin sate dar pe bucuresti urziceni buzau nu ma oprit nimeni pana acum..multa bafta

            Comment


            • #36
              Cobra XRS9930 stie benzile X, K, Ka, Ku, VG2 detector-detector, spectre1 detector-detector. voice alert, POP GUN, optiuni pentru oras/autostrada, silent mode cu alertare luminoasa. display color, battery voltage display, compas care arata directia:N, V, S, E, NV, SV, Se ...
              timisoara-constanta-timisoara si nici un radar pe traseu. investitie neinspirata
              si semnale false cit se poate de multe in sistemul autostrada. mi-a vorbit gagica de numa, mi-a tinut companie pe tot drumul, o dadea cu X alert, K alert . mai ales prin orase si la absolut toate statiile peco.
              cred ca detecteaza si radarele de pe alte masini si statiile emisie/receptie care le au cei de pe camioane.
              sistemul de atentionare e urmatorul: K alert(verbal) si afiseaza K1. doar asa, e semnal fals sau indepartat. daca urca catre K2, K3, K4, K5 te apropii de un radar. am prins doar vreo 3-4 pe tot drumul, cele care iti zic: aveti viteza 124km/h!! reduceti viteza
              aste-a le-a detectat destul de bine, aproximativ 1,5km inainte. deci in cazul unui radar real mai am de asteptat.
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #37
                am si eu cobra(o sa revin cu modelul) iti spunc a nue s cump 3 mil maxim am akitat pe el si face ca toti dracii al camere stationare si radare..imi urla si al astia cu statii(tir-uri) de obicei;)

                Comment


                • #38
                  top 3 marci detectoare / modele:
                  1: valentine one v1
                  2: beltronix rx65
                  3: whistler xtr 425, 435
                  Fuarte Nervos !!!

                  Comment


                  • #39
                    dar detectoare la care aparatul sa nu stea in geam, si sa nu se alimenteze de la bricheta stie careva? stiu ca exista niste modele, si au dioda micuta si numa aia se pune in geam, si e 360 de grade. mie personal nu imi place sa stau cu aparatu ala prins cu ventuze in parbriz.
                    Don't touch! Never ever steal
                    Unless you're in for the kill

                    Comment


                    • #40
                      eu am cobra esd700 am dat 150 ron pe el asta vara sunt foarete multumit de el sia scos bani inzecit merge peste tot la bulgari sarbi ( aici mai putin eficient k au cu laser si dupa ce piuie ai cateva sec doar sa reduci viteza) . da sestule alarme false dar dupa un timp te obisnuiesti ku ele. false cela mai multe le da in banda X , politia romana merge pe K/Ka....
                      ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                      YO2MKL
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Detectoare "adevarate" sunt cele care se monteaza ascuns (in bara) si sunt dintre cele mai scumpe si se justifica daca mergeti mult in fara orasului si prin strainatate (unde trebuie sa te interesezi de legalitatea acestora altfel dai bani grei si ramai si fara daca se poate dovedi ca il ai).
                        Eu am un Black Spiderzz BZZ 200 si a functionat ireprosabil atat pe autostrada cat si in oras.
                        Alarmele false se deosebesc de cele adevarate prin modul de manifestare.
                        Dupa ce auzi alarma intr-un caz real vei shti sa le deosebesti.
                        Cat despre radarele cu laser care nu pot fi detectate decat dupa ce te-a luat, se poate afirma ca acest lucru se poate intampla doar daca esti singur pe strada (sau sa fi fost primul/singurul flashuit) pentru ca altfel raza laser se reflecta si detectorul de radar o sesizeaza si mai ai timp sa reduci viteza.

                        Comment


                        • #42
                          Recomand Beltronics la toata lumea N-am luat nici o amenda pt viteza de 2 ani (am un Bel Vector 940 sau 950 sau cat o fi ca nu mai stiu ) )

                          Comment


                          • #43
                            beltronics sunt cei mai tari,abia astept sa imi iau unRX65

                            Comment


                            • #44
                              Dar de noile "radare" (care de fapt sunt niste senzori de miscare montati in asfalt si in legatura cu o camera foto) de pe DN1 ce ziceti !!!

                              Comment


                              • #45
                                Pana vor monta radarele de pe DN1 in toata tara, tot detectoarele clasice te-ajuta, oricum pe DN1, nebun sa fii sa alergi, nu de alta, dar nu prea ai cum din cauza aglomeratie i ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google