Detector Radar - Recomandari?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Detector Radar - Recomandari?

    Bună ziua!
    Poate cineva să-mi recomande un detector radar? (m-am cam săturat să fiu oprit și să-mi fie luați banii...)

    Am stație-recepție, dar mai conduc și noaptea, ș-atunci nu prea-s camioane pe drum care să-mi zică dacă mă așteaptă vreo "surpriză".

    Mulțumesc!

  • #2
    Aproape orice cu bandă K simplu ( pentru radar tip MCV) și Laser pentru pistoalele LiDAR
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      Cauta un Beltronics second-hand, cam orice e bun - RX65, 995, 965, 955, 940, chiar si mai jos - 9xx.
      Nu are rost sa dai 2-500 lei pe o chinezarie noua, cand gasesti scule SH foarte bune la aceeasi bani.

      Eu am un 995 second-hand de 5-6 ani si si-a scos banii de zeci de ori pana acum. Uneori scapi daca esti atent si te uiti dupa Politie, alteori ai noroc si scapi, dar m-a salvat clar de cel putin 20 ori la peste 40km/h peste limita. Fara el nu aveam nicio sansa in situatiile alea.

      La mine e montat permanent pe masina, deci l-am si invatat unde da alarme false. Nu poti sa te bazezi doar pe el, dar la mine metoda asta functioneaza. Am si statie, dar nu prea o folosesc.

      Comment


      • #4
        Mulțumesc pentru recomandări, știți cumva unde găsesc așa ceva în apropriere Galațiului?

        Comment


        • #5
          De asta am, de asta zic: Cobra XRS 9430

          Detector Laser / Radar cu 12 benzi
          Detectie radar in benzile X, K, Ku, Ka Superwide
          LaserEye - detectie Laser la 360 de grade

          Ultrabright Data Display - Afisaj cu Pictograme
          Dimmer Mode
          Voice Alert - avertizari vocale

          Comment


          • #6
            Originally posted by t0rquemada View Post
            Aproape orice cu bandă K simplu ( pentru radar tip MCV) și Laser pentru pistoalele LiDAR
            Torg, din ce am citit, radarul tip MCv poate deveni "invizibil" pentru detectoarele de radar. Atunci cand devine "invizibil", mai poate fi observat cu detectorul de radar recomandat de tine dotat cu banda K simplu?

            Comment


            • #7
              Si eu recomand Cobra. M-a scos din multe rahaturi.
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • #8
                @Crs. Sandel

                Pe Logan-urile de Poliție a fost montat MPH PYTHOON II, bandă Ka, omologat doar CONSTANT ON - inițial putere 100%, acum s-au deșteptat și le țin sub 50%*

                Pe MCV-uri a fost montat MPH BEE III, bandă K, cu CONSTANT ON si INSTANT ON(invizibil) din fabricatie.

                Dacă BEE III e pe INSTANT ON un detector bun te avertizează că ai fost premiat, iar un detector** foarte bun probabil te salvează***

                *același radar îl vedeam de la 1,5km, acum doar de la 400m (același radar, acealși localitate același detector PNI Sensoro Steel Eye(o căruță de bani în 2005) )
                ** Valetine1, știu e discutabil
                *** depinde de tine dacă în 1-2 secunde mai faci ceva.

                Măsuri de protecție:
                Speedcasms în navigație(care are)
                Stație CB
                Detector de radar

                în zona gri
                număr înfoliat în plastic(opac la poze)
                leduri IR în jurul nr de înmatriculare

                ilegal
                antiradar
                Last edited by t0rquemada; 29 June 2015, 21:38.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #9
                  Vă mulțumesc foarte mult pentru recomandări, cred că am învățat foarte mult, acum urmează să-mi cumpăr un detector radar. Îmi place FOARTE mult idea cu număr înfoliat în plastic, acest plastic poate fi de orice fel? E bun și folia de plastic ce folosește mama la bucătărie?

                  Încă ceva, din câte îmi amintesc detectorul de radar este legal. Știu că înainte era ilegal... când eram copil mic și mergeam cu tatăl meu, odată ne-a oprit un om cu jeacă verde, era ca tatăl meu să arunce detectorul de radar pe geam.

                  Edit: acum mi-am dat seama că era trecut "antiradar" la "ilegal"...
                  Last edited by U_N_G_U_R_U_B; 29 June 2015, 21:58.

                  Comment


                  • #10
                    Spray antiradar pt. placutele de inmatriculare a folosit careva?

                    Comment


                    • #11
                      Da,m.a prins cu 180 km/h.
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • #12
                        E "bine"..

                        Comment


                        • #13
                          Asa am zis si eu dupa "3luni"!
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by t0rquemada View Post
                            @Crs. Sandel


                            în zona gri
                            număr înfoliat în plastic(opac la poze)
                            leduri IR în jurul nr de înmatriculare
                            Intrebare : Ideea cu numar infoliat in plastic nu este cumva ilegala?
                            Iar cu ledurile, cum protejeaza impotriva radarului? Si cate ar trebui sa fie in jurul numarului de inmatriculare?

                            Comment


                            • #15
                              chestia cu folia sau cu spay sau cu led-uri e frectie la picior de lemn. egal cu zero.
                              eu am tot un cobra ca si mr.K, din 2006. si-a scos banii cu varf si indesat. radare dupa curbe, dupa copaci, dupa deal, in mers... n-am avut probleme.
                              e adevarat ca trebuie sa pastrezi si o limita de bun simt in ceea ce priveste viteza.
                              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google