Diferentele Dintre O Piesa De Origine Si O Piesa Contrafacuta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu as merge pe cel din dreapta ca original celalalt e prea "Spoit" cu vopsea... printarea nu e clara si parca e a mai aprinsa culoarea ca sa se vrea original

    Comment


    • Pai daca vedem succesiunea celor 3 poze, tocmai, ca ala din stanga e originalul.
      Si cum am zis, buza de tabla e altfel finisata.
      Acum, nu stiu ce importanta are jocul asta, cand pui mana pe un flitru te uiti la el din toate partile, nu doar din lateral.
      Last edited by mr.K; 23 May 2014, 08:52.

      Comment


      • Exista piesa oem cu inscriptia "Made in EU" ?

        Comment


        • Da, există!
          Ce piesă ţi-ai cumpărat şi ai găsit-o astfel inscripţionată?

          Comment


          • Originally posted by ionutz72 View Post
            Acestea or fi de origine? Mulțumesc.
            ionut piesele nu sunt de origine,voi posta si eu diseara poze cu bielete origine si contrfacute
            Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
            Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
            Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

            Comment


            • Originally posted by Ampt View Post
              Da, există!
              Ce piesă ţi-ai cumpărat şi ai găsit-o astfel inscripţionată?
              Era doar o simpla curiozitate.

              OK, atunci de ce pe unele piese apare inscris clar tara (membra UE) in care este fabricata piesa respectiva iar pe alte piese, desi sunt fabricate intr-o tara membra UE apare "Made in EU" ?

              Comment


              • Pt ca probabil acea piesa 30 % din ea s-a fabricat in Italia , 20% in Spania si 50% in Franta rezulta "Made in EU".
                La fel si pt uleiuri , spre ex. pe cutie de Castrol scrie "Made in EU".
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Curea distributie Gates - Made in France, Made in UK, Made in Spain iar pe a.m. Made in EU, pai in cate tari produce Gates?
                  Aceeasi curea nu poti sa spui ca o poti produce in 2 tari diferite - la Renault am vazut curea Hutchinson oem cu inscriptia Made in EU.

                  Comment


                  • Originally posted by balooo View Post
                    Poza e luata din postul 2 al acestui thread. Problema este alta: din descrierea acelui user, la primele 2 poze iti dai seama care este cel original si cel contrafacut. in schimb la a 3 a nu.
                    Din poza pe care am atasat-o eu in postul 110 si care acum este a 3a, cea cu scrisul pe lateral, nu iti dai seama.

                    Hai, la prima m-am prins ca eticheta de pe cutie tre sa fie aurie, la a 2a m-am prinsa ca garnitura este mai etansa fata de sasiul filtrului, dar la a 3 a?
                    Deci, o sa atasez cele 3, dar pe mine ma intereseaza sa stiu din poza 3 care este originalul.
                    Scuze pentru intarziere, se pare ca am invartit borcanele. In prima poza cel cu eticheta aurie pe cutie e original, adica stanga. In a doua poza, cel cu aripioare pe perimetrul cercului e original, deci dreapta. Iar la a treia poza, cea din lateral, nu le-am mai schimbat pozitia, deci cel cu scrisul mai inchis e original, cel din dreapta.

                    Comment


                    • Salut tuturor!

                      Spuneti-mi si mie daca filtrul asta de ulei purflux este original de la Renault.
                      Am indoieli ca filtrul ar fi original pentru ca eticheta de pe cutie este gri daca tin cutia drept in fata sa ma uit si daca inclin putin cutia se vede acel auriu. Nu prea se vede in poze dar garnitura care inconjoara filtrul mi se pare ca nu este mulata exact cum trebuie pentru ca am inconjurat-o cu degetul si am simtit ca nu vine rotund cauciucul garniturii pe filtru.
                      Attached Files

                      Comment


                      • daca te uiti atent la pozele si la ce s-0a discutat mai sus iti dai seama ca e ORIGINAL . deci asa DA ~!
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Originally posted by planetara View Post
                          asteptam numele utilizatorului care ti-a dat filtrul contrafacut
                          Se pare ca nu-l vom afla, din pacate!!!
                          MY CLA

                          Comment


                          • si eu am luat piese contrafacute de pe forum de la un user care vinde in zona metrou aparatorii patriei nu mai stiu cum ai zice ca am luat o singura data si m-am convins cat sunt de originale.

                            Comment


                            • sal

                              Originally posted by PRESTIGE View Post
                              Se pare ca nu-l vom afla, din pacate!!!
                              am vb pe privat cu colegul .
                              concluzia -''o da in barci''
                              ba ca a fost in urma cu 2 ani ,ba ca si-a cerut scuze ca nu a facut el coletul,
                              ba ca nu are dovezi......dar in schimb face afirmatii cu toate ca nu are dovezi si e mai usor sa-i bage pe toti in aceiasi oala.

                              Comment


                              • ma vad nevoit sa-ti scriu si aici inca o data.... daca te uiti la topicul de uleiuri si cauti in urma vei vedea ca am pus poze la vremea respectiva cu acelasi filtru si nu s-a facut mare deranj... si da, acum nu am cu ce demonstra ca am luat ceva de la cineva... sper sa nu te simti tu cu musca pe caciula, mai ales ca la vremea aia tu nici nu vindeai pe forum...am vrut doar sa vedeti cum arata o facatura de filtru de ulei...inchei aici si nu mai discut despre subiectul asta...
                                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google