Diferentele Dintre O Piesa De Origine Si O Piesa Contrafacuta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    sal

    in primul rand as adauga ca din fericire din cate stiu eu pompele de benzina si ansamblurile complete nu s-au falsificat.
    ramane doar sa pun poze cu pompa de origine

    si urmeaza sa pun poze cu capete de bara trw CONTRAFACUTE
    si filtru de motorina euro 3 contrafacut foarte prost

    Comment


    • #32
      super, sper sa ramana doar originale pe piata.

      Comment


      • #33
        Daca vor ramane originalele pe piata o sa platesti x3 ca ai eticheta de Renault.Firma Renault nu produce piese, deci mai bine cauti producatorul partener:TRW,Bosch,Lemforder,Ferodo,...etc.
        Last edited by 77sky; 27 July 2013, 22:23.

        Comment


        • #34
          Corect, dar sa ai garantia 100% ca sunt de TRW, Lemforder etc si nu facaturi.

          Eu la pivoti am schimbat cu TRW, originali tot TRW erau din fabrica, am dat 40 ron pe bucata, originali TRW sau facaturi?
          Gata , am gasit si pozele, asta am pus, chiar aveam o discutie cu un coleg de pe forum la pivotii astia.

          Daca sunt facaturi, nu pot spune decat ca sunt al dracu de bine lucrati...
          Vad ca in 20000 km parcursi nu au nici o problema, unu l-am schimbat la 95000 km, celalalt la 100000 km, km actuali 118000 km.
          Attached Files

          Comment


          • #35
            Originally posted by iulius s.p. View Post
            Daca vor ramane originalele pe piata o sa platesti x3 ca ai eticheta de Renault.Firma Renault nu produce piese, deci mai bine cauti producatorul partener:TRW,Bosch,Lemforder,Ferodo,...etc.
            colegul se referea sa nu apara piese contrafacute nu la piese de producator
            cum facem ca capete de bara ,pivoti si bascule pe trw sunt foarte multe contrafacute pe piata ,
            filtru benzina bosh care se punea la supernova la fel si clio, scenic ,megan1, 2
            s-au contrafacut......

            poze cu pompa de benzina
            si cu pivotul de originr
            cu aceasta ocazie ii raspund si lui octavian spunandu.i ca pivotul este contrafacut sigur

            cum am promis revin cu poze cu capetele de bara trw contrafacute fff prost.

            sunt 10 poze .primele poze 1,2,3,4,5 cu capete de bara contrafacute
            pozele 6,7,8,9,10 cu cap de bara original trw


            poza 1 .ambalajul nu are nici o legatura cu originalul.scrie trw si cam asta este asemanarea
            poza 2 .codul de piesa contrafacuta iar nu are nici o legatura cu loganul e de alta masina si mai vin si cate 2 in cutie .capul de bara original este ambalat doar cate unul in cutie.
            la pozele 3,4 si 5 pozele vorbesc de la sine despre finisarea piesei


            poza 6 .ambalajul piesei originale complet diferit de cel contrafacut
            poza 7 . codul de piesa original
            poza 8. piesa originala cre vine cu o carticica si cu piulita intr.o tipla
            poza 9 si 10 arata cu este inscriptionata piesa si finisarea
            Attached Files

            Comment


            • #36
              .....

              Originally posted by Tek_ids View Post
              Pentru filtrele de motorina E3, originale vs. contrafacute nu aveti nimic?!?
              am gasit in sfarsit si filtru de motorina euro 3 contrafacut si il am de aproape 5 ani. l-am tinut tocmai pt a arata clientilor ca nu are nici hartie inauntru .
              asa ceva au cumparat colegi si aici pe forum .la 60 -80 ron.

              am 6 poze
              3 poze cu filtru original
              si 3 cu cel contrafacut


              poza 1 . cutia este diferita mai ales patratelul cu pieces d,origine
              care oricum s-a schimbat tota
              poza 2 . intre cele doua stutiuri unde se afla supapa exista acel romb
              poza 3 . imprimeu de pe filtru diferit si nu se curata


              poza 4. cutia este destul de veche si asa se vad diferentele
              poza 5. intre cele doua stiuturi nu exista rombul
              poza 6. imprimeul se curata

              precizez ca este un filtru foarte prost copiat ,nu are nici supapa,nici hartie .
              cu trecerea timpului filtrele s-au copiat din ce in ce mai bine ,au schimbat si ambalajul.....
              Attached Files
              Last edited by planetara; 18 August 2013, 21:03.

              Comment


              • #37
                multumesc mult, pe piata din orasul meu am vazut o gramada dinastea contrafacute!
                Mai este mult pana departe ...sigpic

                Comment


                • #38
                  .........

                  din cauza filtrului s-au stricat injectoare si pompe de injectie
                  sunt dci in franta si germania care au 400 000 de km si nici vorba sa dea mororina multa pe retur .
                  inclusiv loganul meu l-am vandut la 400 000 de km si decat un injector numai era in parametri

                  Comment


                  • #39
                    Sa traiesti!!! Multumim pentru Thread! Mai asteptam poze cu piese contrafacute.
                    I HAVE A !sigpic
                    fara linkuri externe in semnatura

                    Comment


                    • #40
                      sal

                      imi este destul de greu sa cer piesa de la cine le comercializeaza sa fac poze si le-o dau inapoi.
                      mai departe sper ca am sa primesc ajutor si de la colegi.

                      Comment


                      • #41
                        deci primele 3 poze ar fi originalul??, de la dacia reprezentanta dacia am cumparat filtru exact ca de pe poza nr 4,inseamna ca nu i original???
                        Last edited by psanyiro; 25 August 2013, 20:18. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #42
                          analizeaza mai bine continutul nu ambalajul.
                          ambalajul original in momentul actual asa arata ca in poza 1 .de aprox. un an ambalajul este alb cu gri si numai scrie pieces d origine scrie renault .
                          ambalajul pana in 2012 august -septembrie aproximativ asa arata ca in poza 4
                          de aceea tot au schimbat culorile ambalajelor si etichetele pt ale diferentia de cele contrafacute macar pt o perioada.

                          daca ai indoieli legate de filtru pune poze daca il ai sau cand il schimbi.
                          daca ai nelamuriri astept intrebari .

                          Comment


                          • #43
                            din ce am citit pe aici se pare ca distributia mea e un produs contrafacut. Macar am facut poze la cutii.La toamna o schimb iar.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #44
                              De unde ai cumparat?
                              I HAVE A !sigpic
                              fara linkuri externe in semnatura

                              Comment


                              • #45
                                am fost la un service de langa mine si l-am intrebat pe mecanic daca are pe cineva de incredere,bineinteles a zis ca are .bine ca nu am schimbat si pompa de apa rolele

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google