Diferite intrebari pt. achizionarea unui logan nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Diferite intrebari pt. achizionarea unui logan nou

    In primul rand bine v-am gasit pe acest forum.
    Posesor de a6, dar vreau sa-mi iau Logan.
    Doresc noul diesel de 85 cai. vreau nou.
    Daca iau masina, o iau cu toate dotarile. as avea si ceva aventuri cu ea daca imi cumpar:
    in primul rand vreau sa-i pun folie pe geamuri, stopuri schimbate, jante. am vazut ca ei chiar au un kit de tuning la 13 mil. ce stiti de el? merita?
    si vreau sa intreb, daca imi cumpar, si de ex. ii pun xenon, pierd ceva garantie? sau daca schimb stopurile? sau daca pun folie? ca daca tot iau masina noua sa mi-o si fac cum vreau eu, dar sa nici nu pierd garantia. sau daca incep sa o tunaresc la exterior daca nu iau kit-ul lor de tuning, o sa am ceva probleme cu garantia? va multumesc si astept raspunsuri de la cei care au facut aceste operatii pe logan! va salut

  • #2
    Bun venit pe forum!
    Kit-ul de tuning merita, e foartet discret, nu este exsgerat, fata de altele (gen Pilot, Prostreet, etc.). La xenon nu stiu cum sta treaba daca il montezi tu (desi cred ca pierzi garantia pe partea electrica in caz de vreun incident), dar daca il cumperi si il montezi in service Dacia nu pierzi garantia. Daca schimbi stopurile nu e nici o problema, la folie nu se pierde garantia (doar sa fie omologata, sa nu iei amenda de la Politie) iar la kit-ul de tuning nici nu poate fi vorba sa pierzi garantia, fiind facut de Dacia.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      acum sincer nu trebuie sa ne facem griji la garantie ptr asta ar fi mai cu probleme alarma , sunet , iluminare bord leduri si diverse...

      sigpic

      Comment


      • #4
        andrei: da am vazut si eu in poze la ei in showroom ca e discret kit-ul si chiar foarte frumos, iar la pret chiar este acceptabil din partea mea. la 13 milioane lei vechi e super-pret. deci sa inteleg cu xenonu, ca pot sa-l cumpar eu, si ma duc la ei sa-l monteze. adica sa le platesc lor manopera si nu pierd garantia.
        legat de folii, DA, le montez la firma autorizata, si doar folii omologate inclusiv fata. nu am chef de discutii/amenzii cu sticletii.
        legat de jante, daca iau altele after-market, trebuie neaparat sa aiba masurile originale nu? adica nu pot sa iau pe 17-18 sau eu stiu ce...

        Comment


        • #5
          adica dai a6 sa iti iei un logan?
          hm ciudat ,nu te inteleg
          "cromul este placerea mea"
          "cui nu-i place , valea"

          Comment


          • #6
            deah dau a6. pentru ca vreau masina noua, si m`am saturat de investit mii de euro pe pompe de injectie pe tot felu de senzori de la masini straine ( audi ) .

            Comment


            • #7
              Originally posted by dracula
              deci sa inteleg cu xenonu, ca pot sa-l cumpar eu, si ma duc la ei sa-l monteze. adica sa le platesc lor manopera si nu pierd garantia.
              Mai bine du-te si intreaba in service inainte, sunt unii care nu vor asta.
              Originally posted by dracula
              legat de jante, daca iau altele after-market, trebuie neaparat sa aiba masurile originale nu? adica nu pot sa iau pe 17-18 sau eu stiu ce...
              Poti sa iei si pe 17" sau pe 18", daca ai pile la RAR sa le omologheze, altfel poti lua amenda daca te prind politistii. Mai ar fi si varianta sa iei pe 16" sau pe 17", ca e diferenta mai mica fata de 15" si sa stergi scrisul de pe cauciucuri.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                man eu l-as da si cu banii mi-as aduce altul din germania dar de data asta un a4

                eu nu as renunta in ruptul capului ,este costisitor asa e dar nu stiu ...
                "cromul este placerea mea"
                "cui nu-i place , valea"

                Comment


                • #9
                  Originally posted by dracula
                  deah dau a6. pentru ca vreau masina noua, si m`am saturat de investit mii de euro pe pompe de injectie pe tot felu de senzori de la masini straine ( audi ) .

                  Vezi sa nu scapi de dracu si sa dai de tasu'.
                  Last edited by Marius; 23 September 2007, 23:29.
                  numar secundele

                  Comment


                  • #10
                    ai avut tu ghinion mare cu masina poate ,dar atunci iti uram bun venit in lumea logan si sa rezolvi cat mai repede cu el
                    "cromul este placerea mea"
                    "cui nu-i place , valea"

                    Comment


                    • #11
                      pai in aprox 13-14 mi de euro iau loganu nou si il fac cum vreau eu. adica pun tot ce imi doreste sufletul pe el: de la xenon la stopuri cu leduri, si asa mai departe. Probabil voi trece zilele viitoare pe la un service Dacia sa vad ce si cum, sa stiu inainte sa cumpar.

                      Cat de ghinion sau nu...sa sti ca intr-o masina cu cat e mai mult electric cu atat se strica mai repede. Si aici e vorba de actuala masina si surorile ei
                      Stiu ca voi simtii diferenta DRASTIC, ca de 2 ani conduc Audi, dar asta e :-)

                      Comment


                      • #12
                        ..."Poti sa iei si pe 17" sau pe 18", daca ai pile la RAR sa le omologheze, altfel poti lua amenda daca te prind politistii. Mai ar fi si varianta sa iei pe 16" sau pe 17", ca e diferenta mai mica fata de 15" si sa stergi scrisul de pe cauciucuri."....

                        Se poate?

                        Comment


                        • #13
                          nu e cel mai bine sa fie omologate? si de ce trebuie neaparat sa ai pile ?

                          Comment


                          • #14
                            Ne trebuie sa va surprinda faptul ca trece de la A6 la LOGAN... nici nu stim cati ani avea acel AUDI.
                            Eu mai stiu pe cineva care a dat A6 dupa ce a facut 2 vizite la service si a lasat acolo o mica avere...
                            AUDI e bun daca e NOU, tot ce e vechi te poate usca la bani !
                            CsB
                            Ambition 1.6 MPI

                            Comment


                            • #15
                              este din 2001, quattro, tiptronic absolut toate extrasele piele, recaro. e o masina de vis sincer iti spun :-) pacat ca are deja 210.000 km si trebuie bagati minim 3 mi de euro in ea

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google