discuri de frana pe spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Subiectul topicului era cu totul altul. Daca stie cineva ceva in legatuta cu discurile pe spate rog sa detalieze.

    Comment


    • #17
      Da, se pot pune discuri de Megane.
      Altceva mai vrei?
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        Da. Daca nu te superi spune-mi,trebuie schimbata toata puntea sau numai discul cu ansamblul din care face parte. Multumesc anticipat de raspuns.
        PS. Mie mi-a promis un prieten(mecanic la renault) ca saptamina viitoare imi va monta de clio.Stii ceva daca sint aceleasi ca la megan de care vorbesti ?

        Comment


        • #19
          Se potrivesc de Clio sau Megane, dar cu tot ansamblul, fara a fi nevoie sa schimbi toata puntea.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            Multumesc mult.Asta voiam sa stiu.

            Comment


            • #21
              frateeee da ce ideiiiiii aiiiii...........................

              Comment


              • #22
                Originally posted by PAULIC View Post
                Da. Daca nu te superi spune-mi,trebuie schimbata toata puntea sau numai discul cu ansamblul din care face parte. Multumesc anticipat de raspuns.
                PS. Mie mi-a promis un prieten(mecanic la renault) ca saptamina viitoare imi va monta de clio.Stii ceva daca sint aceleasi ca la megan de care vorbesti ?


                pune poze daca reusesti sa pui discuri pe spate.
                sigpic........restul e NoSpeedLimit

                Comment


                • #23
                  Originally posted by PAULIC View Post
                  Da. Daca nu te superi spune-mi,trebuie schimbata toata puntea sau numai discul cu ansamblul din care face parte. Multumesc anticipat de raspuns.
                  PS. Mie mi-a promis un prieten(mecanic la renault) ca saptamina viitoare imi va monta de clio.Stii ceva daca sint aceleasi ca la megan de care vorbesti ?
                  Chiar sunt curios cum va monta "mecanicul" ala puntea de clio pe logan. Sunt convins ca sistemul de prindere de la clio este total diferit de cel de pe logan.

                  Comment


                  • #24
                    La megan I am avut discuri frana pe spate, iar un coleg care avea sedan avea tamburi.
                    Era o cu totul alta punte(mult mai proasta ca la logan(parerea mea)). Deci la Meg I se putea.
                    Nu stiu daca la Lg se poate.
                    Nu cred ca e asa usor de pus discuri pentru ca, zic eu ar fi facut-o la MCV diesel 7 locuri. Sau poate da, dar nu vad rostul. Daca frana e eficienta...
                    Nu stiu cat tin oalelele, dar la meg I se schimbau discurile la max 90k.

                    Comment


                    • #25
                      Te inseli. Deja merg cu discuri pe spate de doua zile si performantele s-au imbunatatit sigur.

                      Comment


                      • #26
                        din cate am inteles BREMBO ii undeva la 1300 de euro cu totu , cea ce cred ca nu se merita
                        Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                        Comment


                        • #27
                          bravo paul!! si voi mai baieti nu mai spuneti ca nu se incalzesc discurile de frana... am patit'o eu am mers cu taicamiu vreo 30 km "sportiv" adica demaraj puternic frane bruste si foarte multe si cand am ajuns acasa aveam jantele fata fierbinti si la prestige discurile sunt ventilate.... deci conteaza foarte mult racirea franelor

                          Comment


                          • #28
                            paulic, poate muti niste poze de "dincolo" si la noi, sa vedem ce si cum...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Lucianitos View Post
                              din cate am inteles BREMBO ii undeva la 1300 de euro cu totu , cea ce cred ca nu se merita


                              intradevar KITUL brembo costa 1300 euro dar are etrieri cu 4 pistonase.discurile sunt 150 euro si sunt perforate doar.
                              sigpic........restul e NoSpeedLimit

                              Comment


                              • #30
                                chiar sunt curios cum a reusit PAULIC sa puna discuri pe spate, si daca are abs ii o mai functiona?
                                Last edited by Cristi_Xp; 2 March 2008, 18:05.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google