Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa le taie, la primari si parlamentari.

    Comment


    • Degringolada din FSN e fara precedent pe planeta Pamant!
      Partid de doi lei gauriti, cu un tarabagiu in frunte, cu votanti si sustinatori asemenea.
      Keep walking...

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        Sa le taie, la primari si parlamentari.
        Da, da. Si cu motiunea cum ramane?


        " Veniti de partea mea ca sa va tai salariile si fondurile!"
        Last edited by Fanez; 18 June 2017, 21:07.

        Comment


        • Pai, nu stiu de ce ma-ntrebi pe mine, eu sunt doar spectator.
          Intreaba la tine, la partid.
          psd=partidul salvarii detinutilor

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            eu sunt doar spectator.
            Intreaba la tine, la partid.
            Lasati!
            Voi la servicii sunteti mai bine informati. Aveti detalii din culise.

            Comment


            • Acum, ca nu mai sunt banii aia de la dezvoltare disponibili ca sa cumpere voturi pentru motiune, imi inchipui ce santaj se desfasoara, ca nu cumva vreunul dintre pezedisti sa tradeze in favoarea lui Sorinache.

              pe ala de la PMP cica l-au cumparat cu o finctie banoasa pentru nevasta.
              Dar nah, cate functii din astea mai sunt disponibile, ca parlamentarii au nemuri multe.

              Comment


              • Ma uital ma TV parca vineri...si boier liviu parea foarte pierdut/deznadajduit. Oare au ajuns informatii ca nu o sa treaca motiunea de cenzura?
                Sincer...eu imi doresc sa nu treaca, in cel mai rau cazu boier liviu si boier tariceanu or sa-si dea demisia. In cel mai bun caz, PSD-ul se scindeaza...si se transforma in niste mosii mai mici...cu sanse mult mai mari sa nu intre in parlament...toata lumea castiga

                Comment


                • Codruta voia niste dosare prin care sa ajunga la "domnul prim-ministru". Deodata premierul musca mana care l-a hranit.
                  Motiunea e ca si trecuta. Mi-ar placea sa-l vad pe Dragnea prim-ministru. Ce "m-as mai râde"...

                  Comment


                  • Tu da...restul tarii nu...
                    Mie mi-ar placea sa-l vad in puscarie pe vo 20-30 ani (si nu doar pe el...cam 95% din parlament/guvern)

                    Comment


                    • Restul tarii adica PIMP si uzere? 80% mai raman care-l vor premier.

                      Comment


                      • 80% din ce? Teleormanul nu-i toata tara.

                        Comment


                        • 80% din restul tarii, cum ai zis. Crezi ca toata tara crede ce ii zice PIMP? Nu sunt asa multi creduli.

                          Comment


                          • Reiau...tu te referi la teleorman...restul muncesc, isi folosesc oleaca materia cenusie...deci nu intra in targetul PSD-ului.

                            Comment


                            • Originally posted by bolovan View Post
                              Reiau...tu te referi la teleorman...restul muncesc, isi folosesc oleaca materia cenusie...deci nu intra in targetul PSD-ului.
                              S-a vazut asta la ultimele alegeri.

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Codruta voia niste dosare prin care sa ajunga la "domnul prim-ministru". Deodata premierul musca mana care l-a hranit.
                                Motiunea e ca si trecuta. Mi-ar placea sa-l vad pe Dragnea prim-ministru. Ce "m-as mai râde"...
                                Mi-e scarba...se inregistreaza intre ei. O discutie tehnica, in care managerul coordoneaza activitatea, planifica activitatea. Nu a dat ordine sa bage la puscarie, a cerut solutionarea, urgentarea investigatiei , drumul duce bineinteles la premier care a fost viceprimar. Ca o fi vinovat sau nu, justitia "basista" hotaraste sau mai nou "seviciile". Anul trecut erau cam 6-sute si ceva de persoane cu doserele pe rol, acu sunt 2-sute si ceva....ce se intampla...au ramas fara "materie cenusie"?
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google