Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pezedistii nu au nimic pe numele lor, decat actiuni la purtator.
    A, si cate o ferma, hai si un hotel, cate o strada-doua. Dar atat. Restul, ori pe neamuri, ori incognito.

    Parca maine e procesul. Cred ca va fi o noua amanare, inca nu s-a modificat codul penal, ca sa fie scaparea sigura.
    Last edited by mr.K; 4 September 2017, 21:08.

    Comment


    • Noi vorbim despre titei, iar tu ne zici despre "becuri de-o suta".
      Mai serveste o sarmala!
      P.S. Unicul tel in viata... "infractorul" cu mustata.

      Comment


      • @Fanez nasol cand primesti o portie din mancarea ta?

        Comment


        • Originally posted by Fanez View Post
          ...
          "Am castigat la fel ca in 2004, Hă-hă-hă!"...
          Am reeditat ca sa fie cum voiam sa zic. Din cauza vitezei am gresit initial, gandindu-ma la scandalul cu alegerile din 2009.
          Last edited by Fanez; 4 September 2017, 21:47.

          Comment


          • Dragnea a dublat salariile cu -4%...
            Acum ne pregatim de referendum.
            Va fi bine. Nu conteaza cine si cum voteaza, ci doar cine numara. Liviu stie sa numere cel mai bine. Asa au zis si judecatorii.

            O amanare.
            De fapt, o resetare, procesul se reia de lazero, pentru un motiv hilar.

            Procesul lui Calin Popescu Tariceanu a fost amanat, marti, prin decizie a Inaltei Curti, pe motiv ca presedintele completului nu se va mai ocupa de dosar intrucat, cel mai probabil, se va pensiona, astfel incat noul presedinte a decis readministrarea probelor, invocand o decizie CEDO
            Asta e justitia dorita de pezede si acolitii lor.

            Competenta la pezedisti.
            Liviu Pop a numit sef la Inspectoratul Scolar Buzau o profesoara care a picat examenul de trei ori
            Astia numai numiti pot ocupa un post, altfel ies pe locul 2 si cand concureaza singuri.

            2dorel se face de cacao.
            Toader vrea ca procurorul general sa fie "propus de Senat, ca in SUA".
            Doar ca la americani nu e asa: "E sistemul din comunism"

            Pana si eu stiam cine propune in USA procurorul general, probabilk ca si 2dorel stia, dar a ales sa minta pentru stapanire.
            Last edited by mr.K; 5 September 2017, 14:37. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Si totusi...astia au ajung la putere...sunt conducatorii votati de noi...cred ca asta spune multe despre populatia romaniei.

              Comment


              • Expertiza financiara si bancara a lui 2dose sunt de recomandat imediat FMI-ului.

                Tudose: FMI a cam gresit, le-am atras atentia. Le-am oferit cifrele oficiale, sa se bazeze pe ele in previziune


                Nea' 2tose, ai grija ce mai scoti pe gura aia, ca ajunge leul la pragul de 6 lei, cu toata cresterea economica aranjata de pezede prin cifrele de la INS.
                Cum crede klingonianukl asta ca aia de la FMi sunt atat de fraieri incat sa puna botul la ce masluieste pezedeu' la CexN?

                Dupa procesul lui Tariceanu, se reia de la zero si a lui Livake, pe motiv de pensionare judecator.
                Procesul in care Liviu Dragnea este judecat alaturi de fosta sa sotie, Bombonica, se va relua de la zero, a decis, marti Instanta suprema, motivul fiind acela ca judecatoarea Ana Maria Dascalu se pensioneaza, asa ca se schimba completul de judecata.
                De acum, un proces poate dura zeci de ani, cand sa se dea verdictul, pensionam magistratul.

                Cum au primit astia doi aceeasi veste in aceeasi zi, ca li se pensioneaza judecatorii rai...ti se face si mai scarba decat iti era deja.

                Cu procesele ne-am lamurit, a mai ramas referendumul.
                Dragnea va vota pentru familia traditionala: Ma intereseaza ca romanii sa decida, nu altcineva.
                Liviu, sef peste pzd, stie ce vrea si voteaza pentru familia traditionala: el, Bombonica si aia mica si tinerica.

                In timpul asta, la aparare nu sunt bani pentru toate drepturile salariale.
                Urmeaza ceilalti.
                Multumiri guvernarii incompetente a pezede. Mai intai maresc salariile, apoi nu le mai dau.
                Deh, tehnocratii nu erau buni, ca dadeau salariile la timp.

                MInistrul apararii si-a dat demisia.
                Si tocmai azi, cand 2dose cheama FMI-ul sa vada cum duduie economia Romaniei?

                Cum spunea cineva:"trandafiri ai votat, spini sa mananci !"
                Includ aici si pe cei care n-au iesit la vot, indirect au girat pezedeu'.

                Oare a trecut deja prea mult din guvernarea asta, sau ar avea tupeul sa spuna ca ca Ciolos e de vina pentru ca astia de la Armata n-au parale?
                Last edited by mr.K; 5 September 2017, 18:04. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Nu, ei in buna traditie a partidului (din care se trag)..au doar recorduri: de productie la grau, 2000 tone pe mp...recorduri in productia de otel...recorduri in productia de ce vrei tu...ei au recorduri in toate domeniile (inclusiv infractiuni).
                  Nu era nu's ce ministru ce se lauda cu record de grau...in stuatia in care in banat (granarul tarii)...productia-i mica?

                  Comment


                  • Pai pezedeaua la asta spera acum, sa-i scoata agricultura din criza bugetara.

                    Comment


                    • N-are cum...cifrele sunt umflate rau de tot...lumea se plange de productie mica. Eu sunt convins ca nici nu spera...doar incearca sa prosteasca lumea.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        ...un motiv hilar.
                        ... invocand o decizie CEDO
                        Asta e justitia dorita de pezede si acolitii lor.
                        Cine e CEDO sa ne luam dupa ei? Pai noi facem justitie dupa cum vrea CEDO?
                        Originally posted by bolovan View Post
                        ...lumea se plange de productie mica....
                        La ce?

                        Comment


                        • la fasole in brazilia
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Dar bine ca nu-i afectata productia de gaze din romania (se importa fasole din brazilia...stim noi prin ce firma ...sau doar gazele?)...se incazlesc la iarna parlamentarii...si au si de mancare...frigiderele sunt pline

                            Comment


                            • se importa fasole din brazilia...
                              Si banane din Franta.
                              au doar recorduri: de productie la grau, 2000 tone pe mp.
                              Pe 3/4 de hectar au fost 900 de kg (asta doar ce a fost declarat si platit celui care avea terenul dat "la asociatie", fara sa socotim "pierderile").
                              Last edited by Fanez; 5 September 2017, 21:31.

                              Comment


                              • CEDO aia n-au prevazut ca noi o sa pensionam fortat niste judecatori doar pentru a scapa de parnaie niste infractori iertati la primul dosar de executare.
                                Dupa cum am mai spus, pezedeul rescrie dreptul european.

                                CEDO si Comisia de la Venetia sunt niste organisme total depasite in ce priveste aplicarea principiilor de drept pe plaiurile mioritice, noi nu suntem ca altii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google