Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si Oltcitul avea la fel si carburatoarele nu au iesit din schema, datorita fiabilitatii, ci pentru simplul fapt ca injectia este cu mult mai eficienta.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Pam pam

      Comment


      • Olcitu' era proiect fain pentru vremea aia, doar ca au construit fabrica intr-o zona cu oameni harnici si talentati, ca urmare masinie plecau la export gata defecte.
        Inca una din investitiile faraonice ale lui Ceasca, da' bine ca au avut oltenii unde se duce la munca fo' 20 de ani. Daca le dadea salar sa stea degeaba, tot era pierderea mai mica, pe total, decat a fost producand masini.
        Last edited by mr.K; 18 November 2014, 21:55.

        Comment


        • Oltcit Club RM, erau cu probleme. La indemnurile partidului, se foloseau piese de Dacia. E, alea erau cele mai proaste.
          Prima mea masina a fost Oltcit Club 12 TRS din 1993, ultimul model facut pana sa apara Daewoo si timp de 3 veri si doua ierni, masina a mers impecabil, doar revizii, consumabile, un set nou de fise si un capac de delcou, atat.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Da de Lastun vad ca nu vreti sa va amintiti.
            In orice caz prima masina fabricata in Romania se pare ca nu a fost ...Dacia.
            Last edited by IancuMIC; 18 November 2014, 22:04.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Mie imi placea 1410 aia gheboasa, in 2 usi, Sport. Daca mai era si rosie, semana cu Ferrari.
              Eu copil fiind, nu prea stateam bine nici in spate.
              Cica se folosea la fabricatie un procedeu des utilizat in samsareala de azi, masina era formata din 2 jumatati fata ale unei Dacia 1310, sudate intre ele.

              Nemtii ne-au copiat ideea si asa a a aparut New Bettle.

              Lastun era chiar faina, odata am mutat una mai multi copii, ca era parcata pe strada fix unde jucam noi tenis cu picioru'.
              N-am avut ocazia sa merg cu una, din pacate.
              Last edited by mr.K; 18 November 2014, 22:11.

              Comment


              • Dar de Dacia Liberta va mai amintiti?

                Comment


                • Un Sandero al vremurilor trecute.

                  Comment


                  • Care dintre ele, oricum ambele erau hidoase,poate a doua varianta arata mai bine, strutocamile.

                    Comment


                    • Dacia Liberta nu prea am vazut , model destul de rar pe sosele, la vremea ei s-a vrut ceva intre break si berlina.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Dacia Liberta o gaseai pe Taxiuri, in Bucuresti, perioada post decembrista
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Originally posted by madi View Post
                          Care dintre ele, oricum ambele erau hidoase,poate a doua varianta arata mai bine, strutocamile.
                          1325 se chema Liberta si doar asta a fost.
                          Tu confunzi cu predecesoare 1320 de dinainte de '89, care intr-adevar arata hidos, dar nu se numea Liberta, si a fost gandita pentru flotele de taxi, avand acces facil la bagaje prin haion.
                          Last edited by mr.K; 19 November 2014, 09:18.

                          Comment


                          • Ne-am clatinat un pic, nu? Foarte lung si destul de intens, mi s-a parut. S-a simtit precum unul de 6 grade.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Ai dreptate nene Iancule ne-a zguduit ceva , in Bucuresti cica a fost mai soft, de cutremurul s-a produs mai aproape de zona asta Braila-Galati-Focsani.

                              Si cel din `77 tot cam pe la ora asta s-a produs.
                              Sunteti ok ?
                              Last edited by prometheus; 22 November 2014, 22:53.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Deci mi se parea ca nu se mai termina.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google