Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa e cum spui, insa e riscu' mai mic sa se incurce aia in cifre in halu' ala, cand scriu preturile.
    Pe de alta parte, emag a mai "gresit" si in urma cu cca. 4 ani, gaura fiind insa mai mica:
    Ce faci cand gasesti un televizor de 3.400 de lei la doar 180 de lei? Il comanzi imediat! Clientii unui magazin virtual de produse electronice au luat tot ce-au gasit la pret bun, fara sa stie ca o defectiune tehnica "taiase" din preturi, nu o reducere.

    Comment


    • @Cezar
      in ce tara asta ?
      sa fim seriosi. la noi isi cer scuze si lasi produsul la casa,
      daca nu-ti convine pretul care apare pe casa de marcat, ca acolo nu gresesc niciodata.

      Comment


      • In orice tara. Ca parte din consumatori nu-si cunosc drepturile, este partea a 2 a.

        Comment


        • nu era vorba de cunoastere sau necunoastere, ci de faptul ca nu vor fi de acord, poate doar daca vii cu protectia consumatorului.
          am fost cu cineva sa returneze o porcarie de produs prezentat la teleshoping dar cumparat din magazinul lor, asta dupa 2 zile. nici n-au vrut sa auda.
          ne-am certat la telefon si cu sefii cei mari, degeaba. ziceau ca poti returna produsul daca era luat prin comanda telefonica, dar daca era ridicat din magazin, NU. desi cutia era sigilata si n-aveai voie s-o deschizi sau , doamne fereste, sa probezi ceva. a ramas cum au zis ei. ma si vedeam la bulau, ca-mi venea sa-l rup pe vreunul cu bataia. si ce le faci ?!
          am zic ca o sa chem protectia, si a inceput sefa de magazin sa zambeasca. abia se abtinea sa nu rada in hohote.

          Comment


          • nu prea cred ca e reala treaba...
            Keep walking...

            Comment


            • Originally posted by B997NDL View Post

              Ce sa-ti fac coane...mai baga niste cucuruz fiert sa pari mai impunator, 100+ kile pe rotund, nu prea impresioneaza.

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                nu era vorba de cunoastere sau necunoastere, ci de faptul ca nu vor fi de acord, poate doar daca vii cu protectia consumatorului.
                am fost cu cineva sa returneze o porcarie de produs prezentat la teleshoping dar cumparat din magazinul lor, asta dupa 2 zile. nici n-au vrut sa auda.
                ne-am certat la telefon si cu sefii cei mari, degeaba. ziceau ca poti returna produsul daca era luat prin comanda telefonica, dar daca era ridicat din magazin, NU. desi cutia era sigilata si n-aveai voie s-o deschizi sau , doamne fereste, sa probezi ceva. a ramas cum au zis ei. ma si vedeam la bulau, ca-mi venea sa-l rup pe vreunul cu bataia. si ce le faci ?!
                am zic ca o sa chem protectia, si a inceput sefa de magazin sa zambeasca. abia se abtinea sa nu rada in hohote.
                Mizeriile alea asa meritau!
                Iar curva aia basita de a ras, vedem noi care rade mai cu spor...

                Ba chiar as fi zis ca mi-au cerut bani (sub forma de atentie) ca sa-mi schimbe produsul.
                Sa dea cu subsemnatul pe la politie daca are chef de ras.

                Comment


                • Cezar, esti aspru' dar sever!

                  Comment


                  • De cocalarii si "jmecherii" mie unul mi s-a cam acrit.
                    Cum prind unul dintr-asta, cum il ard. Daca pot sa fac in asa fel incat sa o sufere o perioada lunga, o fac cu zambetul pe buze!

                    Ieri le-am facut o plangere unora ca servesc bauturi alcoolice minorilor si ca nu mi-au dat bon fiscal.
                    Daca nu le ridica licenta, macar dau o spaga sanatoasa. Undeva tot ii ustura!
                    Mitocanii si magarii, din punctul meu de vedere: SA MOARA!

                    Comment


                    • Originally posted by jonnie007 View Post
                      nu prea cred ca e reala treaba...
                      e absolut reala. aia cu tele puie monta au diverse hartii pe care le semnezi cand cumperi, si in afara de factura mai era una gen contract, unde scria clar ca nu se returneaza banii si nici nu dau alte produse la schimb, daca ai ridicat marfa din magazin (apropo, e top shopul de la rondul colentina, in diagonala de bucur). culmea e ca nici in magazin nu poti desface pachetul daca e sigilat si nicidecum sa-l probezi.
                      altfel dadeau falimend de mult la ce porcarii vand. tzepe legiferate.
                      desi, legea UE zice altceva, cam ce spunea Cezar.

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        Mitocanii si magarii, din punctul meu de vedere: SA MOARA!
                        Adevaru-i ca pe unde intorci capu', dai macar de-o golaneala / smecherie (cel putin) mica, si asta zilnic.
                        Last edited by Kojak; 24 November 2014, 17:02.

                        Comment


                        • plagiatorule, mi-ai atribuit mie spusele lui Cezar.

                          oricum, aia cu "aspru, dar sever" a fost geniala.

                          Comment


                          • Cu alte cuvinte, contractul semnat de client este "atuul" lor...
                            Dar cum acest contract deşi este încheiat într-o ţară membră a UE, totuşi prin conţinutul lui NU respectă clar normele UE privind Protecţia Consumatorului, rezultă că mergând pe acest considerent, cel puţin din punct de vedere teoretic, acesta poate fi atacat cu succes în instanţă.
                            Pare o speţă interesantă pentru un avocat, ce zici domnule Cezar?

                            Comment


                            • Originally posted by B997NDL View Post
                              plagiatorule, mi-ai atribuit mie spusele lui Cezar.

                              oricum, aia cu "aspru, dar sever" a fost geniala.

                              mai vrei? iti mai dau una: daca ma asculti pe mine faci cum vrei.

                              Comment


                              • asta contine un mare adevar, probat in fiecare zi.
                                poti sa-i spui cuiva ce vrei tu, ca tot ca el va face.
                                practic, te asculta, ca n-are vata in urechi.

                                Originally posted by Ampt View Post
                                rezultă că mergând pe acest considerent, cel puţin din punct de vedere teoretic, acesta poate fi atacat cu succes în instanţă.
                                cel putin teoretic, ai dreptate. dar mai ajungi in instanta pentru asa ceva ?
                                si daca ai avea de platit o amenda mai mica catre politie, desi culpa e discutabila, ai prefera s-o platesti decat sa mai treci prin "judecati".
                                Last edited by B997NDL; 24 November 2014, 17:27. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google