Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Astazi dupa ore am fost impreuna cu parintii la tara unde era sa mi-o iau rau de tot,respectiv o gaura de 1500 lei,noroc ca a fost politistul de treaba. De ce ? Simplu. Cand am ajuns pe un drum de tara,tata m-a lasat sa conduc Loganul(nu era prima oara cand conduceam pe drumul acela) iar dupa vreo 400m era politia. Cand i-am vazut m-am panicat si am incetinit,insa tot m-au oprit si chiar la inceput dom' politai vorbea cu mult sictir,noroc ca a vorbit tata calm si am scapat doar cu un avertisment. Asa ca aveti grija pe unde va lasati copii(fara permis) sa conduca.
    Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

    Comment


    • Ce varsta ai, am inteles bine, n-ai permis?

      Comment


      • 3 inconstienti: tu, taica-tu si politistul. Du-te-n Afganistan, daca vrei sa conduci fara permis!
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • @kojak,am 16ani si da,nu am permis. Cert e ca de obicei nu stateau la panda pe acolo si chiar am ramas surprins cand i-am vazut acolo.... Oricum de azi in colo nu ma voi mai urca la volan pana nu iau permisul,decat in poligon. M-am invatat minte azi.
          Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

          Comment


          • Ai scapat ieftin, sa-ti fie invatatura de minte.
            Nu merita sa-ti footi viitoru' ptr. o volaneala sau sa-i dai lu' batranu' o gaura masiva-n buzunar ca sa te scoata din hazna, adica spaga.
            Nici nu stii cand zboara anii, faci 18 ani si-ti iei permisu'. Rabdare si tutun!

            Comment


            • Ce ti-am zis eu tie ma baiatule sa nu mai circuli pe drumuri publice ? credeai ca am ceva cu tine ! parca tu erai ala care se tot lauda pe forum ca conduce pe drum public fara carnet !

              Tatal tau a avut mare noroc.
              Last edited by prometheus; 24 November 2014, 20:27.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Tutun nici o data! Si nici alcool. Cat despre volaneala am aceasta manie de mic. Ba chiar pana anul acesta chiar eram chitit pe B1,insa nu merita sa dau de 2 ori banii pe scoala si sa repet examenul...

                Prometheus ma confunzi. Eu nu m-am laudat nici o data cu aceasta treaba.
                Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                Comment


                • Lasa mah baiatu-n pace, ce tu n-ai fost tanar si nelinistit? Astia batrani mereu uita cum e sa fii tanar.
                  Cu totii am mai dat-o de gard in adolescenta, unii mai rau altii, mai light.
                  Important e sa realizeze ca nu-i de gluma, sa-si bage mintile-n cap si sa aiba rabdare.
                  Daca-ti place volanu' asa rau, la carting cu tine, e chiar mijto, io n-am avut ocazia la varsta ta.

                  Comment


                  • Da ma Kojak dar n-am fost chiar asa , are parinte prea bun , eu am pus mana pe volanul masinii din familie doar intr-un poligon si cand deja aveam carnetul de vreo 2 zile.
                    Last edited by prometheus; 24 November 2014, 20:36.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Bah, daca aveti chef de bataie duceti-va la bufet, ca ma dau jos la voi acu'.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Originally posted by IancuMIC View Post
                        ca ma dau jos la voi acu'.
                        ...din cires?
                        Sase ca ne-alearga moshu' cu bastonu'!

                        prometheus, nici io n-am comis de-astea, da' am prins si alte vremuri, chiar si tu.
                        Astia acu'-s mai temperamentali, daca esa ne referim la modu' frumos.

                        Comment


                        • @kojak chiar e o idee. Chiar o sa ma interesez si in primavara ma bag daca il conving pe tata.
                          Sincer dupa eveniment ma asteptam sa imi faca tata capu' calendar insa chiar nu mi-a zis nimic. Mai mult mama incepuse sa il certe pe tata ca m-a lasat la volan.
                          Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                          Comment


                          • pai ptr. taica-tu, nu era prima data cand te-a lasat la volan...in continuare ma voi abtine referitor la aspectu' asta, in schimb mama ta a dat dovada de mai multa maturiatate.

                            Comment


                            • Inca ceva ce vreau sa subliniez!
                              Eu nu am postat intamplarea mea ca pe o lauda,ci ca un sfat sa nu va lasati copii fara permis sa circule pe drumuri(atat de tara cat si unul cu circulatie intensa),deoarece dupa parerea mea nu merita sa dai 1500 lei pt un moft al copilului. Eu acum imi recunosc greseala.

                              P.s.: Acum stiu cat de nasol e sa vorbesti cu un politai dupa locul soferului )
                              Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                              Comment


                              • Originally posted by Kojak View Post
                                ...din cires?
                                Sase ca ne-alearga moshu' cu bastonu'!
                                Dacă mă scol acum la tine, aci rămâi, în șanț! Auzi, mă?


                                Sursa.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google