Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discutii despre orice va trece prin cap

    gutu-te-n morgen
    Aloha aband!

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Keep walking...

    Comment


    • Cele mai tari momente pe care le-ai trăit reĆ®ncep cu fiecare URSUS.
      Ce viata o sa aveti daca beti un Ursus...

      La lista aia cu Peroni, Heineken...adaug si Amstel. Chiar de e produsa tot de Heinken, are aroma diferita.

      Bula chiar exista!
      Allen Bula şi-a pierdut slujba. Selecţionerul Gibraltarului a fost demis "după o atentă anchetă internă", au explicat şefii federaţiei
      Last edited by mr.K; 3 March 2015, 10:42. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Neata !


        Bran intradevar erau super super, maro aveau o aroma placuta, deosebita.
        Dar daca vreti senzatii tari, cautati tigari King Arthur, erau cu filtru, da va da de pamant, acu 15 ani costau enorm, cred ca cat 4 pachete de marlboro, si in bv se gaseau la o singura dugheana. Si acu mai am tigari din foi de la mama lor din cuba, da le tin ptr zile negre
        No agentu 007 nui ase ca nu doare capu la tine ?
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • daca nu le tii in cutie cu umidificator si le ai de mult, poti sa le arunci.
          in costa rica, de unde le-am luat eu (ca nu faceam cuba cu barca) se vindeau in cutii de lemn cu suport pentru umidificator. ala se vindea separat.

          Comment


          • Trabuce cubaneze n-am fumăgit, dar mi-a dat un vaporean un pachet de tigari cubaneze.
            Ne-am adunat 3 si am dat cep la pachet. Ala de era veteranul dintre noi, invatat cu orice tigara fara filtru/cu filtru, oricat de tare ar fi fost, trage un fum din tigara cubaneza, tace, se aseza pe vine si zice dupa o perioada: astea tigari frate! Dar trebuie sa stai jos cand le fumezi, ca pici din picioare.

            Comment


            • Originally posted by mumus View Post
              nui ase ca nu doare capu la tine ?
              Sase, s-o trezit ildiko!

              Tot asa, niste tigarete de mare exceptie erau JPS (John Player Special), si se gaseau f. f. rar, erau mai exclusiviste.
              La un moment dat am cautat si nu am mai gasit nicaieri.
              Fumatorii, aveti habar, mai exista in ziua de azi sortimentu'?

              Aia cu asezatu' pa vine, sau jos, cand trageam o tigare de foi, o practicam si io...altfel ma lua rau de picioare.

              Comment


              • Si io trageam in piept orice scotea fum Inclusiv trabuc deala gros a'la Arnold Swartenberger

                Dar nici de la tigara din foi nu am ametit ca de la jumate de King Arthur cu filtru...
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • nici tu nu mai tragi mahoarce? de cand?

                  Comment


                  • Am primit odata una din foi, era curbata,mai subtire la capete si mai groasa la mijloc c-am cat o carioca , si inainte sa o fumez a trebuit sa scot un pai din mijloc, si la aia am fumat 2 zile trageam 4-5 fumuri si pa...
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • zi mah, acu' mai fumezi?

                      Comment


                      • Am imedeat 7 ani de cand nu am mai pus tigara in gura.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Tot asa, niste tigarete de mare exceptie erau JPS (John Player Special), si se gaseau f. f. rar, erau mai exclusiviste.
                          Cunosc, pachet negru.
                          De cand nu mai fumez, nu prea mai tin evidenta la branduri.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Cunosc, pachet negru.
                            Exact! Si alea mi-au ramas intiparite in memoria gustativa.

                            Ce de lume s-a lasat de tutun...bravo!
                            Compensam cu beutura, ce viata e aia fara vicii?

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Trabuce cubaneze n-am fumăgit, dar mi-a dat un vaporean un pachet de tigari cubaneze.
                              Ne-am adunat 3 si am dat cep la pachet. Ala de era veteranul dintre noi, invatat cu orice tigara fara filtru/cu filtru, oricat de tare ar fi fost, trage un fum din tigara cubaneza, tace, se aseza pe vine si zice dupa o perioada: astea tigari frate! Dar trebuie sa stai jos cand le fumezi, ca pici din picioare.
                              cate din alea am fumat eu.... se gaseau la restaurat havana de la universitate, unde acum e un cazino. uitasem sa spun de astea. erau asa: Popular, Ligeros, H. Upman. intr-adevar, daca te infigeai sa tragi un fum mai cu sete, ti se taia respiratia fo' doua minute.

                              Comment


                              • Da' papiroşi d'alea rusesti ati prins vreunul? Juma' carton era tigara, scurta. Cu mahorca.
                                Cica un fum din aia facea cat un pachet de tigari normale.

                                ...daca te infigeai sa tragi un fum mai cu sete, ti se taia respiratia fo' doua minute.
                                Ahaha, eu cautam clienti sa termin pachetul, nu mai voia nimeni.
                                Last edited by mr.K; 3 March 2015, 12:35.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google