Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fanez asta a fost din putzul gandirii? PSD-ul si PNL-ul sunt plini de oameni ce au terminat facultatea cu specializare "prim ministru", "senator"...cu doctoratul "evaziune fiscala", "incasat spaga prin nu's ce tara".

    P.S. Da...si sincer...prefer sa merg la fierar sa-mi extraga un dinte (asa se proceda in evul mediu)...decat la un dentist in halat alb ce-mi scoate TOTI DINTII cand eu am doar o nevralgie.

    IancuMIC a inteles dar nu a priceput...

    Comment


    • prefer sa merg la fierar sa-mi extraga un dinte (asa se proceda in evul mediu).
      Am remarcat ca ai mentalitate tipica evului mediu.

      Comment


      • Fanez vezi ca dau astia warning-uri pe aici, le: pardon, uni domni moderatori...Pe mine nu ma deranjeaza...dar cine stie LE: ce moderator se ataca.
        Si nu, nu am tipica evului mediu. Chiar din contra...sunt acuzat foarte des ca sunt putin prea pragmatic si oleaca lipsit de sentimente umane (adica daca-i de taiat mana...o tai...si gata...nu ma vaicaresc)

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Ai votat cu Udrea?
          Nici chiar asa

          Originally posted by Cherubino View Post
          ...m-am gândit imediat la condamnarea absolut grotescă pe care a primit-o Liviu Dragnea. Cred că în nicio țară normală din lumea civilizată un om nu poate fi urmărit penal (darămite să fie și condamnat!) pentru că îndeamnă oamenii să meargă la vot.
          ....
          Stiam si eu ca "penal" este sa indemni la "nevotare" asa cum au facut unele personalitati la referendum, personalitati care, desigur n-au avut nicio problema, doar nu erau rivalii nu stiu cui.
          Originally posted by mr.K View Post
          Ganditi prea complicat.
          Pentru omul de rand:

          PNL=PDL= aia care au taiat salariile si pensiile
          PSD=aia care au dat inapoi ce au taiat primii.

          Imi spuneti si mie cum sa voteze nea Gica paznic la scoala, PNL?
          Acu', pe buna dreptate.

          Zilele decaderii PNL au inceput cand a fuzionat cu PDL.
          Cel mai simplu explicat, sa inteleaga toata 'ntelectualitatea.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            PNL=PDL= aia care au taiat salariile si pensiile
            PSD=aia care au dat inapoi ce au taiat primii.
            nici n-au taiat pensiile. asta iar e folclor de antene.
            nu ca n-ar fi intentionat, dar s-a opus ccr.
            dar macar s-au supus deciziei ccr.
            mi-e ca psd va distruge tot ce s-a facut.
            vehiculau acum la a3 candidatura lui dragnea la prezindentiale. un condamnat... cu inca un dosar pe rol.

            Comment


            • B997NDL da...dar are experienta...dara nu o sa-l pui pe unul care nu are experienta...parca asa eracineva care sustinea asta pe aici...nu? Eu zic ca nastase-i cel mai bun si potrivit...a terminat si un master scurt

              Comment


              • nici n-au taiat pensiile. asta iar e folclor de antene.
                N-au taiat, desi intentionau. Pana si din alocatii voiau sa ia 15%, ca sa aiba Udrea de unde sa mai puna de-o telecabina unde nu vin nici . turisti pe an.
                N-au taiat din pensii, in schimb au impozitat peste o anumita limita. In simplitatea omului de rand, daca azi ia 1200 lei pensie si luna viitoare ia 1100 de lei, ce zice el: i-a taiat din pensie sau ii opreste impozit?

                Eu daca eram strateg la PSD, faceam clipuri cu toate "investitiile" pedeliste, gen telecabine, patinoare, sali de conferinte in pustietate, parcuri cu panouri solare la marginea unor sate, terenuri de fotbal in panta+ un clip special cu oameni cu pensii si salarii taiate.
                Apoi faceam un pliant cu toti pedelistii parlamentari, si spuneam ca acum ii pot vota pe listele PNL.
                Rupeam PNL pe genunchi.
                PSD au fost blanzi cu PNL, stiau ca n-au in cine sa dea. Astia de la PNL s-au lovit singuri cand si-au pus lider o gagica care nici de secretara nu stiu daca era buna, vorba lui CTP.
                Last edited by mr.K; 12 December 2016, 22:13.

                Comment


                • Originally posted by bolovan View Post
                  Fanez vezi ca dau astia warning-uri pe aici, le: pardon, uni domni moderatori...Pe mine nu ma deranjeaza...dar cine stie LE: ce moderator se ataca....
                  Stai sa mai citez o data, poate n-am inteles eu bine...
                  Originally posted by bolovan View Post
                  Fanez asta a fost din putzul gandirii? ...
                  P.S. Da...si sincer...prefer sa merg la fierar sa-mi extraga un dinte (asa se proceda in evul mediu)...
                  Ce sa se sesesizeze "uni domni moderatori"?

                  Comment


                  • Scuze, postare de pe telefon...

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      mi-e ca psd va distruge tot ce s-a facut.
                      Asta e bună de pus în ramă și de arătat strănepoților.
                      „Tot ce s-a făcut?” Adică absorbție ZERO fonduri europene? Adică schimbarea a enșpemiideminiștri incompetenți cu alții și mai incompetenți într-un an de zile? Astea-s performanțele julienului pe care le va distruge PSD-ul????
                      Păi eu abia aștept să le văd distruse!!
                      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                      Comment


                      • „Tot ce s-a făcut?”...performanțele julienului pe care le va distruge PSD-ul????
                        Păi eu abia aștept să le văd distruse!!
                        Si eu la fel
                        Sunt unii care chiar cred ca s-a facut ceva, ca s-a construit ceva... si inca ceva bun Au creierul foarte curat. Foarte bine spalat. Aveam o cunostinta plecata din tara si "striga" disperata pe facebuck sa nu cumva sa iasa ponta presedinte ca vine apocalipsa, Iohannis trebuie sa fie prezident ca sa fie bine. Cand am intrebat-o (pe cunostinta respectiva) daca o va duce mai bine unde este sau se va intoarce in tara, in cazul in care iese Iohannis presedinte, m-a sters din lista de prieteni si n-a mai vorbit cu mine de atunci
                        Last edited by Fanez; 12 December 2016, 22:55.

                        Comment


                        • Fanez
                          Feisbucul a devenit o cloacă pestilențială. Mă apucă groaza când văd cohortele de răspândaci cu un sfert de neuron în dotare (unii dintre ei făcând în mod sigur parte din regimentele de „tineri frumoși și liberi” care și-au luat țara înapoi- de parcă le-ar fi furat-o cineva vreodată) și care zi-lumină nu-i dau decât cu „jos comunismul” și „puie monta”. CARE COMUNISM, FRATE, CĂ SUNTEM ÎN MIJLOCUL CELUI MAI SĂLBATIC CAPITALISM CU PUTINȚĂ?
                          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                          Comment


                          • Wild East ii zice.

                            Care tineri frumosi? Aia care tipa la Colectiv sa faca si sa dreaga statul pentru cei raniti acolo, majoritatea nefiind asigurati? Pai in USA la un caz asemanator victimele si-au platit spitalizarea, nu a dat statul capitalist bani. Si cand au primit despagubirile de la asigurari, au ramas datori la creditori, ca nu le-au ajuns banii sa plateasca facturile medicale.

                            Deci aia care tipa aiurea in stada si pe facebook, vor totusi un stat care sa cheltuie bani pe sanatate si servicii sociale ca un stat comunist, nu ca unul capitalist.
                            Last edited by mr.K; 12 December 2016, 23:19.

                            Comment


                            • Da, dar lozinca „jos comunismul” o rostesc și în somn.
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • nu, era vorba ce s-a facut dupa ce a condus ciuma rosie in frunte cu nastase, cand se fura in tihna si cu 2 maini. ma refer la dna, justitie... etc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google