Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    De imprumuturile guvernului Ponta nu zice nimeni? A crescut datoria publica cu 20 de miliarde de dolari.
    Dovezi ai? Sau doar vorbe?

    Comment


    • Ti-as spune ce sa cauti, dar cred ca iar incurci perioadele, guvernele.

      Mie nu-mi place de Ciolos...deloc...dar cred ca nu e numai inertie sau sper sa nu fie.
      Sigur l-ai identificat bine pe asta? Sa nu fie prim ministrul dinainte.

      Si ce nu-ti place la el, moaca, nevasta, cum se imbraca...?
      Last edited by mr.K; 30 December 2016, 09:14.

      Comment


      • Raspunsul asteptat ...
        :P

        Comment


        • Ce sa-ti rapsund bre tie care nu stii cine a guvernat in perioada 2009-2012 si zici ca ne-a scos Ponta din foame in 2011?

          Oricum, ori cu un pesedist, ori cu imprimanta mea, tot asa ma inteleg cand e vorba de guvernare. Desi, am impresia ca imprimanta riposteaza obiectiv chiar acum.

          Comment


          • Originally posted by aris86 View Post
            Cu tot respectul, dvs nu ati dat dovada de impartialitate, din contra ati indemnat audienta sa nu ia in considerare postarile mele.



            Dupa ce am scris, evident ca dvs v-ati suparat si apoi ati trimis PM.

            Am inteles exact ce ati vrut sa spuneti, o sa redau mai jos public continutul mesajului.

            QUOTE=IancuMIC]Aveam impresia ca esti baiat finut; daca nu poti purta o discutie fara sa ma ei la misto, atunci ar fi mai bine sa utilizezi doar forumurile unde sunt permise asfel de marlanii.
            O seara buna.
            PS.
            Am deplina convingere ca ai inteles exact mesajul meu.
            [/QUOTE]

            1. In legatura cu postul in care pretinzi ca am indemnat userii sa nu te ia in seama...imi pare rau n-ai inteles nimic. Oamenii, oamenii nu postacii, te caracterizeaza dupa ceea ce esti, nu ceea ce ai vrea sa para ca esti.
            2. O regula nescrisa, dar ce tine de bun simt, spune ca mesajele private, de aia sunt private, nu se fac publice fara acordul persoanei in cauza. Ai ales sa incalci aceasta minima regula si evident ai ales cum vrei sa fii tratat in continuare.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Nici eu, dar cred ca ai urmarit la scoala la TV Congresul al XiV-lea, ca era materie obligatorie.
              N-am avut tv la scoala.

              Originally posted by aris86 View Post
              Pana la urma, nu e treaba mea, daca Johannis taraganeaza numirea altui premier si nici nu ma afecteaza in mod direct...
              E treaba oamenilor de rand si normali. Majoritatea oamenilor din tara asta sunt direct afectati. Daca faci "parte din structuri" nu te afecteaza.
              Last edited by Fanez; 30 December 2016, 09:34.

              Comment


              • N-am avut tv la scoala.
                Si acasa de uitai pe Ostankino.

                Nu poti nega ca PSD adaposteste cei mai multi fosti comunisti, care au legaturi cu vechea nomenclatura. Cel mai cunoscut-Iliescu.
                Last edited by mr.K; 30 December 2016, 09:41.

                Comment


                • Acasa ma uitam la radio.

                  Comment


                  • Acasa ma uitam la radio.
                    Eu ma jucam pe masina de scris si foloseam radioul drept monitor.

                    Comment


                    • Eu n-am avut masina de scris. Am avut masina de cusut, pe care n-o poti folosi pe post de tastatura.

                      Comment


                      • Avem premier: Grindeanu.
                        Sa curga laptele si mierea!

                        Comment


                        • S. Grindeanu, desemnat pentru a forma noul cabinet.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Pentru Aris am pus o secventa din "Cel mai iubit dintre pamanteni".
                            Putem asocia personajelor din film, profilele actuale, reprezentative ale societatii romanesti. Directorul de la Salubritate, Prim-secretarul sunt politicienii nostri de la diferite partide, prin rotatie, PNL, PDL, PSD.... Muncitorii de la deratizare sunt esalonul 2,3,4...de la PSD, astia permanent au avut aceeasi functie, sa se faca ca muncesc, timp de 26 ani au facut asta, nu au fost clintiti de acolo, tot aici regasim si electoratul PSD. In rolul lui Petrini suntem noi, astia care mai comentam, o mica parte a poporului roman.
                            https://youtu.be/tQp1Gv0853U
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Probabil majorările salariale se vor face de la 1 februarie sau 1 martie 2017.
                              Dacă se pun pe treaba, pana pe 5 ianuarie o sa fie instalat noul guvern.

                              Comment


                              • Originally posted by Oti View Post
                                Pentru Aris am pus o secventa din "Cel mai iubit dintre pamanteni".
                                Putem asocia personajelor din film, profilele actuale, reprezentative ale societatii romanesti. Directorul de la Salubritate, Prim-secretarul sunt politicienii nostri de la diferite partide, prin rotatie, PNL, PDL, PSD.... Muncitorii de la deratizare sunt esalonul 2,3,4...de la PSD, astia permanent au avut aceeasi functie, sa se faca ca muncesc, timp de 26 ani au facut asta, nu au fost clintiti de acolo, tot aici regasim si electoratul PSD. In rolul lui Petrini suntem noi, astia care mai comentam, o mica parte a poporului roman.
                                https://youtu.be/tQp1Gv0853U
                                PSD= PCR

                                Am colaborat cu oameni (cred ca le putem spune asa ) din toate esaloanele PSD, mai putin ministri si secretari de stat. Cei mai slab pregatiti, pe orice domeniu, cu exceptia frecatului de menta.
                                Si e normal, la partid nu pierzi vremea decat daca n-ai treaba, esti prea slab ca sa-ti gasesti prin forte proprii un job bine platit, asa ca speri sa-ti gaseasca partidu' ceva. Pleava profesionala.
                                Si unde vine un pesedist cu ceva grade, aduce dupa el inca 10 ciumati rosii.

                                Sunt si eu odata de acord cu CTP.

                                Jurnalistul Cristian Tudor Popescu spune că președintele PSD, Liviu Dragnea, a anunțat noua propunere de premier printr-o conferință de presă la care au participat mai mulți lideri ai partidului pentru a-și reface imaginea „oarecum știrbită” după refuzul președintelui Iohannis de a o desemna pe Sevil Shhaideh. Jurnalistul mai spune Sorin Grindeanu a fost „un element de recuzită”.
                                „Încerc să dau o definiţie scurtă și cuprinzătoare pentru dl Sorin Grindeanu, propunerea de premier a lui Liviu Dragnea, nu a PSD. Dl Sorin Grindeanu este este limba de pantofi a domnului Dragnea. Nu am o definiție mai sugestivă”, a spus Cristian Tudor Popescu.
                                Sursa.

                                Cica Grindeanu nu are cazier.
                                Nu-i problema, PSD il ajuta sa aiba și el cazier.

                                Eu nu inteleg cum in USA Trump, trebuie sa asteapta 3 luni pana poate intra in Casa Alba, in Germania niciodata nu se face dupa alegeri un guvern cam in 5-6 saptamani, in Spania dureaza si 1 an, numai romanii vor ACUM premier.
                                Poate in alte tari e vorba de responsabilitate, discutat, cantarit, masurat de mai multe ori si apoi decis.
                                Last edited by mr.K; 30 December 2016, 14:15. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google