Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Primarul Capitalei a reproşat conducerii RATB că staţiile nu au fost curăţate vineri dimineaţă, că timpii de aşteptare au fost îndelungaţi, că nu au fost scoase mai multe autobuze pe traseu şi că directorul general al regiei şi-a luat concediu fără să anunţe.
    Pai astia nu au fost in stare sa dezapezeasca marile bulevarde cu utilaje si saramura si vroiau sa dezapeasca statiile cu lopata si tarnacopul ca sa sparga gheata.
    Cred ca dna primar traieste in alta lume si da impresia ca ea sefa si vrea ca toti sa stea drepti. Vedem examenul viscolul nr. 2, de miercuri noaptea, ciclon retrogad, ultimul a facut prapad in august in Bucuresti, credeam ca suntem in Venetia.

    Când a fost greva, s-au descurcat oamenii cu ratb-ul. Oricum cei de la metrorex au salarii nesimtit de mari, in frunte cu liderul de sindicat.
    Last edited by aris86; 7 January 2017, 17:13. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • arise, inteleg ca tu si altii ca tine sunteti crizati de coloratura primarului, dupa deviza; orice face, nu e bine, ce nu face e foarte rau.

      Ama, ce sa zic; e razboiul tau si al celor ca tine cu primarele vostru; da' parca prea esti contra declarat. Indiferent cum stau lucrurile.
      .
      Last edited by IancuMIC; 7 January 2017, 17:31.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Da, d-le Iancu, nu am votat-o și nu pot sa-i declar incredere. Încă aștept fapte, nu gargara ieftina sa pună în aplicare ce a promis. Deocamdată m-a dezamăgit cu prelungirea șantierului la Piața Sudului. Am sustinut de 2x pe Oprescu, când nu aveam drept de vot, când i-a bătut pe Blaga și Prigoana. Nu vrem sa mai luam alta teapa .

        Comment


        • Realmente inteleg.
          Pe mine nu ma preocupa ce orientare au unii sau altii; acest lucru nu poate fi condamnabil decat de catre niste alienati. Nu vorbesc despre cele extremiste, criminale. samd; ma limitez in a arata ca, in general e bine sa poti fi echilibrat cand apreciezi sau aduci anume acuzatii, fara sa ai argumente reale. Fara ochelari de cal, cu alte cuvinte.
          Faptul ca am aratat si cealalta fata a medaliei, a facut ca unii sa ma situeze in tabara vreunui partid; ei bine nu sunt. Daca as fi, m-as mandri, fara sa-mi fie rusine. Am aratat doar ca exista si cealalta fata, pe care unii nu pot sa o vada. Dar ea exista.
          E bine sa poti privi in toate directiile; asta te ajuta sa ai o imagine completa, de3spre ce se intampla in jurul tau, nu doar aia pe care doar o vrei.
          Pozitii de genul; "guvernul x este hot", "primarul y este nepriceput", sunt tot atat de penibile, ca si cand cand ai spune "eu sunt mai destept ca tine"
          Last edited by IancuMIC; 7 January 2017, 18:45.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by aris86 View Post
            Da, d-le Iancu, nu am votat-o i nu pot sa-i declar incredere. Înc atept fapte, nu gargara ieftina sa pun în aplicare ce a promis. Deocamdat m-a dezamgit cu prelungirea antierului la Piaa Sudului. ...
            Daca n-am votat-o eu, nu trebuia sa castige alegerile ca n-am incredere.
            Astept fapte, sa puna in aplicare peste noapte toate o data.
            M-a dezamagit cu o chestie care nu depinde de ea.
            Deci bleah!

            Comment


            • @Iancu am ajuns sa lăudăm un primar ca își face treaba. Sa-i dam coronita ca a dezapezit orasul?

              @Fanez, de cine a depins ca sa prelungească șantierul cu 2 ani jumătate? De tine cumva?, nu știu întreb și eu.
              Last edited by aris86; 7 January 2017, 18:57. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Da. Uite ca n-am vrut eu sa-ti termine tie santierul la timp.
                Hai mai, chiar esti copil?

                ...am ajuns sa laudam un primar ca îsi face treaba.
                Sa recunoastem ca face treaba atunci cand face.
                Last edited by Fanez; 7 January 2017, 19:05. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Normal ca recunosc ca a făcut treaba, în București se circula fluent în condiții de iarna. Au fost ajutați și de vacanta, altfel nu prea vad românii să lase masina acasa.

                  Comment


                  • Originally posted by aris86 View Post
                    @Iancu am ajuns sa lăudăm un primar ca își face treaba. Sa-i dam coronita ca a dezapezit orasul?

                    Nu am vazut ca Firea sa fie laudata. Cred ca doar d.ta ai vazut acest lucru.
                    ...
                    Niciun moment n-a fost vorba despre asta. Acum intelegi ce spuneam, mai inainte?
                    Eu imi permit sa urmaresc (cand am prilejul, evident) ce face. Si ea si guvernul si presedintele.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      bagat la puscarie cum si de ce? Nu vreau sa comentez pe subiectul asta.
                      ma refeream la ala prins cu mita, de la baia mare. daca era "sarac si cinstit" cum ze lauda acu ceva vreme un presedinte, nu era la hotel cu bare. nici nu e nimic de comentat la asta, chiar daca ai vrea. sa fim seriosi, cand oamenii aleg unul prins cu mita, existenta si pozitia coloanei vertebrale a acelor oameni e clara. se vede din satelit, nu incape discutie


                      Originally posted by Fanez View Post
                      Ce ne mai iubeste UE pe noi... Cata grija are de noi... Doar ce am vazut. (nu cumva s-o duceti bine, ca e rau. Luati de aici guvern care sa va ajute sa nu cumva sa va fie prea bine ca e rau). Ai inteles ce am zis.
                      da, tocmai ne-au lasat sa ne faultam singuri cu ultimele 4-5 guverne. lor le convine ca suntem saraci si prosti, au piata de desfacere pt rebuturile lor.
                      daca ma uit la guvernele de acu 3 ture, de acu 2 ture, aia care tocmai su fost I astia care tocmai sunt, nu vad nici o schimbare. ba, parca s-au pus incompetent mai mari. deocamdata n-avem decat sa le dam credit, dar de cinstea si capacitatea lor de a face lucrurile correct si bine eu m-am convins. pacaliciul asta de prim-ministru e de-aici din zona si ca tot am zis mai devreme de coloana vertebrala, ma asteptam sa dovedeasca faptul ca are macar 2-3 vertebre aliniate correct. dar n-are, cum n-a avut nimeni din cei pe spatele carora a promovat. nu cred ca in tot partidul (si acum ma refer la psd ca ei au castigat, nu ca ei ar avea exclusiv hoti si incompetent) n-au gasit 16 oameni corecti si capabili. dar au ales sa fie slugi pe fata intr-un partid devenit butiqueul personal al unuia dintre cei mai dubiosi oameni politici ai momentului. nu-s fan deloc tariceanu, dar ala am impresia cateodata ca el chiar crede sincer in tampeniile pe care le debiteaza, spre deosebire de dragnea.
                      Last edited by Seba; 7 January 2017, 19:17.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Sa vedem; zic.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Premierul Sorin Grindeanu a cerut, sambata, ministrului Transporturilor sa faca demersurile legale pentru demiterea sefului Companiei Nationale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR), Catalin Homor, pentru coordonarea deficitara a actiunilor de deszapezire.
                          Astia nu se joaca, direct demiterea.
                          Eu as verifica mai intai cine e de vina la CNAIR.
                          Pe A2 sunt 2 regionale, DRDP Bucuresti si DRDP Constanta, ai caror directori sunt pesedisti. Tare mi-e ca aia 2 au facut blat ca sa iasa treaba prost, tocmai ca sa il poata debarca pe Homor.
                          Nu ca Homor nu merita debarcat, dar nu stiu daca i se poate imputa lui viscolul si faptul ca cei directorasi nu si-au facut treaba.
                          Ca sa vedeti ce oameni are PSD in functii, fostul director DRDP Bucuresti e profesor de sport. Profesionist adevarat.
                          Nah, niste demiteri arata ca guvernul face treaba, sunt duri, nu se joaca.
                          Homor oricum probabil ca avea bagajul facut, el stie ca trebuie sa vina un director pesedist care sa dea malaiul de la CNAIR cui trebuie.

                          Marin Dima-PSD-director DRDP Constanta


                          Pe asta se baza Homor?
                          Last edited by mr.K; 7 January 2017, 20:10. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Astia nu se joaca, direct demiterea.[emoji38]
                            Eu as verifica mai intai cine e de vina la CNAIR. ...:
                            (Re)vezi cazul Oprea daca tot te preocupa adevaratii vinovati. "Coordonatorul-sef" nu si-a facut treaba. Demisia.

                            Ma gandeam si eu asa... intr-o doara... asta de la RATB si Homor, nu cumva s-au gandit ca saboteaza ei cumva bunul mers al treburilor?
                            Asta de la RATB si-a luat concediu special si a lasat sa se ocupe de problema un nepriceput, ca sa vada lumea ca "primaria nu face nimic pentru..."

                            Zic si eu...
                            Last edited by Fanez; 7 January 2017, 21:49. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Homor era si el in concediu? Ca l-am vazut la comandament la ministerul de interne.

                              Astia cu creierul cat o nuca de au plecat de acasa aiurea pe viscol, se plang de confort.
                              Oamenii blocati pe A2 se plang ca au fost dusi ca animalele, in camioane cu prelata.
                              Raspuns.
                              ISU: Exact asa mergem si noi la interventii

                              Huuuu, plimbati si voi cetatenii cu niste monovolume Mercedes. Sau lasati-i la racoare, decat cu camionul cu prelata.
                              Last edited by mr.K; 7 January 2017, 22:22.

                              Comment


                              • Era prezent dar absent.
                                Asta dovedeste ca nu si-a dat interesul (sau poate ca nu se pricepe, nu e de condamnat, e de inlocuit).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google