Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Iar Chirica a vorbit chiar obiectiv.
    foarte tare moldoveanul, imi place. nu m-as fi gandit ca mai poate fi unul ca asta in psd. omul are coloana. crezi ca nu stia la ce se expune ? dar i "si rupi"

    Comment


    • Care este televiziunea aia pupincurista....animalplanet, natgeografic? Base apare la B1, RTV, Dragnea la A3 si RTV, Ghita la toate....te referi la iRealitatea, Nasul, si Digi...cred
      Chirica..primarul Iasului, pare un om cu capul pe umeri.....are stofa de viitor lider PSD, cred ca trebuie eliminat urgent din politica, in politica trebuie sa fie numai jigodii care sunt scolite la PSD, indiferent ce partid reprezinta acum.
      Last edited by Oti; 23 January 2017, 22:07.
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Dupa discursul manipulator al D-lui Presedinte, mi-am dat seama de un lucru: "n-ai cu cine, ma!" Vorba unei reclame.

        Comment


        • Eu nu inteleg de ce se numeste partidul social democratic.
          D-ul din PSD e de forma, ca e la moda sa te numesti partid democratic. Libertatea de exprimare contravine gandurilor dragniene...



          Cine e pulifriuciul asta de secretar adjunct pesedist.
          Scandalul iscat la Alba Iulia dupa ce angajatele unui patron de restaurant au declarat ca au intretinut relatii sexuale cu deputatul Codrin Stefanescu, cu un procuror si cu mai multi politisti nu s-a terminat. Dupa ce presa centrala a fost anuntata vineri prin intermediul unor faxuri ca tinerele au declarat pe proprie raspundere ca nu il cunosc pe deputatul Codrin Stefanescu, sambata, cele doua minore au anuntat ca respectivele declarati le-au fost luate sub presiune. Mai mult, Natalia Perti a spus ca isi mentine plangerea initiala in care sustinea ca a fost sechestrata, batuta si si violata.
          Într-un interviu acordat China Media Group, prințesa thailandeză Maha Chakri Sirindhorn a declarat că „învățarea reciprocă între popoarele thailandez și chinez este fructuoasă.”Aceasta include nu numai schimbul de opinii între oamenii de știință, ci și diverse activități comune prin care oamenii își găsesc prieteni și leagă prietenii. Potrivit prințesei Sirindhorn, linia de cale ferată China-Laos-Thailanda […]


          Cum in PSD doctrina comunista e la putere, probabil Chirica va fi dat afara, dupa ceva fi mai intai si criticat de "tovarasi".
          Last edited by mr.K; 23 January 2017, 22:29.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Eu nu inteleg de ce se numeste partidul social democratic.
            D-ul din PSD e de forma..
            Eu stiam ca e social-democrat.
            I se produce si lu' Codrin asta cel putin un dosar.

            S-a recunoscut ca manifestatia a fost impotriva guvernului. Citez: "oamenii nu au iesit in strada pentru guvern...". Deci s-a iesit impotriva lui.
            Acuma, una e sa zici: "bai guvern nu sunt de acord cu ce vrei tu" si cu totul alta e sa zici: "guvernule, la puscarie!"
            Daca vrei sa bagi guvernul si parlamentul la puscarie inseamna ca vrei alt guvern si alt parlament. Asta cu ce seamana?
            Last edited by Fanez; 23 January 2017, 22:58. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Eu stiam ca e social-democrat.
              Mda, asa se numeste, doar ca nu pare deloc democrat, sefu' stie cel mai bine ce trebuie sa gandeasca pana si ultimul membru din partid, plus portarul si femeia de servici.

              Comment


              • Pai d-aia e sef
                Cum ar fi sa-l intrebe pe portar daca sa dea sau nu o lege sau o OUG?

                Comment


                • Are 100 de vicepresedinti, nu trebuie sa inceapa cu portarul.
                  La portar ii spune cand sa doarma, cand sa se duca la buda...

                  La ce hoti ne-au impresurat din toate partile si fac regulile, oamenii corecti nu mai pot accede la functii publice.

                  Cred ca tara are nevoie de o zi a Bastiliei.
                  Last edited by mr.K; 24 January 2017, 00:13. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Un referendum in legatura cu gratierea nu este decat un fel de sondaj de opinie.
                    "Cred ca cine îl sfatuieste pe presedinte nu i-a explicat prea bine prevederile Constitutiei, care specifica la Articolul 74, alineat 2 ca amnistia si gratierea nu pot face obiectul initiativei legislative din partea cetatenilor.

                    Conform legii, presedintele nu poate convoca un referendum national pe tema amnistiei si gratierii.
                    http://www.stiripesurse.ro/doctor-in...e_1175456.html
                    Dragnea a zis ca va solicita un referendum cu privire la imunitatea presedintelui dar si a deputatilor si senatorilor. Inca n-am uitat ca dl. Presedinte a promis in campania electorala ca primul lucru pe care-l va face va fi anularea imunitatii presedintelui. Nu s-a mai auzit nimic despre asta dupa alegerile prezidentiale (2014). Asta inseamna ca inca n-a facut primul lucru promis.
                    (2) Nu pot face obiectul initiativei legislative a cetatenilor problemele fiscale, cele cu caracter international , amnistia si gratierea.
                    Last edited by Fanez; 24 January 2017, 06:56.

                    Comment


                    • Fanez, voiam sa pun eu aliniatul (2) din art 74 al Constitutiei, dar vad ca mi-ai luat-o inainte.
                      Acum sunt tare curios sa vad ce zic distinsii nostri colegi care sunt cu presedintele-n cuget si-n simtiri despre idolul lor, care, pe de-o parte comemoreaza Mica Unire (asta eu o consider o blasfemie la adresa poporului care l-a trimis in functia asta inalta de care nu este demn) iar pe de alta parte habar n-are de prevederile Constitutiei, desi a jurat s-o respecte.
                      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                      Comment


                      • Se pot încadra la modificările codului penal. Sa nu ne mai dam rotunzi, probabil știu ei mai bine decât noi. Oricum sper ca Dragnea sa renunțe la proiecte și sa-l dea afara și pe ministru, Iordache fiind doar un pion pe tabla de șah al jupanului.

                        Asa mult vad ca se bucura unii colegi ca hoția va deveni lege în România. Jur ca nu va înțeleg, vreți trai ca în Germania, dar legile sa fie ca în Romania.
                        Last edited by aris86; 24 January 2017, 10:52. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by aris86 View Post
                          ... probabil știu ei mai bine decât noi...
                          Iohannis s-a sucit in exprimare de aseara si pana azi, deci nu stie.

                          Originally posted by aris86 View Post
                          Asa mult vad ca se bucura unii colegi ca hoția va deveni lege în România. Jur ca nu va înțeleg,
                          Colegu', avem legi care pot stopa hotia. Problema este ca nu le aplica nimeni in litera si spiritul lor. Constantinescu a avut 4 ani, iar Basescu 10 ani la dispozitie ca sa eradicheze coruptia si hotia. Ti se pare cumva ca au facut asta? Mie mi se pare ca hotia e lege in Romania cam de prin 1990. Cum dracu' de in tara asta numai Iliescu, Ponta si Dragnea e hoti si penali?
                          Last edited by Cherubino; 24 January 2017, 10:58. Reason: Automerged Doublepost
                          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                          Comment


                          • Băsescu, Constantinescu și Johannis nu au dat legi cu dedicație sa se scape ei înșiși sub pretextul eliberării altor infractori.
                            Sa înțeleg ca ești de acord, ca Dragnea sa anuleze pedepsele???

                            Comment


                            • Nu, eu sunt de acord ca orice act normativ sa fie adoptat asa cum este normal, adica prin procedura parlamentara.
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • Acum sunt tare curios sa vad ce zic distinsii nostri colegi care sunt cu presedintele-n cuget si-n simtiri despre idolul lor, care, pe de-o parte comemoreaza Mica Unire (asta eu o consider o blasfemie la adresa poporului care l-a trimis in functia asta inalta de care nu este demn) iar pe de alta parte habar n-are de prevederile Constitutiei, desi a jurat s-o respecte.
                                Eu sunt de parere ca se comemoreaza Mica Unire.

                                Negruzzi a fost de parere ca, pentru functii vremelnice, Cuza vinde Moldova, stabilind capitala la Bucuresti, transferand astfel puterea catre miticii de acolo.

                                Ar trebui un referendum pentru separarea Moldovei de Teleormania.

                                Ca pedeapsa, pesede a votat 2 lei de la bugetul central pentru judetul Iasi, judet cu cea mai mare populatie din Romania, cu prima univeritate din Romania, de importanta majora pentru zona de est. Autostrada Iasi-Tg. Mures nici macar nu e amintita.
                                In conditiile astea, noi nu avem nevoie de Romania.

                                Cat despre articolul 74, asa va trebuie daca va uitati toata ziua in gura lui Dragnea, intelegeti prost. Plus ca probabil ii pute gura a canal, la ce dantura are.

                                Am ajuns sa traiesc in Teleormania. Imi e scarba.
                                Pesedistii sa iasa in strada astazi, exista un obiectiv, se da gratis fasole cu carnati.
                                Last edited by mr.K; 24 January 2017, 12:09. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google