Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fanez View Post
    ...Daca a primit "sfatul" sa nu se uite la A3, nu se uita. Ca asa a zis idolul lui. Nu se uita nici macar sa vada de ce i se interzice sa se uite.
    Zicea "cineva": "nu va mai uitati la antena3 si veti vedea viata in roz" (nu e citatul exact).
    Sa ne spalam creierul si sa nu-l mai obosim gandind, ca sa vedem realitatea pe care ne-o arata unii cum vor ei, nu cum o vedem si simtim noi.
    Corect, Fanez, poate cu o mica observatie: parerea mea este ca nu-i vorba de "sfat", ci mai degraba de "ordin". Dar e doar o parere personala, nu o "judecata de valoare".
    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

    Comment


    • Ca orice pesedist, stii una si buna: ti-am dat niste bani, trebuie sa ma lasi sa fac orice in tara asta.
      Ca orice "tanar frumos si liber" ce esti, stii una si buna: "Dragnea la puscarie".
      Ailalti ziceau: m-ai votat, pot sa fac ce vreau in tara asta. Pot sa tai salarii, pensii, sa inchid spitale, sa ma lafai cu posete de jdemii de euro, ca doar m-ai votat, eu decid ca pentru tine e bine sa-ti pun pielea-n saramura cu imprumuturi pe care or sa le plateasca si copiii nepotilor tai.
      Cei care nu vor sa se vada ca ne-au mintit spunand ca nu se poate altfel, au tot interesul sa impiedice programul de guvernare al PSD, ca sa nu vada "toata lumea" ca se poate. Intarzierea numirii premierului, intarzierea aprobarii bugetului, perdeaua de fum cu "antigratierea" ajuta foarte mult tara din toate punctele de vedere.
      Hai cu USR la putere, Ciolos presedinte, plicusor ban premier, clotilde ministru de finante, Turcan ministru de justitie, tolontan ministru culturii, tapalaga ministru de interne.
      nu-i vorba de "sfat", ci mai degraba de "ordin".
      pai d-aia am pus sfat intre ghilimele Sfat era pentru ceilalti care ar fi pus botu' la harneala.
      Last edited by Fanez; 30 January 2017, 11:18.

      Comment


      • eu i-am injurat si pe aia portocalii si-i injur si pe astia rosii, pentru ca ambii sunt hoti dovediti. tu de ce-i sustii pe astia de-acum, desi e evident ca scopul lor actual e scaparea hotilor? dupa aia mai vad ei cum guverneaza...cu ce-i mai bun un hot psdist decat unul pdlist? ca sustii tu doctrina psd? n-are a face haina, caracterul infect infect il ai sau nu-l ai, indiferent de cum te imbraci si ce spui. conteaza faptele, iar la fapte, psd=pdl=hoti.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • eu i-am injurat si pe aia portocalii si-i injur si pe astia rosii,
          Pai dupa Fane, daca i-ai injurat pe portocalii, trebuie sa tii musai cu pesedeul. El asta nu poate intelege, ca poti tine cu cinstea si cu corectitudinea, iar pesedul nu are legatura nici tangential cu valorile astea.
          Explicatia pentru gandirea asta ar fi ca la A3 atat stiu: sa fie contra lui Base si sa slaveasca pesedeul.

          Comment


          • de ce-i sustii pe astia de-acum, desi e evident ca scopul lor actual e scaparea hotilor? dupa aia mai vad ei cum guverneaza...
            Nu sustin si n-am sustinut pe nimeni. Doar mi-am exprimat parerea despre unii si despre ceilalti.
            Scopul opozitiei este sa fie contra la orice zice/face psd-ul si sa-l bage pe Dragnea la puscarie (mai noi si guvernul si parlamentul). O initiativa de lege care sa contribuie la economia tarii, la bunastarea oamenilor, or fi avut, or avea? ca sa fie contra defrisarilor a iesit cineva in strada? Facem referendum? Nu. Legea cu stoparea defrisarilor trebuia retrimisa in parlament ca "nu e buna", nu se mai pot imbogatii anumite firme "cu dedicatie" distrugand padurile.

            Originally posted by mr.K View Post
            ...
            Gasca PDL a insemnat cei mai mari hoti pe termen scurt. Intr-un mandat au reusit sa fure cat PSD in perioada 1990-2008.
            Atata hotie pe fata cat am vazut in perioada aia, de m-am lamurit cu portocaliii. ...
            Iar acum trebuia sa vina inapoi, sa dea inapoi ce au furat. Ai vazut pe cineva din fostul pdl, actual pnl-usr, arestat, judecat, condamnat pentru asa ceva (sau pentru altele)? Nu, pentru ca sunt "imaculati". (as intreba: cine i-a imaculat? )
            Originally posted by mr.K View Post
            ...
            Explicatia pentru gandirea asta ar fi ca la A3 atat stiu: sa fie contra lui Base si sa slaveasca pesedeul.
            Se vede ca nu te uiti la A3. A3 nu slaveste psd-u', mai ales ca majoritatea sunt pelenisti, iar minoritatea useristi. Macar prezinta lucrurile pe care propaganda vrea sa le ascunda "omului de rand".
            Last edited by Fanez; 30 January 2017, 11:35. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Iar acum trebuia sa vina inapoi, sa dea inapoi ce au furat.
              De acord, doar nu eu vreau sa-i gratiez.

              Se vede ca nu te uiti la A3. A3 nu slaveste psd-u', mai ales ca majoritatea sunt pelenisti, iar minoritatea useristi.
              A3 preaslaveste gratierile.

              Comment


              • nu eu vreau sa-i gratiez.
                Pana si Iohannis a zis ca gratierea e buna. Bine, el ii discrimineaza pe politicieni ca a zis ca nu trebuie gratiere pentru politicieni. N-a zis ca nu trebuie gratiere pentru hoti etc, ci pentru politicieni nu trebuie. Adica, daca gratierea nu include vreun politician, poate fi pentru orice criminal.
                A3 preaslaveste gratierile
                La fel si Italia, la fel si Ungaria, la fel si CEDO...
                Last edited by Fanez; 30 January 2017, 11:55.

                Comment


                • Fane, nu te mai obosi.
                  Partidul, pe care te lauzi ca nu-l sustii, o sa dea ordonnatele alea prin guvernul numit de el.
                  Last edited by mr.K; 30 January 2017, 12:10.

                  Comment


                  • Nu-i inteleg pe cei care isi inchipuiau ca nu vor fi date. Ca se putea prin lege sau ca se poate prin ordonanta nu mai conteaza. Gratierea s-ar fi dat oricum. Citez: "ca sa scape Dragnea de puscarie."

                    Comment


                    • Nu-i inteleg pe cei care isi inchipuiau ca nu vor fi date.
                      Nici eu.
                      Diferenta dintre mine si tine consta in cum privim rezultatul.
                      Pentru tine e o victorie a partidului.
                      Pentru mine e o infrangere a democratiei.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Nici eu.
                        Pentru mine e o infrangere a democratiei.
                        +1 si din partea mea.

                        Luni, 30 ianuarie, între orele 10,00 - 12,00, la sediul Ministerului Justiţiei este organizată o dezbatere cu privire la proiectul de Ordonanţă de...
                        Last edited by aris86; 30 January 2017, 12:18. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Dezbaterea e doar un simulacru, decizia privind ordonantele e luata inca de pe 11 decembrie 2016.

                          Comment


                          • Pentru tine e o victorie a partidului.
                            Pentru mine e o infrangere a democratiei.
                            Pentru mine e o victorie a democratiei.
                            Pentru tine este "o grea lovitura data luptei anticoruptie".
                            Last edited by Fanez; 30 January 2017, 13:01.

                            Comment


                            • Eu cred ca e cazul sa facem un referendum pe forum, cu intrebarea: Sunteti de acord ca Fane sa primeasca ban doua saptamani, pentru a se lepada de Antena 3?

                              Apoi facem referendum cu intrebarea: Sunteti de acord ca Fane sa fie gratiat (debanat)?
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • +1, ca dupa 2 saptamani abia se dezobisnuieste si inca 2 de cura ))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google