Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu esti de acord cu psd in general, sau cu prestatia din ultimul timp? Asta insemnand de la 31 ian incoace.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Sa zicem ca nu sunt de acord cu niste membri care fac partidul de ras.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        ...
        Mda, nasol ce a facut "guvernul meu", nu s-a mai furat, s-au atras investitii, s-au deblocat santiere la autostrazi...)
        )
        Nu stiu ce ai tu si bolovan cu Dragnea personal, ce-o fi fost intre voi, ce invarteli nu v-au iesit din cauza lui nu stiu, dar in comparatie cu altii (si nu din psd), asta nici macar n-a furat. In comparatie cu altii care si-au umplut tiruri si basculante cu banii furati, ce a furat el nu e nici macar o fisa de telefon (daca tot comparam).
        Nici macar nu e acuzat de furt.
        Acuzatia "tipica": abuz in serviciu care poate insemna orice vrea procurorul.
        In primul dosar a fost acuzat de ceva si condamnat pentru total altceva . Sa vedem ce zice si CEDO.
        Last edited by Fanez; 13 February 2017, 16:24.

        Comment


        • Dintre membrii psd, numai de Fanez imi place.

          Nu stiu ce ai tu si bolovan cu Dragnea personal, ce-o fi fost intre voi, ce invarteli nu v-au iesit din cauza lui nu stiu, dar in comparatie cu altii (si nu din psd), asta nici macar n-a furat.
          N-am invarteli, astea-s apanajul pesedistilor, eu doar muncesc. Si ieri am fost la munca, sper ca si psd a fost la furat.
          Domeniul din Alexandria o fi mostenire, daca n-a furat.
          Unii spun a a furat pana si o fima intreaga Teldrum, i-a dat-o unui prieten, cu tot cu un utilaj la care CJ Teleroman a ramas sa plateasca ani de zile un credit.
          Bine, eu nu cred ca e adevarat, e rea lumea.
          Last edited by mr.K; 13 February 2017, 16:25.

          Comment


          • Daca nu-ti placea voiai "fanez la puscarie!"

            Comment


            • Fane, sper sa nu fie cazul, dar daca eu as fi judecator si tu apari in fata mea ca inculpat, te ard oricum, daca esti vinovat. Poate scapi fara maximum de pedeaspsa, dar nu scapi oricum fara pedeapsa.

              Sa va povestesc un amuzant. Acum vreo 10 ani, in Husi era un milițist la circulatie, dar din ala scapat in cap la maternitate, dar totodata incoruptibil.
              Si-a dat singur o amenda ca a intrat pe contrasens, iar nevestii i-a suspendat carnetul, ca n-a dat prioritate.
              Last edited by mr.K; 13 February 2017, 16:30.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                ...
                Domeniul din Alexandria o fi mostenire, daca n-a furat.
                Unii spun a a furat...
                O fi. Masinile tale sunt furate? Cum poti sa ai mai multe masini daca nu furi?

                Altii spun ca a mintit...

                Comment


                • O fi. Masinile tale sunt furate? Cum poti sa ai mai multe masini daca nu furi?
                  Eu justific sumele de achizitie de n ori, cu veniturile incasate de cand muncesc.
                  Daca aveam Ferrari, era mai greu sa-l justific, nah, mi-au mai trebuit si casa, si mancare, si concedii...nu mai amintesc de copil si nevasta.

                  Liviu a fost toata viata angajat la stat, pe salarii ridicol de mici comparativ cu nivelul averii sale.
                  Daca justifica in mare averea, atunci iese de sub banuiala maselor cum ca ar fura.
                  Last edited by mr.K; 13 February 2017, 16:36.

                  Comment


                  • Ludovic orban candidat la presedintia pnl. Pai nu e penal? N-a avut probleme cu legea?
                    Cat de disperati sunt astia. Anuleaza oug 13 in totalitate, indiferent ce contine doar ca sa nu scape Dragnea. Ce m-as mai bucura sa fie achitat, doar asa sa le dea peste nas.

                    Comment


                    • Ludovic orban candidat la presedintia pnl. Pai nu e penal? N-a avut probleme cu legea?
                      Orban a fost achitat.

                      Liviu trebuia sa lase sefia partidului cand a fost condamnat definitiv. Nu mai vorbesc de candidaturi, post parlamentar, presedentie camera deputailor. Deja ma doare capul cand vorbesc de posturi inalte ocupate de condamnati, ceva e in neregula cand vad asociate cuvintele astea: condamnat, demnitar...
                      Last edited by mr.K; 13 February 2017, 16:42.

                      Comment


                      • Originally posted by vitriol View Post
                        Sa zicem ca nu sunt de acord cu niste membri care fac partidul de ras.
                        Chirica e unul dintre ei.

                        Originally posted by mr.K View Post
                        ...Poate scapi fara maximum de pedeaspsa, dar nu scapi oricum fara...
                        Scap cu oug 13 ca fur sub 200.000.
                        Last edited by Fanez; 13 February 2017, 16:50. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Oare astia scapa?

                          Nu mai putin de 47 de agenti de politie din cadrul Inspectorului Teritorial al Politiei de Frontiera Iasi asteapta cu sufletul la gura pronuntarea in dosarul in care sunt acuzati de comiterea infractiunilor de luare de mita si constituire sau aderare la grup organizat. In noaptea de 21/22 februarie 2011 procurorii de la Directia Nationala Anticoruptie (DNA) au dispus retinerea a 40 de politisti de frontiera de la Albita sub acuzatiile mentionate, ulterior, Curtea de Apel Bucuresti a dispus emiterea mandatelor de arestare pentru 32 dintre acestia.
                          "In perioada noiembrie 2010 - ianuarie 2011, inculpatii sus mentionati, în calitate de politisti de frontiera în cadrul P.T.F. Albita, au pretins, primit ori acceptat, atât în nume propriu cât si în numele celorlalti colegi, suma totala de 2.164.800 lei si alte bunuri de la persoanele care au tranzitat frontiera. B
                          Doua'jde miliarde si ceva maruntis la 47 de oameni+sefi, deja nici nu mai pare mult.
                          Ce nu inteleg eu, de ce nu vad si vamesi arestati. Astia au mita trecuta in fisa postului, probabil.
                          Last edited by mr.K; 13 February 2017, 16:53.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Orban a fost achitat...
                            Nu conteaza. "E penal. A furat. A avut probleme penale." Parca asa se vehicula pe aici. Asta era sloganul.

                            Originally posted by mr.K View Post
                            Oare astia scapa?
                            Doua'jde miliarde si ceva maruntis la 47 de oameni+sefi, deja nici nu mai pare mult.[emoji38]
                            Si nici macar nu sunt din staff-ul psd.
                            Last edited by Fanez; 13 February 2017, 16:55. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Nu conteaza. "E penal. A furat. A avut probleme penale." Parca asa se vehicula pe aici.
                              Nu se poate lauda ca Liviu al tau cu o condamnare definitiva. E biban in chestii penale, Orban.
                              Cum a zis secretara ministreasa, domnu' profesor i-a invatat pe toti ce si cum.

                              Comment


                              • Cum ramane cu sloganul? A avut probleme penale sau nu?
                                Pana si cei mai inversunati dusmani ai oug 13 au zis ca "daca furi doar 4% e in regula".
                                Fraierul de ponta a plagiat 5%. Ghinion. Daca ar fi plagiat si el doar 4%...
                                Ce nu inteleg e aia cu "3 randuri" alea... la 3 randuri nu e bine dar 4% e in regula.
                                Last edited by Fanez; 13 February 2017, 17:02.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google