Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Studiez inamicii tarii.
    Spre deosebire de psd, care doar ei stiu ce e bine si ce e rau, oamenii normali cantaresc toate aspectele unei situatii.

    Comment


    • Cea mai buna postare pe care am vazut-o la tine.
      Merci, ca m-ai facut sa rad asa dimineata la ora cafelei.

      Comment


      • Mergi si taie copacii aia in weekend, ca se face cald.
        Daca treci prin Alexandria, fa te rog 2-3 poze la palatul lui Livake.

        Comment


        • Seba pai exact asta-i stilul psd; cine nu-i deacord cu mine...este prost, rau intentionat. (te uita la televiziuniile propagandiste...asa functioneaza). Si nu conteaza daca 99% din oameni spun ca ai greist...ei gresesc. 99% din oameni gresesc...ei nu...

          Comment


          • Maine e judecata lui Chirica, la templul PSD.
            Ori il zboara din functii, ori il pun ministru.
            Eu cred ca Iasul o sa aiba primar independent.


            In mafie toti merg pe aceeasi linie.
            În ultimele zece zile, organizaţiile PSD din teritoriu s-au întrunit în comitete executive judeţene şi au adoptat decizii „la indigo“: susţinerea Guvernului condus de Sorin Grindeanu şi a lui Liviu Dragnea pentru şefia PSD. În unele cazuri, a fost adoptată o a treia rezoluţie, care l-a vizat în mod direct pe Mihai Chirica.
            Printre organizaţiile care susţin sancţionarea lui Chirica se numără cele din Bucureşti, Ilfov, Vrancea, Buzău, Gorj, Arad, Olt, Satu Mare, Mehedinţi, Dâmboviţa, Dolj, Vâlcea, Constanţa, Alba şi Prahova.
            Inteleg oltenii ca s-au aliat cu Livake. Dar moldovenii din Vrancea si Buzau?

            În schimb, alte filiale, precum Bihor, Mureş, Neamţ, Cluj sau Timiş, au evitat să ia vreo decizie care să-l implice pe Mihai Chirica şi s-au limitat doar la rezoluţiile pentru susţinerea lui Grindeanu şi Dragnea.
            Recent, Chirica a declarat că o excludere a sa din partid este „imposibilă“ având în vedere că a avut „o conduită în conformitate cu social-democraţia“. Ulterior, a vorbit despre faptul că „vremea măsurilor staliniste a încetat în 1989“. Despre solicitările de excludere făcute de către organizaţii din ţară, Chirica a spus că sunt „împotriva statutului partidului“, întrucât el nu a avut „nicio declaraţie care să vizeze o atitudine contra PSD“.
            Chirica nu stie, dar Livake se viseaza mai mare decat Stalin.

            Daca Grindeanu vrea sa arate ca poate fi sef, isi va impune punctul de vedere, ca sustinator a lui Chirica.
            Daca nu, va arata ca nu are sange in instalatie, si nu va fi vreodata sef in partid.
            Last edited by mr.K; 21 February 2017, 11:01. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Nu are sange in instalatie. Alta explicatie n-am (e asta sper ca este explicatia). Il stiu pe grindeanu...mie chiar mi-a placut tare omul (a facut multe, s-a luptat mult., a vorbit frumos, a vorbit intelept). In schimb...a cazut dramatic in ochii mei cand a acceptat sa fie prim ministru. Se stia clar ce urmeaza, sau nu era suficient de inteligent sa inteleaga ce urmeaza...sa este santajabil/murdarit etc....sau nu are cohones (chit ca mie mi-a lasat impresia ca are).

              Comment


              • Vedem. Grindeanu si Chirica sunt prieteni. Cica au sprijinul multor organizatii din tara.

                In alta oridine de idei, nenea asta e bun la toate.
                Fostul deputat Cozmin Guşă, acţionar al postului Realitatea TV, a fost ales, ieri, preşedinte al Federaţiei Române de Judo, cu 121 de voturi din 143 de membri afiliaţi prezenţi la Adunarea Generală de alegeri. Guşă l-a devansat pe contracandidatul său, Nicolae Traşcă, care a obţinut 21 de voturi, unul fiind anulat. Adunarea Generală a Federaţiei Române de Judo a avut loc la sediul Comitetului Olimpic şi Sportiv Român. În vârstă de 46 de ani, Cozmin Guşă este jurnalist, consilier politic şi patron de televiziune.
                Si a fost de toate, numa' judokan nu.
                Atunci? Ce cauta el acolo?

                Comment


                • e un bun manager. incep sa se promoveze valorile, s-a terminat cu numirile pe criterii politice
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Uite ca la asta nu m-am gandit.

                    Altii platiti pe merit, la CJ Olt.


                    Funcţia şi venitul brut

                    Funcţii publice de conducere:

                    Secretarul judeţului – 13.113 lei

                    Director executiv – 10.972 lei (9.143 lei în decembrie 2016)

                    Director executiv – 10.013 lei (8.344 lei în decembrie 2016)

                    Arhitect şef – 9.355 lei (7.796 lei în decembrie 2016)

                    Şef serviciu – 8.424 lei (7.020 lei în decembrie 2016)
                    Şef serviciu – 8.680 lei (7.233 lei în decembrie 2016)
                    Şef serviciu – 7.692 lei (6.410 lei în decembrie 2016)
                    Şef serviciu – 6.959 (5.799 lei în decembrie 2016)
                    Şef birou – 8.342 lei (6.952 lei în decembrie 2016)

                    Funcţii publice de execuţie:
                    uditor – 7.736 lei (6.447 lei în decembrie 2016)
                    Auditor – 7.555 lei (6.296 lei în decembrie 2016)
                    Auditor – 7.377 lei (6.148 lei în decembrie 2016)
                    Consilier superior – 7.316 lei (6.097 lei în decembrie 2016)
                    Consilier juridic, consilier, inspector grad superior – între 6.036 lei şi 6.676 lei (între 5.030 lei şi 5.564 lei în decembrie 2016)
                    Consilier juridic, consilier, inspector grad superior, grad principal – între 4.395 lei şi 4.862 lei (între 3.662 lei şi 4.051 lei în decembrie 2016)
                    Consilier, inspector grad asistent – între 3.060 lei şi 3.641 lei (2.550 lei şi 3.034 lei în decembrie 2016)
                    Consilier, inspector grad debutant – 2.432 lei (2.027 lei în decembrie 2016)
                    Referent de specialitate, grad superior – 5.735 lei (4.779 lei în decembrie 2016)
                    Referent de specialitate, grad asistent – 2.419 lei (2.016 lei în decembrie 2016)
                    Referent superior – 3.668 lei (3.057 lei în decembrie 2016)
                    Referent asistent – 2.425 lei (2.021 lei în decembrie 2016)

                    Funcţii contractuale:

                    Inspector de specialitate, consilier – 4.475 lei (3.729 lei în decembrie 2016)
                    Consilier – 3.715 lei (3.096 lei în decembrie 2016)
                    Referent – 4.109 lei (3.424 lei în decembrie 2016)
                    Consilier cabinet preşedinte – 6.586 lei (5.489 lei în decembrie 2016)
                    Consilier cabinet preşedinte - 6.292 lei (5.244 lei în decembrie 2016)
                    Consilier cabinet preşedinte - 5.622 lei
                    Referent la cabinetul preşedintelui – 2.356 lei (1.963 lei în decembrie 2016)
                    Muncitor calificat – 2.614 lei (2.345 lei în decembrie 2016)
                    Muncitor calificat (telefonist) – 2.576 lei (2.0147 lei în decembrie 2016)
                    Şofer – 2.937 lei (2.447 lei în decembrie 2016)
                    Îngrijitor – 2.046 lei (1.705 lei în decembrie 2016)
                    Mai vrea cineva la privat?

                    Inca unul de exclus odata cu Chirica.

                    Fostul premier Victor Ponta a declarat la Romania TV ca PSD si guvernul au gresit pe mai multe planuri cu OUG 13. In opinia sa, prima mare greseala este de asumare, "faptul ca au dat-o pe Iordache, ca el a facut-o singur, ca ei nu stiau, e o prostie pe care nu o cred nici votantii PSD, nici eu"
                    A doua greseala ar consta in faptul ca PSD nu a venit sa faca o dezbatere publica axata pe abuzul in serviciu si nu pe gratiere si amnistie, pe "eliberarea hotilor din puscarii". "Nu domnule, nu eliberam hoti, ca nici eu nu vreau sa eliberam hotii sau pe cei de peste 65 de ani. Trebuia sa-i eliberam pe cei asupra carora s-a facut un abuz", a declarat acesta.
                    A treia greseala, spune Ponta, este legata chiar de continutul ordonantei care nu rezolva problema reala a abuzului in serviciu, reglementarile sunt neclare si mai e si termenul de 10 zile pentru intrarea in vigoare.

                    "Am citit si eu Ordonanta dupa ce a aparut in presa si, va spun sincer, m-am mirat ce a fost in capul lor ca nu se intelegea nimic... Si daca ramanea in vigoare -cu tot respectul pentru cei care au protestat- nu se intampla mai nimic. Cum sa spui ca dai o ordonanta de urgenta, dar ea sa intre in vigoare peste 10 zile? Daca pui 10 zile, inseamna ca nu-i urgenta. Nu exista urgenta de 10 zile, urgenta e de azi. Daca e ceva ce arde, bine, daca nu, las-o in Parlament. In plus de asta, nu s-a comunicat. Totul a fost o greseala.", apreciaza fostul premier.
                    Last edited by mr.K; 21 February 2017, 12:38. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Si eu care lucrez zilnic minim 10 ore...ce fraier sunt.

                      Comment


                      • Vorba evreului: daca muncesti, cand mai faci bani?
                        Trebuie sa ne reorientam.
                        Attached Files
                        Last edited by mr.K; 21 February 2017, 12:58.

                        Comment


                        • Musai...ma fac si eu un sef acolo...(studii am cacalau...)...singura hiba...n-am pile...deci cam greu sa ajung acolo.

                          Comment


                          • Preturi de preturi, la cantina parlamentului. Parlamentarii trebuie cantariti la inceput de mandat si la finalul acestuia.

                            Nu gasesc homaru', ce saraci si astia...
                            Attached Files

                            Comment


                            • Cate un ciumat pe zi. Azi, Hrebenciuc.
                              Cate a mai combinat si asta la viata lui.

                              Comment


                              • Contribuţia la pilonul II de pensii, cea care va asigura, în viitor, traiul angajaţilor şi tinerilor de azi este uitată atat de acest Guvern, cât şi de cel al tehnocraţilor, fondul fiind gol, declară Ioana Petrescu, fost ministru de Finanţe . Sistemul privat de pensii ar fi trebuit să ajungă la 6 puncte procentuale, din contribuţia individuală la CAS, pe numele fiecărui angajat, este de părere Petrescu.

                                „Bugetul , este făcut pe o evaluare optimistă şi este uşor nerealist. Nu se uită spre viitor, la pensia de mâine nu doar la cea de azi. Sumele alocate rămân în fondul public pentru a se putea folosi pentru plata pensiilor care vor fi mărite cu 20%, iar o parte se va folosi pentru plata majorată a salariului minim, a adăugat Ioana Petrescu, , într-un interviu la Antena3. Fostul ministru a mai subliniat că Bugetul a fost calculat pe o sumă usor supraevaluată a Investiţiilor Străine Directe (ISD) a unui curs estimat la 4,46 lei/euro şi la o rată diferită a inflaţiei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google