Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fortus e mort de pe vremea lui Nastase.
    Cea mai mare uzina industriala pe vremea comunismului. A ajuns in halul asta dupa ce guvernul fsn-ist+pdsr-ist si-au arata competenta in managerierea industriei romanesti.
    Cea mai mare uzina in prezent e Delphi.
    Last edited by mr.K; 23 February 2017, 12:01.

    Comment


    • si-au arata competenta in managerierea industriei romanesti.
      Pai cine trebuia sa fie manager? Nu se privatizau catre "straini"? Avea vreunul dintre "straini" interes sa puna pe picioare vreo fabrica sau s-o taie s-o vanda ca fier vechi?

      Oamenii lui Soroș din România acuză statul Israel de violență împotriva palestinienilor și cer opoziției din România să se organizeze după model palestinian pentru jihad. Raluca Feher este președintele Asociației Frontline Club Bucharest, finanțată în exclusivitate de Fundația Soroș. În această calitate, Raluca Feher este și autoarea unui apel pentru suprimarea posturilor de televiziune Antena 3, RTV și B1 TV. Când nu se ocupă cu delațiunile din politica internă, Feher îi pune la punct pe israelieni pentru cum îi tratează pe palestinieni. Feher acuză statul israelian că „asuprește populația arăbească”. Modelul de urmat pentru angajata lui Soroș este cel palestinian.
      mai multe detalii.
      Last edited by Fanez; 23 February 2017, 12:16. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • În sfârşit, bugetul de deszăpezire al Capitalei a ajuns la cineva care chiar a muncit pentru el, iar rezultatele se văd cu ochiul liber! Gabriela Firea a răsplătit Biserica Ortodoxă cu 100 de milioane de euro, după ce înalţii prelaţi s-au rugat zile întregi la rând pentru vreme caldă, curăţând astfel trotuarele Bucureştiului de mormanele de zăpadă rămase acolo din ianuarie.
        Firea: “S-au rugat pentru vremea caldă care a topit toată zăpada din oraş”

        Comment


        • Astia de la vodafone mi-au trimis sms azi prin care sunt anuntat ca am net nelimitat in data de 14.02.

          Comment


          • Pana si la telefonie mobila esti rosu.


            Lupta împotriva dezinformării şi a fonfleurilor manipulatoare e pe punctul de a fi câştigată! Un tânăr IT-ist din Tecuci a creat o aplicaţie care, odată instalată, blochează toate ştirile în al căror titlu se găsesc alăturate cuvintele “autostradă” şi “România”.
            Mai mult decât atât, plug-inul ingenios vizează şi alte sintagme care ar putea indica o minciună grosolană, de exemplu “metrou în Drumul Taberei” sau “Liviu Dragnea susţine că”.
            TNR



            Si una reala.

            Asta da femeie.

            O poliţistă, acuzată de un şofer beat că l-ar fi bătut după ce acesta i-a spus că seamănă cu Elena Udrea.
            Bărbatul a suferit o ruptură de vezică urinară după bătaia încasată de la agenta de poliţie, fiind internat în spital.



            Trebuia sa-i spuna ca seamana cu Gabi Firea si scapa fara bubuiala.

            ..........................
            Mai mult decât atât, plug-inul ingenios vizează şi alte sintagme care ar putea indica o minciună grosolană, de exemplu “metrou în Drumul Taberei” sau “Liviu Dragnea susţine că”.
            În replică la iniţiativa programatorului tecucean, Liviu Dragnea ar fi declarat că [CONŢINUT BLOCAT: NEADEVĂRURI EVIDENTE].
            Ipocrizie, perversitate.

            Liderul PSD, Liviu Dragnea, a declarat, miercuri seara, ca hotararea data de fostul Guvern Ciolos privind achizitia de corvete olandeze pentru Armata Romana este "ilegala" si trebuie abrogata. In replica, senatorul PNL Florin Citu ii aminteste ca respectivul contract a fost negociat si realizat chiar de actualul ministru al Apararii, Gabriel Les (PSD).
            Liderul PSD, Liviu Dragnea, a declarat, miercuri seara, ca hotararea data de fostul Guvern Ciolos privind achizitia de corvete olandeze pentru Armata Romana este ''ilegala'' si trebuie abrogata. In replica, senatorul PNL Florin Citu ii aminteste ca respectivul contract a fost negociat si realizat chiar de actualul ministru al Apararii, Gabriel Les (PSD).


            Si romanasii ingnoranti cred orice, doar a zis la TV teleromaneanul. Daca a zis la TV, nu are cum sa nu fie adevarat, nu?

            Ast aa fost pus la aparare ca sa pastoreasca drumul spagii.
            Dragnea spune ca achizitia corvetelor olandeze e ilegala, dar a uitat ca actualul ministru PSD al Apararii a fost direct implicat
            Last edited by mr.K; 23 February 2017, 14:55. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Discutii despre orice va trece prin cap

              Originally posted by aris86 View Post
              Face pe naiba sa-i ia, CB a primit finantare abia in 2020, inainte de alegerile locale. Halal primar au ales bucurestenii. E o palavragioaica, orasul mere din rau in mai rau.


              Nu stiu cum ati reusit contraperformanta s-o faceti primarita pe panarama de Firea.
              Prostimea (electoratul fidel FSN si nu numai) inca mai crede in cai verzi pe pereti. Mai mult, Oprescu promitea autostrazi suspendate...si norodu' l-a crezut
              Memoria scurta si naivitatea i-au adus din nou in fata pe tarabagiii de la FSN, cea mai nociva si manelistica specie politica de la Burebista incoace.

              Originally posted by puimik View Post
              A pierdut penalu nr. 1 casa definitiv ? Ghinion !!!
              N-am vrut neaparat sa zic asta, dar m-a obligat partidu...

              Hop! Fesenistu' cu nr. 5.
              Last edited by jonnie007; 23 February 2017, 15:06.
              Keep walking...

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                Astia de la vodafone mi-au trimis sms azi prin care sunt anuntat ca am net nelimitat in data de 14.02.
                Poate-or fi vrut sa scrie 24.02 si au gresit o cifra. Si eu am primit unul, dar zice ca maine am net nelimitat si gratuit, pe motiv de "20 ani de Vodafone in Romania".
                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                Comment


                • Pai nu e greseala, e vorba de "ziua la valentin".
                  Si maine pt 20 de ani de vodafone cu executare.

                  Originally posted by mr.K View Post
                  Pana si la telefonie mobila esti rosu.
                  Si ferrari e rosu. Este si culoarea aia: "rosu-ferrari".
                  Last edited by Fanez; 23 February 2017, 15:20. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Daca renunti la psd, iti doresc sa ajungi sa ai Ferrari.

                    Comment


                    • Uite cum as putea sa-mi iau ferrari
                      ClotildeArmand, candidata USB la Primăria sectorului 1, a fost implicată direct în unul din cele mai mari tunuri post decembriste: afacerea Distrigaz devenită #GDF Suez. Un raport al Curții de Conturi indică jaful patronat de francezii reprezentanți de Armand, printre care mărirea tarifelor, dar și subtilizarea în acte a mijloacelor fixe ale companiei.
                      Clotilde Armand implicată într-unul din cele mai mari jafuri post decembriste/ Franțuzoaica recunoaște că și-a consolidat afacerile în România cu sprijinul DNA
                      sursa
                      Clotilde Armand după ce a încasat 50 milioane de euro de la Bechtel: REGRET
                      sursa
                      Iar dezvăluirile despre afacerile coordonate de Clotilde Armand sunt doar la început, FLUX 24 descoperind zeci de contracte cu statul a doamnei care pretinde că luptă cu corupţia din instituţiile statului.

                      Compania condusă de Clotilde avea un termen de 4 luni să realizeze studiile de fezabilitate pentru suma de 128.900 lei fără TVA fiecare, adică în total cam 300.000 de lei, adică un mizilic de 70.000 de euro. Nimeni nu a auzit de finalizarea acestor studii.
                      În realitate, deși Bechtel a plecat în martie 2013, șantierul autostrăzii Transilvania nu a fost închis, iar Egis a continuat să angajeze ingineri pentru conservarea șantierului, asistentă la pregătirea licitațiilor și supervizarea noilor constructori angajați de CNADNR. Sumele încasate au fost justificate prin foi de pontaj verificate de beneficiar, în totală transparență și conform practicilor din industrie, recunoaște Clotilde.
                      sursa
                      Last edited by Fanez; 23 February 2017, 15:39.

                      Comment


                      • Clotilde are Ferrari? Cred ca nu.
                        Dragnea, daca vine numai gardul de la vila, isi cumpara 2 Ferrari.

                        Era unul in psd, Bazac, care avea reprezentanta. Ala face reducere la pesedisti?

                        Comment


                        • E clar. Cel mai bine e cu usr-u'. Ma bag si io.

                          Comment


                          • Cat o fi de bine, nu stiu. Aia era salariat, nu patroana.
                            Compania condusă de Clotilde
                            A facut si ea niste bani, dar ca ea sunt mii in psd.

                            Comment


                            • Zilele trecute, jurnalistul Ovidiu Zară dezvăluia că sediul Autorităţii Electorale Permanente ar fi fost ţinta unui furt care s-ar fi soldat cu dispariţia unor documente pe tema finanţării controversate a campaniei USB de la alegerile locale din 2016. Poliţia Capitalei a făcut verificări, însă AEP nu a depus nicio plângere
                              sursaDaca ceva nu e in regula, facem documentele disparute si declaram ca nu mai stim ce am facut cu banii.

                              Comment


                              • Eu cand ma gandesc la cati bani a putut scoate din sistem Oprescu, ca primar, ca manager de spital, cred ca DNA ar umple o puscarie numai cu salariatii corupti din spitalele bucurestene.

                                Inca unul care zice adevarul despre psd.
                                Fostul ministru si vicepresedinte PSD Constantin Nita a scris joi, pe blogul personal, despre ceea ce se intampla in prezent in partid, afirmand ca exista o singura "voce" raspunzatoare pentru toate deciziile majore, in timp ce restul "imita si aproba", iar cine nu se supune este "eliminat din joc".
                                Imita si aproba. Ca maimutele.

                                Cine nu face intra in joc, e eliminat. Nu mai primeste banane.
                                Fostul ministru si vicepresedinte PSD Constantin Nita a scris joi, pe blogul personal, despre ceea ce se intampla in prezent in partid, afirmand ca exista o singura ''voce'' raspunzatoare pentru toate deciziile majore, in timp ce restul ''imita si aproba'', iar cine nu se supune este ''eliminat din joc''.


                                Partidul si guvernul ar trebui sa mai lase hotiile, daca tot se autointituleaza cu "Social", sa aiba grija de cei napastuti care nu se pot apara singuri.
                                Stiu, din asta nu iese spaga, dar...

                                Imagini șocante dintr-un centru de plasament au fost date publicității. Copiii se plâng că li se vorbește foarte urât, că sunt jigniți și agresați. Deseori, mâncarea primită este foarte proastă.

                                Scandalul a izbucnit duminică seara la Centrul de plasament din orașul Lugoj și de atunci dezvăluirile se țin lanț. Copiii se reclamă faptul că sunt agresați de educatori și că, uneori, au primit la masă legume stricate. Ca să facă publice toate neajunsurile, au creat mai multe conturi false de Facebook, și au început să posteze fotografii și imagini video din viața lor.

                                Unul dintre băieți este zgâriat pe față după ce a fost bătut de un șofer, și apoi de educatoarea sa. În anumite filme se aude limbajul folosit de alți educatori. Copiii sunt numiți “nenorociții dracului” și “ordinari”.

                                Smaranda Marcu, purtătorul de cuvânt al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Timiș, a declarat că în cauză a fost deschisă o anchetă, iar toate cele reclamate de copii se verifică minuțios
                                Last edited by mr.K; 23 February 2017, 15:54. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google