Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by IancuMIC View Post
    ...viitorul Presedinte al Romaniei, se pare ca nu va fi ales dintre partidele aflate in opozitie.
    Retineti ca v-am mai spus; Dragnea e omul politic al momentului....
    Daca s-ar face alegeri prezidentiale maine, intre Iohannis si Dragnea, as pune pariu ca ar castiga Dragnea.

    Comment


    • Mitica Dragomir mai zicea: retineti ce va spun acum.

      3. Cum zicea si Mircea Badea: "sa se introduca puscaria obligatorie".
      Dupa ce a disparut Basecu de la putere, Badea e devenit pueril in tot ce declara.

      Dragnea va veni la guvern cand va obosi ailalta doar daca nu va fi retinut de ceva in momentul ala, a 2-a condamnare, de exemplu.
      Last edited by mr.K; 23 December 2016, 14:34.

      Comment


      • Originally posted by Fanez View Post
        Daca s-ar face alegeri prezidentiale maine, intre Iohannis si Dragnea, as pune pariu ca ar castiga Dragnea.
        Asa cred si eu, desi foarte sincer o spun eu nu l-as vota; sa confirme ca PSD-ul s-a maturizat si s-a lepadat de ...satana.
        ...
        Retineti ce va spun acum; Dragnea isi joaca viitorul politic cu aceasta guvernare.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Viitorul politic a lui Dragnea era zero in momentul condamnarii, chiar din momentul inceperii cercetarii as spune eu. Asta, intr-o tara normala, unde populatia nu admira cu gura cascata toti infractorii condamnati.

          Comment


          • Discutii despre orice va trece prin cap

            Nu stiu cum de va puteti uita in gura lui Dragnea. Omu' e un derbedeu dinainte de a fi condamnat.
            Ce a facut asta pentru tara asta de cand e in politica?!
            E un fost membru PD...deci are mai bine de 15 ani de cand paraziteaza Romania.
            PSD nu mai pupa functia de presedinte multi ani de aici incolo. Nu ii sunt suficienti/e 3-4 meleoane de capete goale!
            Last edited by jonnie007; 23 December 2016, 15:09.
            Keep walking...

            Comment


            • televizoru va manipuleaza pe degete dupa bunu plac)

              normal ca daca urmariti numai anumite posturi de tv, fost basiste, normal sa dea cu noroi in cei de la putere

              de dosare fabricate ati auzit? de KVI ce sa zic, ar putea ajunge in partea cealalta, dupa cum zicea Dragnea urgent pt ce a facut. sa numim numai 3 capitole esentiale: Casele, Vanzarea de copii si Colectiv-u

              dar romanu are memorie scurta, nu mai stie nimic

              Orgoliu lui KIV a fost grav afectat asa ca momentan nu stie cum sa coaca de o razbunare. foloseste timpu asta sa afle cat mai multe despre rivali, sa vada cum ii poate santaja, ce dosare le poate face etc samd

              numai si pt echipa care l-a sustinut in alegerile prezindentiale si nu trebuia votat. dar romanii au inca iluzia si deliru lucrului nemtesc, bine facut ) aha, cum sa nu
              Last edited by cristi....; 23 December 2016, 17:51.

              Comment


              • unii se pare ca traiesc inca in evul mediu si vad in presedinte carmaciul tarii. ei bine, i-as sfatui sa mediteze un pic, eventual sa citeasca si constitutia. nu presedintele conduce tara, cum o facea voievodul acu' 500 de ani, ci primul ministru, cu ajutorul guvernului. cine-a crezut ca vine johannis si face minuni, sa se gandeasca bine la faptul ca nici regatul unit nu e condus de regina...
                nu stiu cine dracu e kiv, dar ma gandesc ca-i johannis casele si vanzarea de copii sa fie dovediye si atunci sa faca parnaie. la fel ca ponta, dragnea, basescu, nuti udrea, cocos, tariceanu, etc. la colectiv nu vad de ce ar fi presedintele vinovat pentru niste legi proaste din anii '60. ce-o facut el la colectiv si ce trebuia sa faca? sa mearga in fiecare birt sa verifice primarul, prefectul, primul ministru si presedintele ca aua aia extinctoare? hai ca asta-i culmea, ca sa nu zic penibil. aia de la siguranta cladirilor, apararea impotriva incendiilor (primarie, pompieri, isu), aia trebuie luati la bani marunti. nu primarii generali, primul-ministru si presedintele.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Seba nu-i convingi pe "fesenisti" de nicio culoare!
                  Asta vis-a-vis de Colectiv e de poveste. Si numai prin acest exemplu ne putem da seama ca unii habar n-au ce "vorbeste"
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Originally posted by Seba View Post
                    nu stiu cine dracu e kiv, dar ma gandesc ca-i johannis casele si vanzarea de copii sa fie dovediye si atunci sa faca parnaie.
                    Pai a fost dovedit comisionul luat la vanzarea de copii, e filmat omu'.

                    Comment


                    • I. Iliescu, inculpat in dosarul Mineriadei.
                      Detalii aici.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Cui prodest?
                        După atâta amar de ani, ani în care a trăit bine-mersi în confortul celor mai înalte demnități ale statului român, fără să-l întrebe nimeni despre nimic...
                        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                        Comment


                        • Strigator la cer...dupa 25 ani...pai de abia acum trebuia sa fie eligibil pentru eliberarea conditionata (eligibil nu inseamna ca-i si eliberat...dari ndeplineste conditiile legii pentru eliberare).
                          Ce ma dispera astia...gata...a facut 1/3 din pedeapsa musai trebuie eliberat. Ete wrong...sunt idioti judecatorii...ei trebuie sa aprecieze daca s-a reabilitat maimuta...dar nu-i obligat sa-l elibereze.
                          La fel si cu prescriptia

                          Comment


                          • Originally posted by Seba View Post
                            unii se pare ca traiesc inca in evul mediu si vad in presedinte carmaciul tarii. ei bine, i-as sfatui sa mediteze un pic, eventual sa citeasca si constitutia. nu presedintele conduce tara, cum o facea voievodul acu' 500 de ani...
                            El stie? Din cate se vede, nu prea.
                            Sau poate ca d-aia voia guvernul lui, parlamentul lui, prim-ministrul lui. A uitat sa spuna ca vrea poporul lui.

                            Comment


                            • Pai Draknea nu vrea si el guvernul lui?
                              Poate se vede si presedinte. Tara condusa de un puscarias, cine sa mai vrea sa aiba de-a face cu tine, decat tot niste infractori?
                              El se afla acum in perioada de executare a pedepsei, de fapt.
                              Last edited by mr.K; 23 December 2016, 19:54.

                              Comment


                              • Pai Draknea nu vrea si el guvernul lui?
                                Draknea nu e presedintele tarii!
                                Am inteles de ce a hotarat Iohannis asa. A zis: "Ma faceti sa astept atat pana spuneti pe cine propuneti? Lasa ca si eu va fac sa asteptati pana va raspund." Copilarisme.
                                Last edited by Fanez; 23 December 2016, 20:24.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google