Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am gresit, am scris luxemburg in loc de Strasbourg.

    Originally posted by mr.K View Post
    Pe viitor nu va mai insemna chiar nimic.
    Expert în Drept: 'Abuzul în serviciu ar trebui abrogat cu totul'. Poziţia Comisiei de la Veneţia
    Detalii.

    Orice poliţist care o făcut un proces verbal de contravenţie anulat ulterior în instanţă pentru că e nelegal merge la puşcărie.
    ...de ce dracu’ statele care susţin “lupta anti-corupţie” precum SUA, Olanda, Franţa sau Germania nu or incriminat drăcovenia asta de infracţiune, dacă asta este sursa binelui în lume. Răspunsul e simplu: pentru că incriminarea e atât de largă încât nu există funcţionar care să nu fi comis fapta asta.
    "Deci abuz in serviciu... deci."
    Last edited by Fanez; 31 January 2017, 12:09. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Asa e.
      Si furtul, la fel.

      Mai pedepsim omorul.
      Violul, doar daca nu e in interes de servici, cand a sarit directorul pe vreo secretara care nu voia sa stea de bunavoie.

      Comment


      • Comisia de la Veneția considera prevederile penale naționale cu privire la abuzul în serviciu, excesul de autoritate și expresii similare trebuie interpretate în sens îngust și aplicate cu un prag înalt, astfel încât să poată fi invocate numai în cazuri în care fapta este de natură gravă, cum ar fi spre exemplu: infracțiuni grave împotriva proceselor democratice naționale, încălcarea drepturilor fundamentale, subminarea imparțialității administrației publice, șamd.“
        Comisia asta de la Venetia este pro psd. Dom'le, pana unde s-a ajuns cu penalii astia...
        Da, voi merge!’, a spus duminică Turcan, la Palatul Parlamentului, după o întâlnire informală cu preşedinţii de organizaţii,scrie Agerpres.
        Si n-a venit. O fi mintit?

        Comment


        • Intrebare: Sa presupunem ca mpaa isi face tracker privat de torenti. Cere 10-20 euro/luna ca sa dai jos continutul lor. Continutl lor este in felul urmator: filmul estei n cinematografe...nu apare la ei pe site. Filmul a fost distribuit pe DVD/Blu-Ray? Apare si la ei pe site. Poti sa-l dai jos legal...la calitate de Blu-Ray. Cata lume ar da 10 euro/luna pt asta?

          Comment


          • Cata lume ar da 10 euro/luna pt asta?
            Niciun pesedist. Astia nu platesc, doar primesc.

            Comment


            • Pentru userei, penelei si tefelei:
              Eliminarea stresului! 14 modalități neobișnuite recomandate de psihologi
              De urmat.

              Comment


              • Fanez incercat de pesedisti...rezultat garantat...

                Comment


                • Pesedisti n-au nevoie, nu sunt stresati.
                  Numai ceilalti se streseaza. Doar ceilalti sunt nervosi si nemultumiti.

                  Comment


                  • Fanez....da ai dreptate...n-au nici un stres...justitia-i mai deranjeaza ocazional (conadamnat cate unul dintre ei)...dar au grija acum sa rezolve si asta: pe principiu...daca furi 200.000 euro scapi...ca asta inseamna ca ai impartit prada cu fratii tai de partid

                    Comment


                    • Fuguta repede la sediu PSD, mai sunt locuri libere.....este in trend. Fonctia, fonctie, bugetul, buget, lefa ca leafa..oricum ma fac ca muncesc. Mai ales ca au crescut salariile la bugetari, las' sa munceasca prostii, particularii, sa plateasca taxe, impozite......cica pt educatie, sanatate, vrajeala. Mai bine sa-l vad pe Nicolicea la TV, om mare, destept, ce bine le-o trage, impreuna cu Vozganian si Tariceanu la astia de se dau tineri si destepti.....auzi, nu vor gratiere, ba, noi suntem legea fraierilor! Auleu..m-a luat flama de la A3...
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Originally posted by bolovan View Post
                        ..dar au grija acum sa rezolve si asta: pe principiu...daca furi 200.000 euro scapi...
                        N-ai inteles. Vezi ca am postat mai sus cu sursa cu care poti sa te delectezi.

                        Originally posted by mr.K View Post
                        Niciun pesedist. Astia nu platesc, doar primesc.
                        Numai useristii platesc fara sa primeasca ca"e de dreapta", "e" cu statu' de drept, cu d-astea.

                        Cu lupta anticoruptie etc.
                        Last edited by Fanez; 31 January 2017, 14:26. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Fane, daca psd spunea in campanie ca vor sa legalizeze furtul, esti tu convins ca n-ar fi iesit mai multa lume la vot si cai aia ce-ar fi eisit in plus, ba chiar si din cei care au votat psd, n-ar fi votat orice altceva? un calcul simplu spune ca 45% din 40% reprezinta 18% din intreg. adica 82% din populatie fie n-a iesit, fie e impotriva. daca e sa vorbim de legalitate, ce reprezentare legala are un grup de interese care reprezinta vointa a 18% din populatie? si aia in conditiile in care n-au spus ce vor sa faca de fapt...
                          ce se intampla acum e ca o parte (foarte mica, ce-i drept) din cei 82% care acum 2 luni ori n-au participat, ori au fost impotriva, ba chiar si o parte din votantii psd (am cunoscut si din astia) acum protesteaza in strada. am mai spus-o si o repet, faptul ca ai castigat alegerile nu inseamna ca poti face ce vrei, ai obligatia legala si morala de a face ce trebuie, cu metodele si mijloacele de care dispui. daca nu faci asta, nu esti cu nimic mai bun decat aia de dinainte, care trebuiau sa fie in puscarie, cu averile confiscate, etc. adica iti pierzi legitimitatea. eu recunosc ca daca psd nu incerca figura cu gratierea, ma durea fix in pix de cum or sa conduca tara. stiu ca nu-s nici mai cinstiti, si nici mai competenti decat aia de diainte, la oricine ne-am referi si prin urmare nu am asteptari de la nimeni. m-au dezgustat mereu prostii si hotii ajunsi "pe cai mari" si-mi pare rau de aia care-i cred capabili si/sau dornici de a face ceva bun.
                          Last edited by Seba; 31 January 2017, 14:52.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • "Programul "Primul salariu" are în vedere stimularea tinerilor absolvenţi deţinători ai unei licenţe de învăţămant superior acreditat, prin garantarea unui salariu de încadrare de 2.500 lei brut timp de trei ani şi prin subvenţionarea angajatorului cu 50% din cheltuiala salarială, cu menţinerea angajării timp de 5 ani", au transmis reprezentanţii Ministerului Muncii în urma unei solicitări a ZF.

                            Comment


                            • Stai sa vezi atunci ce or sa mai munceasca aia mai vechi, care-s la al 2-lea, al 3-lea salariu, mai mic decat "primul salariu" al incepatorilor.
                              O sa le paraie bucile de sarcini la boboci, daca tot or sa fie platiti mai bine decat veteranii.
                              Prin multe instituii publice, 2500 brut e inca departe, vorbim de studii superioare.

                              Comment


                              • Bugetul Ministerului Transporturilor: Nu sunt bani pentru investiţii la metrou

                                Ştirile de ultimă oră, disponibile online. Mediafax.ro iti ofera ştiri interne si externe în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport


                                @K, da asa este, după aproape 10 ani vechime, încă nu am ajuns la acea suma
                                Last edited by aris86; 31 January 2017, 15:17. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google