Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    am fost azi la nalba...
    am problema cu consumu`..atat in oras atat afara ..mda..o s`o punem pe tester si facem drive test sa vedem ce si cum..daca nu se adeveresc cele spuse de mine si afisate pe cb platiti testu`...pt ce? ca am masina in garantie? in fine..ii intreb si eu ca tot omu` dom`le cat e testu` ala...a pai nu stiu pretu` ca vb cu nu stiu cine..si dupa o lunga cearta cu idiotii de acolo le`am zis ca ma duc pana la director fara sa mai trec pe la ei...si in momentu` ala hop au aparut preturile...scrise pe o foaie scoasa de sub birou asa: T1 - 8 euro T2 - 12 euro T3 - 14 euro toate fara tva...bun..si eu in care din ele ma incadrez? dupa ceva timp de gandire vine si raspunsu...a pai sa vedeti ca la ala de 8 euro la care adaugati tva`u....am facut programare vineri dim la ora 10...abia astept
    per total: SC NALBA SA e JALNIC, SUB ORICE CRITICA in rezolvarea si tratarea problemelor expuse de clientii lor...am logan..dar cu parere de rau sunt cam dezamagit..

    Comment


    • #62
      Hai ma Andrei nu mai fi asa suparat pe ei...este ca dupa ce tipi la ei devin mielusei?
      sigpic

      Comment


      • #63
        apoi numa` la ei sa nu ajungi...is jalnici rau..si au niste solutii si explicatii de ramai masca...cand sunt amenintati si faci scandal de fata cu toata lumea imediat se rezolva...oarecum ...

        Comment


        • #64
          Deci...am facut la firma la care lucrez buy-back...la 2 loganuri Ambition ...unul cu 45 000 km si unul 63 000 km...cei de la dealer ne-au dat 17.000 ron respectiv 19.000 ron...si azi am fost sa iau in primire prima masina...MCV 1.6 16v,Laureate cu airbag-uri in scaune si ABS...sunt super incantat de masina...dar cam foarte mare... Am remarcat ca directie in comparatie cu dci-ul meu este mai greoaie...iar schimbatorul de viteze este parca mai precis...si mai "scurt" in schimbarea vitezelor...in rest ce sa zic...super super...poze...
          In a 3-a poza se vede ca pe masinile noi sunt lipite niste chestii pe geamuri...cine stie ce rol au?
          Attached Files
          Last edited by valeriuciprian; 11 February 2008, 20:53.
          sigpic

          Comment


          • #65
            misto golanu`...chiar imi place...ditamai animalu` frumos tare..de`acu rodaju` asa finut si p`orma JAAAAAAAAAAR tata ca de aia`i masina

            Comment


            • #66
              salutare, spuneti-mi si mie unde pot sa-mi fac geamurile ionizate in galati?
              si unde as putea sa-mi schimb oglinzile?
              GL24NEK AMBITION 1,5DC

              Comment


              • #67
                geamuri ionizate pe radu` negru..la top line car..3,5 mil fata spate si luneta...mi se pare ca au si oglinzi acolo..nu stiu sigur....intrebi cand te duci cu geamurile

                Comment


                • #68
                  oare se pricep baietii de acolo sa mi le schimbe, ca vreau sa-mi pun de mcv?
                  GL24NEK AMBITION 1,5DC

                  Comment


                  • #69
                    poi daca au iti pun..is baieti buni..fac treaba buna..majoritatea din galati au trecut pe la ei si`s multumiti de munca lor..urmeaza sa trec si eu pe la ei sa`mi faca geamurile

                    Comment


                    • #70
                      Salut. Stie cineva unde se pot umfla cu azot cauciucuri , in Galati ?

                      Comment


                      • #71
                        pe langa reprezentanta mitsubishi stiu ca era o vulcanizare care baga cu azot

                        Comment


                        • #72
                          Ce face azotul in cauciucuri???
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            facem un topic nou despre service in galati? sau imi recomandati voi unul?

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by johntase View Post
                              Ce face azotul in cauciucuri???
                              Stii unde se pot umfla gumele cu azot, in Galati?
                              A
                              zotul este un gaz inert. Acest lucru face sa aiba urmatoarele avantaje fata de aerul obisnuit:
                              1. nu are greutate specifica
                              2. nu se incalzeste, nu se raceste ( orice conducta metalica ce transporta azot , o sa aiba aproape tot timpul anului aceeasi temperatura , mici variatii )
                              3. nu are umiditate , lucru ce il face inofensiv fata de jante ( oxidare sau rugina )
                              4. particulele de azot sunt mai mari decat cele ale aerului, lucru ce inseamna ca prin acela ,, por " de dimensiuni microscopice , sa avem sanse mai mici de a pierde presiunea din roti.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by andrrei_ro View Post
                                pe langa reprezentanta mitsubishi stiu ca era o vulcanizare care baga cu azot
                                Salut Andrei
                                Reprezentanta Mitsubishi ......aia de la Vanatori? Sau aia de la iesirea catre Real?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google