Discutii Generale Craiova

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @pipan - nu admisie , unde ai citit tu admise, chiuloasa...sau sa fi uitat io ochelarii acasa...
    Si nu mai vb prostii la adresa mea , sunt un om normal, cel putin asa cred. Acum notiunea de normalitate e variabila !
    Aia cu avocatul e buna poate imi caut o avocata.....
    Toate bune!
    Mai este mult pana departe ...sigpic

    Comment


    • nu mai zic nimic...ca oricum stiu ca se va sterge)
      am ochelarii in masina si masina este la garaj(atelier)si nu prea diclesc bine...
      Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

      Comment


      • Deci sa nu deviem de la subiect pagini intregi! se poate sau nu se poate! alte pareri?
        Toate Bune!
        Mai este mult pana departe ...sigpic

        Comment


        • Mihai este un baiat de nota 2000 nu am nimic de spus jos palaria,ca mai glumeste el...bravo lui,mie unu imi plac glumele lui...glume cu cap!
          Cat despre bagaciosi...eu zic sa lasam oameni sa isi rezolve singuri problemele ...si gata cu certurile!

          Comment



          • Poate te ajuta cu ceva, asta am gasit eu prin search-uri:

            Prinderea in chiulasa, circuitul apei, uleiului... sunt diferite de la 1.4 la 1.6


            Galeria de evacuare:
            la 1.4 - 8v este in fata motorului
            la 1.6 - 16v este in spatele motorului


            Rampa de injectoare:
            la 1.4 - 8v este in spatele motorului
            la 1.6 - 16v este in fata motorului.

            Costurile pentru adaptari + alte lucruri neasteptate te-ar duce cu gandul ca ieseai mai ieftin daca schimbai motorul.
            Last edited by balacipaul; 13 February 2013, 23:22.

            Comment


            • mai fratilor. am citit si recitit cel putin ultimele vreo 25 de posturi. pro cineva sau contra altcineva. chiar este nevoie de chestii d'astea? chiar trebuie sa "ne dam la glezne" unii altora din nimic? nu poti fi simpatic tuturor asa cum nici toti ceilalti nu-ti pot fi simpatic (cine nu este constient de lucrul asta degeaba are o varsta).
              @ gigi75 - eu zic ca este bine sa te informezi mai mult despre modificari ale unui motor pe forum (sunt destule masini modificate serios la motor:catafof, vgroza, etc). citeste, reciteste, vezi ce investitie este, ce rezultate s-au obtinut. nu-ti va da nimeni pe tava reteta. cel mult vei primi ceva preturi, de unde s-a achizitionat etc. ramane partea cea mai grea: cine monteaza, unde, cat costa montajul, cat dureaza, este ce vreau eu sau nu. dar te rog nu adresa intrebari d'astea "grele" fara o mica documentare inainte. cred ca ar fi sunat mai corect daca adresai asa: " stie cineva daca se poate o chiuloasa de 16v pe un 1.4 fara modificari majore? si ce ar implica asta?". esti de acord cu mine?
              @bpm - paul, stilul tau este putin mai coleric, dar te rog nu inflama o discutie intre 2 sau mai multe persoane. rolul tau aici eu il vad ca pe unul de mediator. asa ar fi normal sa fie.
              @tek-ids pentru tine, ca de altfel pentru multi de aici, am cuvinte de lauda. stii lucruri pe care majoritatea dintre noi nu le stiu, faci lucruri pe care altii nu le fac. ai tu un stil al tau de a face glumite pe care unii nu-l inghit (probabil pentru ca ai un umor mai rafinat...).

              Nu rastalmaciti ce am scris mai sus. Nu tin partea nimanui, vreau doar sa ne intelegem toti si daca ne putem ajuta unii pe altii s-o facem fara sa ezitam, cu drag, asa cum spiritul unui Club o cere. In rest, nu comentez foarte mult pentru ca multe posturi anterioare pur si simplu nu merita a fi comentate: sunt rautati gratuite.


              Aaa. si inca ceva: nu este treaba nimanui unde, cu cine, cu ce bani, de ce, in ce scop m-am asociat la vreo afacere sau nu. Intrebati-ma direct si va raspund cu sinceritate ca de fiecare data. Nu-mi plac barfele. PUNCT

              sa fiu on topic: ia-ti gandul de la 16v pe 8v. alte injectoare, alta aprindere, alta evacuare, alt cablaj motor, alta racire motor si e asa de lunga lista astaa.... citeste ce a facut vgroza. o sa-ti placa...
              Last edited by chroma; 13 February 2013, 23:51.

              Comment


              • Un post foarte la obiect chroma...felicitari ptr. acest post.
                Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                Comment


                • Good point marius si lista diferentelor ramane deschisa!
                  Toate Bune!
                  Mai este mult pana departe ...sigpic

                  Comment


                  • Maine dimineata o merg la posta sa ridic coletu', va sun imediat ce-l iau... azi am ajuns tarziu de la Brasov, undeva in jurul orei 19:00, deci nici o sansa sa mai fi fost deschis oficiul postal !

                    Originally posted by RbN View Post
                    TIC (daca scot masina din service)

                    Ce-i faci, ai patit ceva sau intretinere !?
                    Last edited by balacipaul; 14 February 2013, 23:43. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • m-a lasat alternatorul, mai demult am avut o scurgere de pe la un senzor de presiune ulei cam asa ceva care este deasupra si in dreptul alternatorului. Acesta avea scurgeri pe conducte si nu stiam de unde vine problema. Faza e ca a trecut ceva timp pana sa-mi dau seama. Am remediat problema si la 1 luna uleiul din alternator a inceput sa-si faca de cap, am schimbat releul de incarcare cu carbuni si n-am avut probleme pana acum.Trebuia dat jos si curatat dar mecanicii la noi ca sa scape repede... Azi am constatat ca, colectoru si cu carbunii sunt terminati. Am vb cu cineva asta seara sa ma intalnesc cu el maine sa iau un alternator SH pana il rezolva taicameo pe asta care o sa ramana pe banca de rezerve. Sper ca duminica sa ajung si eu. Bafta !
                      Last edited by RbN; 15 February 2013, 01:36.
                      sigpicLoganClub Craiova #TIC

                      Comment


                      • Dragi colegi , va rog sa respectati un ton si un limbaj decent in conversatiile dupa forum. Incercati pe cat posibil sa ocoliti ironiile si "misto-urile".

                        In speranta ca vom deveni o comunitate mai buna va doresc toate cele bune.

                        In ceea ce il priveste pe gigi75 sau orice alt utilizator al acestui forum , nu sectiunea LoganClub Craiova nu trebuie sa fim rautaciosi in caz ca se pun intrebari aberante sau chiar intrebari fara non-sens de genul "Vreau sa pun motor de Porche pe Logan". Incercam sa ii raspundem omului cat se poate de frumos si nu pe un ton ironic ca acest lucru nu se poate. Daca nu mai bine ne abtinem.

                        Stima,
                        Catalin

                        PS : pipan nu cred ca ti-a sters nimeni posturile pana acum. Cel putin eu nu cred ca am facut acest lucru.

                        Din cate ma cunosti tu , Mihai si alti membrii vechi ai acestui club nu dau 2 parale pe despartirea asta cu LoganClub Banie si LoganClub Craiova daca intelegi ce vrei sa spun. Eu sunt prieten cu cine imi este prieten. Pe tine si pe Mihai spre exemplu va stiu de ani buni si tind sa cred ca ne-am inteles destul de bine , Mihai chiar m-a ajutat foarte mult si tin sa ii multumesc prin acest post. Acum nu o sa stau sa ma uit care e intr-o parte si care este in alta. Nu ma intereseaza de ce a survenit aceasta ruptura si nici nu am de gand sa ma implic cu ceva.
                        Last edited by Shadow; 15 February 2013, 09:34.
                        LoganClub Craiova

                        Comment


                        • @Shadow - Buna dimineata!!!
                          Ciudat e ca "ofensatul" sta pe burta ! In rest....mult zgomot pentru nimic!
                          @RbN - interesant, sigur e de la uleiul de la servodirectie? In al meu a curs cam jumatate din cantitatea continuta de bidonasul de lichid de servodirectie si merge si in ziua de azi. Du-l la unul de reparat alternatoare electromotoare si ti-l fac aia, vezi sa nu ai joc la rulmenti!
                          Toate Bune !
                          Mai este mult pana departe ...sigpic

                          Comment


                          • Tic-ule ... este sezonul rece tati, ce vrei acum... nu numai oamenii se imbolnavesc, vezi tu ...gripa se ia si la masini ) (glumesc).

                            Da, destul de aiurea cand intervin niste probleme si nu poti sa-ti dai seama care este cauza sau sa nu ai un raspuns sigur de la un anumit service.

                            Comment


                            • Buna dimineata Mihai
                              LoganClub Craiova

                              Comment


                              • Mihai tie ti-a curs jumatate de borcan, mie mi-au curs 3L. Cu 3 bidonase de 1 L am completat ptr ca nu-mi dadeam seama atunc, de unde vine problema. Nu-l duc niciunde, taicameo repara alternatoare si electromotoare de cand ma stiu eu, dar acum na si varsta nu prea ii mai arde, dar face o exceptie

                                Paule te cred frate, da m-am saturat de ale fiare sa cada intr-una. CUm a facut 7 ani gata, cad pe rand una cate una.
                                sigpicLoganClub Craiova #TIC

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google